Карина Наугольна про стажування у Франції

Чи можливо за 3 місяці змінити своє життя?

Можливо, відповім я! Цю нагоду подарувало мені професійне стажування у Франції від Центру франкомовних програм Університету ім. А. Нобеля. Я проходила стажування на півдні Франції в Монастирі, де зараз розташований шикарний 4-зірковий готель, ресторан і бістро. Мені пощастило проходити там стажування зовсім у новій для мене сфері, готельно-ресторанній справі, і ця робота, як ніяка інша, дає можливість побачити й дізнатися про тонкощі роботи її складного механізму.

Це стажування стало для мене повним поворотом життя, несподіваним та дуже приємним поворотом. Мій шлях вивчення французької мови розпочався ще 4 роки тому, у Луганську, у моєму рідному місті, де зараз триває війна. Тоді французька була для мене якоюсь недосяжною мрією і я, навіть, уявити не могла, що колись потраплю до Франції, буду мати нагоду дегустувати блюда неповторної французької кухні, яка входить до складу нематеріальної спадщини ЮНЕСКО, з моїми новими французькими друзями та сміятимуся з жартів, які я РОЗУМІЮ. Невже це все сталося зі мною? - зараз думаю я…

Так, і це неймовірно! Все, що знадобилося для цього – це трохи сміливості та завзятості. Сміливість, щоб залишити рідне місто і вступити до кращого університету - Університету А. Нобеля, де надають неймовірні можливості для розвитку студентів та міжнародного співробітництва. Коли я побачила, що проходитиме презентація франкомовних програм +F, я без роздумів вирушила туди й просто спалахнула мотивацією. І тоді мені знадобилася завзятість.

Завзятість, щоб дійти своєї мрії й вивчити французьку мову. Далі все як у тумані, години навчання, співбесіда, підготовка документів та РАЗ! Я у Франції, мене зустрічає керівник стажу і розповідає про мої обов'язки й показує мені ресторан, у якому я працюватиму. І починається французька пригода, повна нових подій, нових знайомств, подорожей, викликів собі та радості перемог, перемог над собою.

Я їхала туди з одними очікуваннями, але те, що я отримала в кінці, було набагато більшим. Якщо ви думаєте зараз, чи варто випробовувати свої можливості та сумніваєтеся в собі - спробуйте! Стажування у Франції - це відкриття, нові знання, досвід роботи в найкращих місцях готельно-ресторанної справи, нові друзі з усього світу, практика не лише французької, а й англійської (адже клієнти бувають з усього світу), подорожі та розвиток!

Але стажування за кордоном - це не тільки нові знайомства та нові незвичайні розваги, а й важка праця. Точніше навіть важка праця і є найголовнішою у стажуванні. Адже кожен учасник, обираючи ту чи іншу програму, насамперед керується навчальними амбіціями. Моєю метою було здобуття досвіду міжкультурного спілкування і звичайно ж удосконалення мовних навичок, адже я навчаюсь на факультеті філології, але на додаток я відкрила для себе нову професію, новий світ – світ ресторанної справи. І цей світ настільки поглинає, що проведені місяці здаються днями й ти з тугою прощаєшся зі своїм колективом, який стає для тебе тимчасовою сім'єю.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ

Звичайно, не завжди все буває легко і просто, щодня можуть виникати питання, які вимагають швидкого вирішення, але долаючи ці труднощі ти стаєш сильнішим, дорослішим, самостійнішим і впевненішим. І зараз я можу згадувати про це з усмішкою та вдячністю.

Як я вже казала, переваг стажування безліч, більшою мірою вони всі схожі, але, проте, кожен учасник виділяє для себе, як правило, один найяскравіший. Для мене найголовнішою перевагою стажування, що значно перекриває всі інші, стала можливість подорожувати! За три місяці стажування я побувала у 6-ти містах і вперше побачила Атлантичний океан та Піренейські гори! Крім цього, хоч би як банально це звучало, я знайшла друзів з усього світу! Адже у кожному новому місці я знайомилася з новими людьми й мої колеги були з різних куточків планети (Бельгія, Нова Зеландія, Непал, Чилі, Білорусь).

Хочу сказати, що професійне стажування – це чудовий початок майбутньої кар'єри, це неймовірні можливості, величезний заряд мотивації та повна переоцінка цінностей. Франція – це країна свободи й там знайдеться місце для кожного, хто справді цього хоче. І не варто хвилюватись з приводу мови! Мовний бар'єр зникне вже за кілька днів і практично кожен твій співрозмовник похвалить твоє бажання вивчати мову, скаже, що в тебе гарний акцент і допоможе, якщо ти робиш помилки у мові. Але пам’ятайте, що чим краще ви будете володіти французькою на початок вашого стажування, тим легше ви адаптуєтесь до вашого нового життя та нового мовного оточення, тим більше ви дізнайтесь та ще вище зможете просунутися у французькій! Тому всім наступним учасникам програм обміну хочу сказати одне: «Не бійтеся ризикувати! Будьте впевнені у своїх силах, вивчайте мову, і не просто вивчайте як можна краще французьку, а живіть нею і прагніть перемоги!

Дякую Університету А.Нобеля, Центру франкомовних програм та FEFU за унікальну можливість отримати цей незабутній досвід та знання!

Карина Наугольна