Бок, тобто привіт, з Хорватії!

Хочу поділитися своїм досвідом з майбутніми Еразмусівцями.
На цей раз я була на Еразмус+ в м. Рієка (Хорватія), на зимовому семестрі з 1 жовтня по 14 лютого.

Дорога

Так як я вже бувалий мандрівник, то знаю як можна дістатися до будь-якого міста Європи менше ніж за 100 €.
У Хорватію я їду зазвичай  день. Спочатку автобусом або поїздом до Києва. Потім літаком до Будапешта чи Відня, так як ці рейси найдешевші і літають найчастіше. В основному я літаю з компанією Wizz Air. Бронюю перельоти на сайті Azzair. На цьому сайті зібрані всі можливі рейси від різних авіакомпаній.
По прильоті в Будапешт або Відень я їду автобусом до Рієки. Бронюю квиток на сайті Bus Radar. (там можна забронювати не тільки автобуси, а й потяги і навіть Bla-blacar).

1h

2h

По приїзді

Так як в Хорватію не потрібна віза, то по приїзді, на протязі 3 днів !!!, потрібно відправитися в поліцію і зареєструватися там на період свого навчання. Для цього знадобиться прийти до відділення разом з власником житла. При собі потрібно мати такі документи: копія паспорта / ID (ваш і власника), копія acceptance letter, копія страховки, фото 3х3.5 (кілька копій), копія документа власника житла і з цього року для Еразмус + нульовий грант - виписка з хорватського банку про баланс на рахунку (повинно бути не менше 6000 kn).
Але якщо ж ви в гуртожитку, то потрібно звернутися до керуючого гуртожитком для вирішення цього питання.

Гуртожиток або квартира?

Якщо ви товариська, активна і просто компанійська людина, то раджу обрати гуртожиток.
У порівнянні з квартирою, ви будете завжди в центрі всіх університетських і поза-універси-тетських подій.
Так само потрібно враховувати, що планувати своє місце проживання потрібно за 4-5 місяців до приїзду.

5h

6h

3h 4h

Університет
Факультет економіки має різні акредитації серед яких варто виділити: AACSB (планують отримати в 2019/2020 році, цією акредитацією володіє тільки 5% університетів у світі!), EPAS.
Студенти отримують картку зі своїм особистим JMBAG (дещо на зразок ідентифікаційного номера). Ця картка використовується для знижок на харчування у їдальні, для оренди книг та відвідування бібліотеки, знижок на міський транспорт.
Факультет економіки знаходиться в центрі міста, і дістатися до нього не складає великих труднощів.
Умови навчання хороші, вчителі ставляться з розумінням. Використовують онлайн систему "Merlin Srce", за допомогою якої можна підтримувати зв'язок з будь-яким викладачем і отримувати всі необхідні матеріали (лекції, розклад, зміни і завдання для семінарів). Дуже зручно і - завжди в курсі справи, навіть якщо щось пропустив.

7h

Розваги
Як і в багатьох університетах, тут теж для Еразмус-студентів присутня енергійна команда ESN, які завжди готові допомогти і постійно проводять різноманітні заходи або подорожі / екскурсії до сусідніх міст.
Різдво і Новий Рік проходили яскраво і весело. На головній вулиці ("Korzo") Рієки проводили музичні виступи та пригощали різними солодощами та напоями.
Щомісячні витрати не перевищують 1200 kn (якщо бюджетний варіант).

Погода
Погода особливо в зимовий семестр залишає бажати кращого. Дуже вітряно і часті дощі (але мені в цей раз пощастило і обійшлося в сумі декількома тижнями дощу).
Температура в найхолоднішу зиму не падає нижче -7 градусів вночі. Снігу в Рієці не буває, хіба що половину дня за усю зиму.

На останок

Хочу побажати щоб ви не втрачали свої можливості та були стійкими перед труднощами.
Хай щастить!!! (Sretno!)

internationalhttps://www.facebook.com/EuroProCentre/

ЦЕНТР ЄВРОПЕЙСЬКИХ ПРОЕКТІВ @EuroProCentre

Бок, тобто привіт, з Хорватії!