Випуск у Школі стартапів Університету імені Альфреда Нобеля

24 квітня відбувся захист проектів слухачів Школи стартапів.

Місяць інтенсивних занять завершився яскравою презентацією та цікавим обговоренням розроблених проектів, які були складені за всіма правилами бізнесу. Адже у Школі слухачі отримали необхідні знання з бізнес-планування, технологій створення власного бізнесу, менеджменту, комплексу маркетингу, юридичних основ бізнесу, фінансів. Для них також були проведені майстер-класи з мистецтва презентацій, фінансового менеджменту та інструментів для бізнесу від запрошених спікерів: Дмитра Бузовського, Світлани Кравченко та Олега Пітайкіна.

Ірина Шкура, проректор із забезпечення якості вищої освіти Університету імені Альфреда Нобеля та координатор проекту Школи стартапів, зауважила, що Школа стартапів була створена на запит студентів, які мають купу ідей та прагнуть опанувати інструменти реалізації проектів вже з перших років навчання. Школа стартапів – це міні МВА для студентів Університету. Слухачі школи матимуть відмітку у додатку до дипломів про цей курс. Проте, головне, що студенти вчасно отримали необхідний набір знань про бізнес та розвинули навички презентації проектів, спілкування з інвесторами, бізнес-планування, роботи з показниками доцільності інвестицій. Із закінченням навчання у Школі стартапів шлях до бізнесу для наших слухачів тільки починається. Ці ініціативні студенти отримали не тільки знання та навички для запуску стартапу, вони вже створили певний простір для розвитку підприємницької культури в Університеті імені Альфреда Нобеля. Учасники Школи вже планують провести та взяти участь у ряді заходів для подальшого розвитку у цьому напрямі.

Слухачі розробили власні ідеї, оформили бізнес-плани, підготували презентації проектів. Під час захисту на них очікували серйозні запитання від експертної комісії, яка складалася з викладачів Університету та представників бізнесу. Студентам довелося по-справжньому захищати свої проекти та відповідати на запитання:

- Для кого проект?

- Де продавати та з ким співпрацювати?

- Чи вистачить перших інвестицій?

- Чи врахували конкурентів?

- Чи знайшли постачальників?

- Як швидко проект окупиться?

Усі слухачі змогли довести, що проект спрацює та буде життєздатнім та успішним.

Крім багатьох запитань від журі, студенти отримали ще й корисні поради. Микита Проданець, досвідчений підприємець, ресторатор, випускник Університету та Юлія Туценко, представник інвестора, підтримали проекти випускників та висловили готовність надати корисні контакти для них та організувати зустрічі з потенційними інвесторами.

Тетяна Мішустіна, проректор зі стратегічного розвитку та комунікацій Університету імені Альфреда Нобеля та координатор Школи стартапів, запевнила, що такий курс для студентів стане постійним, а програма школи буде переглянута. «За відгуками перших слухачів, ми переглянемо блок з фінансування та публічних виступів та розширимо ці теми. Проте головне, що студенти зрозуміли вже зараз принцип fail fast – чим скоріше вони розпочнуть власні справи, то тим швидше зроблять помилки і тим успішнішою стане їх подальша діяльність».

Серед проектів випускників були презентовані: школа англійської мови, курси англійської для людей похилого віку, меблі для молодих сімейних пар, модний чохол для двох окулярів, ресторан, у якому можна буде вивчити тонкощі ресторанного бізнесу, екологічні молочні продукти з домашньої ферми.

Тамара Іщенко, директор департаменту міжнародного співробітництва та координатор Школи стартапів, також задоволена результатами першого випуску школи. За її словами подібні проекти необхідні для молоді, яка намагається вже зараз створювати та розвивати власні проекти. В Університеті імені Альфреда Нобеля завжди прислухаються до студентів, йдуть їм на зустріч та оперативно реагують на запити.

Цікаво навчитися правил бізнесу та запускати власні проекти? Тоді слідкуйте за інформацією на сайті та вчасно заповніть заявку на навчання у Школі стартапів Nobel UP!

Випуск у Школі стартапів Університету імені Альфреда Нобеля