Засідання Студентського об’єднання з якості вищої освіти Університету імені Альфреда Нобеля

21 лютого 2018 року відбулося чергове засідання Студентського об’єднання з якості вищої освіти Університету імені Альфреда Нобеля. На порядку денному були актуальні теми сьогодення: «Забезпечення якості вищої освіти: проблеми та перспективи» і «Запобігання та протидії булінгу (цькуванню) в освітньому середовищі університету».

1Член Студентського об’єднання з якості вищої освіти Шепотько Ксенія, здобувач спеціальності «Міжнародні економічні відносини», розповіла колегам про участь у навчанні для студентських експертів з якості вищої освіти, яке було організовано «Українською організацією студентів» та валідовано Національною академією педагогічних наук України. Шепотько К. ознайомила присутніх з інформацією щодо шляхів забезпечення якості вищої освіти, яку отримала під час навчальних семінарів-тренінгів та практикумів.

Також на засіданні розглядалися питання, пов’язані з надзвичайно гострою проблемою насильства у молодіжному середовищі, проявом якої є булінг (цькування). Це соціальна проблема всього світу протягом останнього часу, саме тому в Університеті імені Альфреда Нобеля ведеться робота по розробці комплексного плану заходів щодо запобігання та протидії проявам булінгу в університетському освітньому середовищі. З цією метою співробітники Департаменту дидактики (Онищенко М.Ю. та Тімофєєнко Л.П.) зосередили увагу членів Студентського об’єднання з якості  вищої освіти на аналізі цього негативного соціального фактора, конкретизації та поясненні форм його прояву, чинних законодавчих документах щодо протидії булінгу, а найголовніше – що можна і треба обов’язково зробити, щоб запобігти та протистояти цьому явищу в студентському середовищі.

Інформація викликала жваву полеміку. Присутні дійшли висновку про необхідність подальшої розробки питань, що розглядалися.

Департамент дидактики вдячний членам Студентського об’єднання з якості вищої освіти за активну участь та доцільні пропозиції.