Молодь вирішує проблеми в Університеті імені Альфреда Нобеля

28 листопада в Університеті імені Альфреда Нобеля стартував Молодіжний Конгрес «Регіональні проблеми вирішує молодь», який проходить у два етапи.

Під час першого етапу команди отримали завдання методом жеребкування, а під час другого етапу учасники презентують своє бачення та запропонують вирішення отриманої проблеми. Головною метою Конгресу є формування активної життєвої позиції молоді та її залучення до вирішення актуальних проблем регіону та міста.

studentscongress

Перший етап Конгресу було урочисто відкрито акапельним виконанням Гімну України студентами Академії музики ім. М. Глінки та студентського гімну «Gaudeamus igitur» студентами Університету імені Альфреда Нобеля.

З вітальними словами перед командами та гостями виступили представники обласної та міської ради, представники Університету імені Альфреда Нобеля та Асоціації студентів, а саме:

- Андрій Ніконоров, депутат Дніпропетровської обласної ради, Голова постійної комісії обласної ради з питань соціально-економічного розвитку області, бюджету і фінансів;

- Сергій Луденський, керівник управління молоді, позашкільної освіти та національно-патріотичного виховання Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради;

- Станіслав Алвасяк, експерт з європейських проектів, представник Краківського університету «Ігнатіанум»;

- Валерій Цюпа, експерт з питань міжнародних проектів та інновацій, радник ректора Університету імені Альфреда Нобеля;

- Аліна Кузьмич, представник Української Асоціації студентів;

- Руслан Ключник, кандидат політичних наук, доцент, викладач Університету імені Альфреда Нобеля;

- Микола Булгак, ініціатор заходу, президент студентського Парламенту Університету імені Альфреда Нобеля.

studentscongress

Вони привітали команди, що приймають участь у Конгресі, й закликали учасників бути активними та відповідальними, адже школярі та студенти є майбутнім країни і вектор розвитку країни залежить від того, якою стане молодь. Тож звикаймо бачити можливості та шукати рішення, а не засуджувати та критикувати.

Серед команд були представники понад 10 шкіл, коледжів та закладів вищої освіти. Активісти Студентського Парламенту провели для учасників Молодіжного Конгресу екскурсію Університетом імені Альфреда Нобеля та познайомили їх з 25-річною історією кращого закладу вищої освіти.

Під час першого етапу учасники познайомилися один з одним та отримали завдання. Міркувати їм доведеться над питаннями інфантильності та інертності сучасної молоді, низької культури прибирання після себе у зонах відпочинку, працевлаштуванням студентів, посиленням контролю за продажем алкоголю неповнолітнім, інфраструктурою міста та навчальних закладів тощо.

studentscongress

У березні команди запропонують та презентують оптимальний варіант вирішення проблеми, яку отримали під час жеребкування, адже їм не байдуже, що відбувається у місті та вони не вдаються до критики, а шукають вирішення. Куратором та консультантом команд у вирішенні проблеми стане Руслан Ключник, викладач Університету імені Альфреда Нобеля, а представники виконавчих органів долучаться до оцінювання рішень команд у березні.

Проведення Конгресу ініціював Студентський Парламент Університету імені Альфреда Нобеля. Ідею підтримали в управлінні молоді, позашкільної освіти та національно-патріотичного виховання департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради, Молодіжній раді м. Дніпра та Українській асоціації студентів.

З нетерпінням чекаємо на варіанти вирішення проблеми, які підготують команди. Бажаємо учасникам знайти вихід з ситуацій та запропонувати інноваційні шляхи!

Молодь вирішує проблеми в Університеті імені Альфреда Нобеля