Молодь вчиться розв’язувати проблемні питання регіону в Університеті імені Альфреда Нобеля!

27 березня відбувся основний етап Молодіжного Конгресу «Регіональні проблеми вирішує молодь». Команди закладів вищої та загальної середньої освіти Дніпра презентували своє бачення та розв’язання регіональних проблем, які дісталися їм під час жеребкування у листопаді, на підготовчому етапі Конгресу.

Учасники взялися за проблеми, з якими стикаються щодня:

• культура прибирання за собою у громадських місцях;
  • інфантильність сучасної молоді;
  • відверта реклама продажів наркотичних засобів на стінах будинків;
  • велодоріжки Дніпра;
  • відповідність вокзалів міста світовим стандартам;
  • контроль продажу алкоголю неповнолітнім тощо.

Оцінювати пропозиції молоді приїхали представники міської та обласної ради та представники студентської молоді. У складі журі:

- Холод Борис Іванович, засновник та президент Університету імені Альфреда Нобеля;

- Пригунов Гліб Олександрович, голова Дніпропетровської обласної ради;

- Ніконоров Андрій Вікторович, голова постійної комісії обласної ради з питань соціально-економічного розвитку області, бюджету і фінансів;

- Галаган Олександр Васильович, голова постійної комісії обласної ради з питань підприємництва, переробної промисловості, торговельного та побутового обслуговування.

- Андрійченко Олексій Дмитрович, голова постійної комісії обласної ради з питань будівництва, транспорту, зв’язку та благоустрою;

- Біла Дар'я Олегівна, заступник директора департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради;

- Луденський Сергій Олексійович, начальник управління молоді, позашкільної освіти і національно-патріотичного виховання департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради.

- Фесенко Лідія Сергіївна, голова громадської організації «Українська Асоціація Студентів».

Журі враховували кожний аспект роботи команди та презентації: проведене дослідження, моніторинг проблеми та наявні шляхи вирішення, інноваційність пропозицій та рішень, демонстраційні матеріали, презентація та відповіді на запитання. Все це робилося задля визначення команд, які презентуватимуть свої рішення в обласній раді.

Мета конгресу полягала в тому аби продемонструвати старшокласникам та студентам Дніпра, що їх ідеї та пропозиції бажають чути та вони можуть впливати на життя міста та робити його кращим.

Про унікальність Молодіжного Конгресу, який ініціював Микола Булгак, лідер студентського самоврядування Університету імені Альфреда Нобеля, та, який підтримав Холод Борис Іванович, президент Університету імені Альфреда Нобеля говорив кожний запрошений гість та учасник.

Так, Гліб Пригунов, голова Дніпропетровської обласної ради, зазначив, що підтримка молоді в пріоритеті, адже саме від молодих людей залежить, що буде у країні через 10-15 років. Він також запропонував розширити географію Конгресу та наступного разу залучити студентів та школярів не тільки Дніпра, але й з області.

Біла Дар'я Олегівна, заступник директора департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради, трішки позаздрила учасникам Конгресу, адже під час її навчання не було таких можливостей та закликала учасників не втрачати такий унікальний шанс бути почутими.

Команди-учасники та проблематика, яку вони вирішували:

Коледж ракетно-космічного машинобудування ДНУ ім. О. Гончара –  Культура прибирання за собою у громадських місцях та на природі;

Дніпровський гуманітарний університет – Неефективний контроль продажу алкоголю і тютюнових виробів неповнолітнім;

Машинобудівний коледж Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара (МК ЮНУ) – Інфантильність та інертність сучасної молоді;

Університет імені Альфреда Нобеля (команда іноземних студентів) –  Незадовільний стан науково-дослідної діяльності вищих навчальних закладів на сучасному етапі;

Університет імені Альфреда Нобеля – Проблема велосипедних доріжок;

Національний технічний університет «Дніпровська Політехніка» – Застаріла матеріально-технічна база навчальних закладів;

Комунальний заклад освіти «Міський юридичний ліцей» Дніпровської міської ради – Залізничний і автовокзал не відповідають європейським стандартам;

Придніпровська державна академія будівництва та архітектури – Реклама продажів наркотиків на стінах будинків;

Учасники продемонстрували своє зацікавлення та бажання долучитися до розв’язання проблем регіону, проте не кожна команда підготувалася на належному рівні.

Тож, журі відмітили роботу наступних команд:

- Найкращу ініціативу проявили учні комунального закладу освіти «Міський юридичний ліцей» Дніпровської міської ради;

- Найраціональніше рішення запропонувала команда коледжу ракетно-космічного машинобудування ДНУ ім. О. Гончара;

- Найкреативніше рішення виявилося у команди Придніпровської державної академії будівництва та архітектури.

Вітаємо учасників! Тепер вони знають та розуміють, що і як можна робити для позитивних змін у місті та регіоні!