Проект “Освіта для всіх і для кожного” Україна, м. Дніпро 4-7 квітня 2019 року

ФОНД ЛІДЕРИ ЗМІН

СТИПЕНДІАЛЬНА ПРОГРАМА ім. Лейна Кіркланда

УНІВЕРСИТЕТ імені АЛЬФРЕДА НОБЕЛЯ

Проект «Освіта для всіх і для кожного»

Україна, м. Дніпро

4-7 квітня 2019 року.

Університет імені Альфреда Нобеля реалізує проект «Освіта для всіх і для кожного», мета якого підвищити якість та доступність вищої освіти для людей з інвалідністю.

4-7 квітня 2019 року відбувся другий етап проекту, який зібрав учасників з різних університетів та експертів з України і Польщі. До участі у проекті долучилися волонтери та студенти Університету імені Альфреда Нобеля. У рамках реалізації проекту пройшов ряд робочих зустрічей та була проведена дискусійна панель «Доступність вищої освіти для людей з інвалідністю у контексті інклюзії та реалізації стратегії рівних можливостей для людей з інвалідністю». Під час робочої зустрічі «Добрі практики» учасники проекту познайомилися с багаторічним досвідом організації навчання людей з вадами слуху і зору Регіонального центру освіти інвалідів.

У рамках підтримки ідеї проекту Студентський парламент Університету імені Альфреда Нобеля організував та провів флешмоб «Світ відкритий для кожного».

У ході проекту була розроблена концепція та план практичних рішень щодо прискорення процесу соціальної інтеграції людей з інвалідністю шляхом забезпечення доступної вищої освіти.

За нашою задумкою Проект має активізувати діяльність вищих навчальних закладів України щодо створення можливостей соціальної інклюзії людей з інвалідністю та розробки універсальних освітніх програм як інструменту самореалізації та інтеграції осіб з інвалідністю в соціальне середовище суспільства. Місія вищих навчальних закладів полягає у формуванні відкритого суспільства рівних можливостей для всіх і для кожного.

Проект реалізується Університетом імені Альфреда Нобеля у співпраці з представниками Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, Національного технічного університету «Дніпровська політехніка», Національної металургійної академії України та Вроцлавського університету.

Експертами проекту стали: Генеральний секретар Національного паралімпійського комітету України – Олена Андріївна Зайцева; директор Регіонального центру навчання людей з інвалідністю Національної металургійної академії України – Ольга Миколаївна Гришина, тренер-адміністратор штатної збірної команди України Національного паралімпійського комітету – Тамара Володимирівна Іщенко, докторант Інституту політології, Вроцлавського університету, громадський діяч – Андрій Сергійович Тихонов.

Проект реалізується в рамках пост-стипендіальної діяльності програми імені Lane Kirkland, яка адмініструється Фондом «Лідери Змін» і фінансується Польсько-Американським Фондом Свободи.

Керівник проекту – випускниця програми імені Lane Kirkland – Ганна Бондарович, директор Благодійного фонду «Українсько-польський центр сприяння розвитку менеджменту, підприємництва та інвестицій», керівник проектів та програм Центру європейських проектів Університету імені Альфреда Нобеля.

Проект “Освіта для всіх і для кожного” Україна, м. Дніпро 4-7 квітня 2019 року