Університет третього віку

Шановні слухачі Університету третього віку звертайтесь до Координатора проекту Голік Оксани Вікторівни за телефоном
(056) 370-36-19

Вітаємо з початком сьомого навчального року
в Університеті Третього віку!!!

Підписано Меморандум про співпрацю в рамках спільного соціального проекту "Університет третього віку" між Дніпропетровським університетом імені Альфреда Нобеля та народним депутатом України Борисом Філатовим

12 жовтня 2015 року всьоме розпочався навчальний рік в Університеті третього віку Дніпропетровського університету імені Альфреда Нобеля.

un1

un2

Під час урочистостей з цього приводу у Будинку Спілок відбулось відкриття спільного соціального проекту Дніпропетровського університету імені Альфреда Нобеля та народного депутута України Бориса Філатова та був підписаний Меморандум про співпрацю.

un4

Ветеранів праці - слухачів університету третього віку щиро привітали Президент Університету Альфреда Нобеля Борис Іванович Холод та народний депутат України Борис Альбертович Філатов

un5

Щиро вітаємо усіх слухачів з початком навчального року.

Бажаємо Вам, щоб доля була прихильною до Вас,
даруючи міцне здоров’я, творче натхнення та життєву енергію.

Нехай у Вашій оселі завжди панують мир і злагода,
у серці – доброта, а у справах – мудрість та виваженість.

Координатор проекту
Голік Оксана Вікторівна
тел. (056) 370-36-19

 Звіт про шостий (2014-2015) навчальний рік в Університеті третього віку

В останнє десятиліття у зв’язку із збільшенням тривалості життя людини і числа громадян похилого віку в науці та соціальній практиці помітно збільшився інтерес до геронтологічних проблем. Вихід на пенсію є одним з найбільш змінних і кризових моментів на життєвому шляху літньої людини, що тягне за собою суттєві зміни в умовах і способі його життя. Сформована ситуація вимагає від людини переосмислення цінностей, ставлення до себе і до навколишнього світу, пошуку нових шляхів реалізації активності. У багатьох літніх людей цей процес відбувається довго й болісно, та супроводжується переживаннями, пасивністю, невмінням знайти нові заняття і контакти, по-новому поглянути на себе і навколишній світ.

fotoUTV

Ініціатором створення спільного соціального проекту «Університет третього віку» стали президент Дніпропетровського університету імені Альфреда Нобеля  Холод Борис Іванович  та голова Дніпропетровської міської ради Куліченко Іван Іванович.

Підсумки шостого навчального року

«Університет третього віку» - це такий вид соціального навчання, який відноситься до так званої неформальної освіти, він не ставить за головну мету отримання основної професії та подальшого працевлаштування, а дає персональний розвиток, соціальну адаптацію та збереження активної життєвої позиції людей похилого віку. Накопичення нових знань дозволяє слухачам реалізувати свої здібності, залишатися самостійними і бути менш схильними до стресових ситуацій у кризовий період. Цей проект, переслідує єдину  мету –«Освіта впродовж усього життя».

  18 жовтня 2014 року  відбулося
шосте урочисте відкриття

нового навчального року в Університеті третього віку

tre13

В останнє десятиліття у зв’язку зі збільшенням тривалості життя людини і числа громадян похилого віку в науці та соціальній практиці помітно збільшився інтерес до геронтологічних проблем. Вихід на пенсію є одним з найбільш змінних і кризових моментів на життєвому шляху літньої людини, що тягне за собою суттєві зміни в умовах і способі його життя. Сформована ситуація вимагає від людини переосмислення цінностей, ставлення до себе і до навколишнього світу, пошуку нових шляхів реалізації активності. У багатьох літніх людей цей процес відбувається довго й болісно, та супроводжується переживаннями, пасивністю, невмінням знайти нові заняття і контакти, по-новому поглянути на себе і навколишній світ.

У зв’язку з цим необхідність збереження активного життя літніх людей за допомогою їх навчання - одна з актуальних тем сучасних наукових досліджень в галузі геронтології.

У 1855 р. відомий лікар і педагог Н.І. Пирогов відкрив першу безкоштовну школу для дорослих. Початок теоретичного осмислення сутності та ролі навчання літніх людей було покладено в середині 70-х років XX століття. Перший університет для людей похилого був заснований в 1973 р. в Тулузі професором П’єром Велла. І хто б міг подумати, що його ідея буде мати таку величезну популярність і з такою великою швидкістю пошириться по земній кулі.

На сьогоднішній день у багатьох країнах світу (США, Японії, Франції, Польщі та ін.) відкриті спеціальні курси, навчальні центри, народні університети та факультети для літніх людей.

Освіта для життя -
слоган Дніпропетровського університету імені Альфреда Нобеля

Найбільшим культурним досягненням народу є його щасливі люди похилого віку
девіз Міжнародного об'єднання університетів "третього" віку

Ініціатором створення цього спільного соціального проекту «Університет третього віку» є президент Дніпропетровського університету імені Альфреда Нобеля Холод Борис Іванович та голова Дніпропетровської міської ради Куліченко Іван Іванович.

«Університет третього віку» це такий вид соціального навчання, який відноситься до так званої неформальної освіти, він не ставить за головну мету отримання основної професії та подальшого працевлаштування, а дає персональний розвиток, соціальну адаптацію та збереження активної життєвої позиції людей похилого віку. Накопичення нових знань дозволяє слухачам реалізувати свої здібності, залишатися самостійними і бути менш схильними до стресових ситуацій у кризовий період. Цей проект, переслідує єдину  мету –«Освіта впродовж усього життя».

tre5 tre12

18 жовтня 2014 року  відбулося шосте урочисте відкриття початку нового навчального року в Університеті третього віку.

Привітали слухачів Задоя Анатолій Олександрович перший проректор Дніпропетровського університету імені Альфреда Нобеля та передав теплі поздоровлення від президента Дніпропетровського університету імені Альфреда Нобеля Холода Бориса Івановича.

Зі словами вдячності від Івана Івановича Куліченка Дніпропетровського міського голови привітав Горячев Віктор Костянтинович ректор Університету третього віку, побажавши слухачам міцного здоров’я, процвітання та творчої праці.

На сьогоднішній день в Університеті третього віку навчаються 450 слухачів, більша частина з яких складають слухачі попередніх років. Слухачі в цей день отримали посвідчення, графік навчального процесу та програму на навчальний рік. Відповідно до навчальної програми відбулися дві лекції за економічним та гуманітарним спрямуваннями. Наступні заняття відбудуться 01 листопада 2014 року.

Шановні слухачі Університету третього віку!

Щиро вітаємо Вас з початком нового навчального року.  Ми вдячні Вам за те, що і надалі Ви залишаєтеся відданими слухачами саме нашого університету.

Зичимо Вам творчої праці, натхнення та злагоди.

З повагою,

Ректор університету третього віку
Горячев Віктор Костянтинович

Координатор проекту
Голік Оксана Вікторівна

НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА

 

 

Університет третього віку