Кафедра інформаційних технологій

СУЧАСНА КОМП’ЮТЕРНА ОСВІТА ЗА МІЖНАРОДНИМИ СТАНДАРТАМИ
В УНІВЕРСИТЕТІ ІМЕНІ АЛЬФРЕДА НОБЕЛЯ!

Найнадійніший спосіб виділити свою компанію серед конкурентів,
відірватись від натовпу переслідувачів
– це добре організувати роботу з інформацією.
Білл Гейтс.

Чому слід вивчати IT?

Сьогодні інформаційні технології використовуються практично в усіх сферах соціального та ділового життя, а професіонали в області комп’ютерних наук стають все більш потрібними й високооплачуваними на ринку праці в Україні та за кордоном.

Бакалавр

Метою ОПП «Комп’ютерні науки» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти є підготовка кваліфікованих фахівців, здатних застосовувати набуті математичні та алгоритмічні знання, практичні навички для моделювання, проектування, розробки та супроводу інформаційних та комп’ютерних систем, програмних додатків; проведення аналітичних досліджень.

Відмінними рисами ОПП є: фундаментальна математична підготовка; використання технопарку у навчальному процесі; використання новітнього програмно-технічного забезпечення; посилення практичної підготовки, шляхом збільшення годин на лабораторні та практичні заняття; формування індивідуальної освітньої траєкторії шляхом вільного вибору дисциплін професійного та комунікаційного спрямування; залучення до навчального процесу фахівців-практиків з ІТ-компаній міста, в тому числі, і для проведення аудиторних занять; залучення до навчального процесу провідних фахівців із закордонних університетів; використання проєктного підходу, інноваційних методів навчання.

Унікальність програми "Комп’ютерні науки" – вивчення тільки професійно-орієнтованих дисциплін: дисципліни інформаційного та математичного профілю, іноземна мова (4 роки).

Освітньо-професійна програма (бакалавр)

Професійні напрямки підготовки

• Системне адміністрування і мережеві технології, кібербезпека
  • WEB-розробка та дизайн
  • Розробка і тестування програмного забезпечення

Працевлаштування

Основні принципи підготовки фахівців за спеціальністю «КомП’ютерні науки»

• інтерактивний стиль навчання;
  • профільні предмети та проєктне навчання;
  • використання новітньої комп’ютерної техніки, інформаційних технологій та навчання у технопарку Університету;
  • стажування в ІТ-компаніях міста;
  • формування індивідуального вибіркових навчальних дисциплін з урахуванням потреб ринку праці і побажань студентів;
  • співпраця з Бранденбурзьким університетом прикладних наук (Німеччина) забезпечує участь студентів кафедри у міжнародних програмах обміну, наукових проєктах та дослідженнях.

Магістр

Мета ОПП «Комп’ютерні науки» другого (магістерського) рівня вищої освіти полягає у наданні здобувачам глибоких теоретичних знань та практичних навичок в галузі комп’ютерних наук, формування у них здатності проведення досліджень та/або провадження інноваційної діяльності з метою розвитку нових знань та процедур, інтеграції знань та розв’язання складних задач у широких або мультидисциплінарних контекстах, розв’язання проблеми у нових або незнайомих середовищах за наявності неповної або обмеженої інформації з урахуванням аспектів соціальної та етичної відповідальності.

Особливістю програми є: використання новітнього програмно-технічного забезпечення; практична підготовка із залученням до освітнього процесу фахівців-практиків з ІТ-компаній міста, в тому числі, і для проведення аудиторних занять; формування індивідуальної освітньої траєкторії шляхом вільного вибору дисциплін професійного та загально освітнього спрямування; залучення до освітнього процесу провідних фахівців із закордонних університетів; використання проектного підходу, інноваційних методів навчання.

Передбачено можливість формування академічних груп з викладанням усіх дисциплін англійською мовою.

Освітньо-професійна програма (магістр)

Працевлаштування за фахом

Професійна діяльність як професіонала з розробки математичного, інформаційного та програмного забезпечення комп'ютерних систем, у галузі інформаційних технологій, а також адміністратора баз даних і систем:

• 213 професіонал в галузі обчислень (комп'ютеризації);
  • 2131.1 науковий співробітник (обчислювальні системи);
  • 2131.2 розробник обчислювальних систем;
  • 2132 професіонал в галузі програмування;
  • 2132.1 науковий співробітник (програмування);
  • 2132.2 розробник комп'ютерних програм;
  • 2139 професіонал в інших галузях обчислень (комп'ютеризації);
  • 2139.2 професіонал в інших галузях обчислень;
  • 2433.2 професіонал в галузі інформації та інформаційний аналітик.