Всеукраїнський освітньо-науковий квест для старшокласників «Дай п’ять»

Любий друже!

Боротьба України з агресором без сумнівів закінчиться нашою перемогою. І саме сьогоднішнім старшокласникам випаде честь будувати нову країну у великій європейській сім’ї. Тож долучися уже зараз до формування стратегії цієї розбудови!

Університет імені Альфреда Нобеля пропонує тобі взяти участь у Всеукраїнському квесті «Дай п’ять»: запропонуй свої 5 рекомендацій щодо зовнішньоекономічної політики України в умовах повоєнної розбудови.

Для цього:

• Підготуй своє есе;

Вимоги до змісту та оформлення

Есе має містити 5 пропозицій щодо перебудови зовнішньоекономічної діяльності у повоєнній Україні, які повинні бути структурно виділеними. Пропозиції можуть стосуватися як загальних умов здійснення цієї діяльності, так і конкретизовані до рівня підприємств чи навіть домогосподарств.

Обсяг – до 6000 знаків з пробілами, 14 кеглем, 1,5 інтервалом.

Рекомендована структура: вступ, основна частина, висновки.

Есе виконується українською або англійською мовами, самостійно та без співавторів.

Текст есе може містити список використаних джерел та літератури. Оригінальність тексту має складати не менш як 80%. Тексти есе перевіряються на запозичення (плагіат).

Роботи, подані з істотними порушеннями вимог та / або пізніше дедлайну, не розглядаються.

Приклад оформлення рекомендації:

Рекомендація 1. Реформи законодавства. В умовах європейської та євроатлантичної інтеграції України необхідно наблизити українське законодавство до європейських стандартів. Варто розробити більш прозорі механізми реєстрації бізнесу, оподаткування, подання звітів тощо. Слід звернути особливу увагу на вдосконалення антикорупційного законодавства, адже корупція була однією з перешкод для інвестування в українську економіку навіть до широкомасштабного вторгнення Росії. Успіхи, досягнуті у боротьбі з корупцією у 2022 р. (переміщення України зі 122 на 116 сходинку в рейтингу сприйняття корупції) вважаємо недостатніми. Також доцільним є введення регулювання окремих видів господарської діяльності, наприклад, агротуризму та інших нових напрямів туристичної діяльності. На нашу думку, більш жорстке нормативно-правове регулювання туристичної діяльності може забезпечити безпеку споживачів та високу якість послуг. Це ж стосується й інших галузей…

Бажаємо успіхів!

• До 31 березня 2023 р. надішли есе разом зі своєю анкетою до організаційного комітету квесту за адресою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Авторам кращих есе буде запропоновано взяти участь у XXXIV Міжнародній науково-практичній конференції молодих вчених та студентів «Трансформація економічних систем та інститутів у нових геостратегічних реаліях» та безоплатно опублікувати свої есе в матеріалах конференції. Переможці квесту отримають цінні подарунки від Університету, а автори 10 кращих есе отримують сертифікат на одноразову стипендію у розмірі 1 000 грн. у разі їх вступу до Університету імені Альфреда Нобеля на спеціальність «Міжнародні економічні відносини».

Зроби свій внесок у наше спільне майбутнє!

Повоєнна розбудова України потребуватиме нових ідей перш за все у сфері міжнародних економічних відносин. Успішне проходження етапу кандидатства у члени Європейського Союзу та набуття статусу повноправного члена цієї організації вимагатиме нового погляду на участь України у європейському економічному просторі. Тому саме молодь, яка через кілька років вступить у фазу активної економічної діяльності, має бути підготовленою до таких стратегічних змін.

Мета квесту полягає у виявленні здібної молоді та стимулюванні її залученості до участі у науковій, освітній та практичній діяльності у сфері міжнародних економічних відносин.

Квест розрахований на учнів 10-11 класів та студентів коледжів. Участь у квесті є індивідуальною. Мова українська або англійська.

Для участі у квесті необхідно підготувати та разом з анкетою (Додаток А) надіслати до організаційного комітету есе, де запропонувати 5 рекомендацій щодо зовнішньоекономічної політики України в умовах повоєнної розбудови (вимоги до есе див. Додаток Б).

Термін надсилання есе – до 31 березня 2023 р.

Організаційний комітет до 10 квітня 2023 р. визначить переможців квесту та запропонує їм взяти участь (онлайн) у XXXIV Міжнародній науково-практичній конференції молодих вчених та студентів «Трансформація економічних систем та інститутів у нових геостратегічних реаліях» та безоплатно опублікувати свої есе в матеріалах конференції. Переможці квесту отримають цінні подарунки від Університету, а автори 10 кращих есе отримують сертифікат на одноразову стипендію у розмірі 1 000 грн. у разі їх вступу до Університету імені Альфреда Нобеля на спеціальність «Міжнародні економічні відносини».

кандидат політичних наук, доцент кафедри глобальної економіки

Руслан Максимович Ключник