Холод Борис Іванович

Президент Університету імені Альфреда Нобеля - найвища посадова особа, яка здійснює загальне керівництво Університетом і несе відповідальність за результати його діяльності, вирішує особливо важливі питання життєдіяльності, контролює та координує роботу ректорату і Вченої ради, здійснює зовнішнє представництво Університету.

Доктор економічних наук, професор

Заслужений діяч науки і техніки України

Член Клубу ректорів Європи

Іноземний член Російської академії природничих наук ( 2008 р.)

Дійсний член Академії економічних наук України (2000 р.)

Дійсний член Російської міжрегіональної Академії соціальних технологій та місцевого самоврядування (1998 р.)

Дійсний член Міжнародної Академії біоенергетичних технологій (1995 р.)

Автор ідеї і проекту створення у 1993 році Університету імені Альфреда Нобеля та перший його Ректор (1993-1999).

Звіт Президента "Про діяльність Університету у 2018 році"

МАЄ ДЕРЖАВНІ ТА МІЖНАРОДНІ НАГОРОДИ

• Орден «За заслуги» ІІІ ступеня
  • Орден «Данила Галицького»
  • Нагрудний знак Державної служби України «За сумлінну працю»
  • Почесна Грамота Верховної Ради України
  • Нагрудний знак Міністерства освіти і науки України «Петро Могила»
  • Золота медаль Американського Бібліографічного товариства
  • Лауреат Міжнародної премії Сократа – нагорода Європейської Бізнес-Асамблеї за особистий внесок в інтелектуальний розвиток сучасного суспільства
  • Володар почесного звання «Лицар Вітчизни»
  • Борис Холод - почесний професор Міжнародної Вищої Школи Бізнесу Москви (Росія)

В РІЗНІ РОКИ ПРАЦЮВАВ

• Заступником Міністра освіти і науки України, першим заступником Міністра освіти України (1999-2000)
  • Головою Національної Ради України з питань телебачення і радіомовлення (2000-2004).

ОСВІТА

• Вищу освіту отримав у Дніпропетровському Державному Університеті – за спеціальністю історія і суспільствознавство
  • Закінчив Академію суспільних наук при ЦК КПРС (Москва)
  • Навчався за міжнародною програмою MBA Master of Business Administration «Стратегічний маркетинг», (Москва – Баден-Вюртемберг, Німеччина)
  • Пройшов тренінг у Міжнародному Університеті Шиллера (Лондон) за програмою «Менеджмент освіти»

НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ

• Автор більше 120 наукових робіт, серед яких монографії, підручники, навчальні посібники: «Реформи в Україні: міфи і реальність», «Соціально-економічна система як простір управлінського саморозвитку», «Системний аналіз форм і методів управління соціально-економічними процесами»;
  • Cпівавтор монографій: «Концептуальні напрямки соціально-економічної реконструкції», «Практика удосконалення оперативного управління», «Оперативне управління виробництвом. Технологічна база управління», «Управління проектами», «Інформація, зв'язок і телекомунікації в Україні: економіка, право, управління», «Концепція розвитку технологічного потенціалу України», «Мотиваційні контексти розвитку природних технологій», навчальний посібник «Економіка підприємства», «Комплекс економетричних моделей побудови можливих варіацій розвитку регіону»,
  • а також численних статей з питань розвитку організаційних структур оперативного управління економічними системами, філософії розбудови нового механізму регулювання економіки України, стратегії сучасного менеджменту і маркетингу, проблем теорії і практики оперативного управління та ін.
  • Здійснює наукове керівництво аспірантами та докторантами. Під його керівництвом ведеться захист кандидатських та докторських дисертацій.
  • Голова спеціалізованої вченої ради із захисту кандидатських дисертацій.
  • Керівник науково-дослідної теми «Проблеми підвищення конкурентоспроможності підприємств в умовах ринкового середовища», яка має державну реєстрацію.
  • Голова редколегії, головний редактор науково-практичного журналу з економіки «Академічний огляд».
  • Голова редколегії, головний редактор наукового журналу «Європейський вектор економічного розвитку».
  • Голова редколегії, головний редактор збірника наукових праць «Бюлетень Міжнародного Нобелівського Економічного Форуму».
  • Голова редколегії, головний редактор наукового журналу «Вісник Університету імені Альфреда Нобеля».

ІНШІ ВИДИ ДІЯЛЬНОСТІ

• Автор ідеї і проекту створення в Університеті імені Альфреда Нобеля «Українсько-Польського центру сприяння розвитку менеджменту, підприємництва та інвестицій».
  • Голова наглядової ради Українсько-Польського центру.
  • Співавтор ідеї і проекту створення та організації Національної премії України в галузі телебачення «Телетріумф».
  • Автор ідеї і проекту створення і організації актової зали Нобелівських лауреатів з економіки в Університеті імені Альфреда Нобеля.
  • Автор проекту створення на території Університету імені Альфреда Нобеля пам’ятного знаку – меморіального символу «Планета Альфреда Нобеля».