Черговий етап «Фінансового марафону: Focus on the Future» в Університеті імені Альфреда Нобеля!

29 квітня в гості до кафедри інноваційного менеджменту та фінансової аналітики в рамках «Фінансового марафону: Focus on the Future» завітав Геннадій Федорович Москалик, доктор філософських наук, професор, професор кафедри психології, педагогіки та філософії Кременчуцького національного університету ім. Михайла Остроградського, професор Університету економіки (WSG, Польща), директор Департаменту освіти Кременчуцької міської ради, Почесний донор України, «Відмінник освіти України» з темою: "Важливість фінансової освіти у сучасному світі".

Найбільшою інтригою було питання, чому доктор філософських наук обрав таку тему. Несподіванкою для здобувачів-учасників стало те, що Геннадій Федорович – випускник нашого університету, спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування», а набуті знання та ідеї, відбиті у кваліфікаційній роботі, виявилися дуже корисними у діяльності департаменту освіти.

Під час зустрічі ми дізналися про те, як відбувається децентралізація закладів освіти, які є зараз захищені статті у бюджетах департаменту освіти, чим займаються щодня розпорядники бюджетних коштів, як важко знайти головного бухгалтера для бюджетної установи, оскільки така людина має знати не тільки специфічний бухгалтерський облік, а і скарбничу справу, сутність міжбюджетних відносин, методику складання кошторисів і багато іншого.

Жваву дискусію викликали питання студентів про виявлення, попередження та реагування на можливі зловживання щодо використання бюджетних коштів у навчальних закладах, про функціонування служби внутрішнього фінансового контролю, про те, що необхідно робити, щоб бюджети освітніх закладів ставали бюджетами розвитку, а не споживання.

На нашому марафоні, здається, з’являється традиція – отримувати від гостей важливі афоризми: дуже запам’яталася усім думка Геннадія Федоровича про те, що освіту не дають, освіту здобувають, яка прозвучала під час обговорення особливостей дистанційного навчання.

Багато питань було щодо порівняння організації навчального процесу в українських та польських закладах вищої освіти, оскільки Геннадій Федорович має великий досвід викладання у Польщі. Польською мовою!

Висловлюємо щиру подяку Геннадію Федоровичу за дуже пізнавальне і різнобічне спілкування і корисні поради!