Логотіп університета імені Альфреда Нобеля

Гаряча лінія

0-800-75-51-57

КУЛЬТУРА ЯКОСТІ ОСВІТИ

Форум «Вступна кампанія 2020: перспективи розвитку реформи вищої освіти» для батьків абітурієнтів

Вперше Університет імені Альфреда Нобеля організував цікавий та водночас необхідний захід для батьків абітурієнтів на вимогу самих батьків. Ніхто до цього не інформував їх про перебіг вступної кампанії та причини змін у законодавстві про вищу освіту. 

Саме тому 8 лютого 2020 року в актовій залі Університету імені Альфреда Нобеля зібралися батьки абітурієнтів та вчителі на Форумі «Вступна кампанія 2020: перспективи розвитку реформи вищої освіти».

Вперше у такому форматі інформували про останні зміни у законодавстві про вищу освіту, індикативну вартість навчання, автономію закладів вищої освіти, скасування дипломів державного зразка та акредитацію освітніх програм, а також складання ЗНО, правила вступу до закладів вищої освіти та як обрати спеціальність і той самий ЗВО.

Адже батьки хвилюються не менше за своїх дітей – випускників шкіл та абітурієнтів, які мають обрати предмети зовнішнього незалежного тестування, успішно скласти ЗНО, обрати спеціальність та заклад вищої освіти, де бажають отримати майбутню професію, не помилитися з ЗНО, зосередитися на іспиті та не хвилюватися під час складання, вчасно створити електронний кабінет та подати електрону заяву, і правильно поставити пріоритет у заяві, написати мотиваційний лист.

На Форумі разом з експертами говорили про те, як пережити вступ-2020, як допомогти дитині, як не проґавити важливі дати. А ще про останні зміни у законодавстві про вищу освіту та скасування дипломів державного зразка, обов’язкову акредитацію освітніх програм, закриття філій у великих містах та решту нововведень, від яких голова йде обертом.

Борис Холод, засновник та Президент інноваційного Університету імені Альфреда Нобеля прямо на сцені провів майстер-клас для батьків, як їм слід поводитися і що питати при відвідуванні закладів вищої освіти.

«Ось Ви приходите до закладу вищої освіти, який розглядаєте чи вже обрали для навчання і кажете, що маєте додаток до розпорядження Кабінету Міністрів України від 10 липня 2019 року № 554-р з переліком 40 іноземних акредитаційних агентств та агентств із забезпечення якості вищої освіти, які видають сертифікати про акредитацію освітніх програм, що визнаються в Україні, і хочу знати, а яке агентство акредитувало освітню програму, яка цікавить мою дитину-абітурієнта!» – промовив Борис Холод, тримаючи у руках копію розпорядження Кабінету Міністрів. Таку ж копію отримав і кожний відвідувач Форуму.

До речі, Університет імені Альфреда Нобеля має міжнародну акредитацію освітніх програм та є єдиним в Україні ЗВО, який акредитував освітні програми у Центральному агентстві з оцінювання і акредитації ZEvA (Німеччина) ще у 2016 році. Так, регіональний ЗВО, який знаходиться у Дніпрі, обігнав національні ЗВО Києва у питаннях акредитації та сертифікації, адже про цей унікальний досвід говорять у Міністерстві освіти і науки України, а також у Національному агентстві із забезпечення якості вищої освіти.

Анатолій Задоя, професор, завідувач кафедри міжнародних економічних відносин та економічної теорії Університету імені Альфреда Нобеля, відмітив, що на Форумі зібралася дуже мотивована аудиторія. 

«Коли я говорив про норму скасування «дипломів державного зразка», акредитацію, зокрема, міжнародну, формульне фінансування вищої освіти та індикативну собівартість, то просто фізично відчував увагу, з якою цю інформацію сприймали слухачі!» – додає Анатолій Задоя.

Марина Горбенко-Хвастунова, директорка Дніпропетровського центру оцінювання якості освіти, звернула увагу батьків на суттєві питання, наприклад, щоб діти не нехтували питаннями тестів і виконували всі завдання, адже термін дії сертифікатів понад 1 рік. Пояснила про атестацію з іноземної мови. Дала практичні поради батькам щодо поведінки дитини під час складання зовнішнього незалежного оцінювання, адже, якщо випускник погано себе почуває, то ЗНО можна перескласти у додаткову сесію, проте для цього мають бути вагомі підстави. Крім того, якщо стало зле вже під час сесії, то потрібно викликати лікаря та не здавати роботу, адже якщо робота вже здана, то перескласти її не можна. Маємо надію, що ряд практичних порад, які почули батьки допоможуть випускникам успішно скласти ЗНО, як-то порада про складання 3 або 4 предметів ЗНО та порада не перейматися перекладами тестів, адже вже були прикрі випадки, коли випускники самі обирали мову складання тестів та плуталися у термінології, що коштувало їм важливих балів. Увага була приділена і апеляції, адже її слід подавати у зазначені строки, а не коли вже не вистачає балів для вступу, крім того, апеляція може не тільки підвищити бали, проте і зменшити їх кількість.

Тетяна Мішустіна, проректор із стратегічного розвитку та комунікацій Університету імені Альфреда Нобеля, як проректор і мама, розповіла про принципи вибору закладу вищої освіти, де буде навчатися дитина, на що слід звернути особливу увагу.

Представники обласного фонду зайнятості Л. Барсукова та С. Ярошенко розповіли присутнім про зміни, які відбуваються на ринку праці у світі та в Україні. Відтепер роботодавці звертають увагу не лише на знання кандидатів, а приділяють значну увагу й так званим soft skills: навичкам спілкування, управління часом, вмінню домовлятися всередині команди, вести переговори.

Паралельно з Форумом для батьків відбувся й семінар для вчителів «Новації в освітньому законодавстві. Методичні, психологічні та профорієнтаційні аспекти підготовки до ЗНО» з видачею сертифікату про підвищення кваліфікації кожному вчителю-учаснику, який відвідав семінар.

Необхідні знання отримав кожен батько та мати абітурієнтів, які завітали на Форум.

Було цікаво та інформативно! Можливо, навесні повторимо, адже отримали позитивні відгуки від батьків.

Онлайн-трансляція Форуму

school and education

Гаряча лінія

0-800-75-51-57