Ксенія Шепотько, студентка спеціальності «Міжнародні економічні відносини», стала учасницею молодіжного обміну програми Study Tours to Poland (STP), в м. Краків

Програма Study Tours to Poland спрямована на увагу студентської молоді зі Східної Європи. В її рамках студенти з Білорусі, Молдови, Росії та України беруть участь у навчальних візитах до Польщі. Метою STP для студентів є представлення різних аспектів життя у Польщі, пізнання учасниками культури та історії цієї країни. Дуже важливим акцентом Програми є знайомство з неурядовим сектором та різними формами громадянської активності.

Ксенія брала участь у навчальному візиті, організованому завдяки роботі Фундації «Добра Воля» (Fundacja Dobra Wola), який проходив в культурній столиці Польщі – Кракові (09.11-19.11.19).

При реалізації проєкту організаторами були використані неформальні методи освіти. Учасники проєкту мали можливість відвідати державні установи міста, зустрітися з представниками наукового середовища та викладачами вищих навчальних закладів, ознайомитися з формами громадської активності студентів, відвідати неурядові організації та стати частиною освітніх воркшопів.

Ксенія розповідає про результати проєкту з величезним захопленням: «Study Tours to Poland – це проєкт, який дозволяє учасникам зазирнути за рамки повсякденного мислення, охопити сфери діяльності, з якими не стикалися раніше та отримати уявлення про реальне життя в місті. Під час проєкту я з кожним днем лише все більше переконувалася в тому, що організатори та координатори проєкту – це найбільш просунуті фахівці у сфері тайм-менеджменту, які здатні організувати розклад учасників таким чином, щоб день вийшов насиченим, плідним, пізнавальним, і звичайно ж веселим. Тільки в цьому проєкті за один день можливо було розібратися в історичних стежках міста, відчути себе соціологами й ознайомитися з техніками тибетської звукотерапії.

Я впевнена, що всі без винятку учасники чекали на кожен новий день проєкту з передчуттям – і кожного разу реальність перевершувала очікування!

Також я впевнена, що багатьом цікаво, як стати частиною програми Study Tours to Poland. Набір на програму відбувається двічі на рік (влітку та взимку) – візити тривають восени й навесні відповідно. Студенти складають заявки на участь в Програмі індивідуально на базі незалежного конкурсу. Звісно, для участі варто підготувати певний пакет документів, але результат вартий будь-яких труднощів з паперами!»

Розповісти