На зв’язку Дубай

12 травня 2020 року відбулося засідання студентського наукового клубу «Financial and Accounting life», на якому студенти зустрічалися з випускницею кафедри фінансової аналітики та міжнародного аудиту Надією Наджиб, фінансовим директором "Tessella Design Studio" (Дубай).

Мета зустрічі: порівняння фінансових систем України та ОАЕ, особливості роботи фінансовим директором в Дубаї.

На зустрічі Надія розповідала про компанію в якій працює, як починався її кар’єрний шлях, на які труднощі вона натрапила, коли приїхала працювати у Дубай, чи достатнім виявилися її знання з фінансів для роботи в Дубаї, чи визнають іноземні компанії диплом Університету імені Альфреда Нобеля, якими є обов’язки фінансового директора, як складаються фінансові звіти в Дубаї, за якими стандартами.

Протягом зустрічі Надія згадувала роки навчання, розповідала студентам про фінансову систему ОАЕ, порівнювала фінансові системи України та ОАЕ, порівнювала податкові політики держав. На прикладах студенти отримали інформацію щодо позитивних і негативних сторін ведення бізнесу в Дубаї.

Також Надія акцентувала увагу студентів на видах підприємств, що створюються в ОАЕ, на особливостях ведення бухгалтерського обліку, складання фінансової й статистичної звітності, види перевірок, що проводяться в ОАЕ.

Студія Тесселла була заснована у 2011 році як компанія Веб розробки. Однак в наступні роки вона значно зросла як внаслідок розширення географічного охоплення, так і шляхом поглиблення сфери послуг, що надаються. Компанія додала такі нові сфери діяльності, як лентикулярний друк, послуги з відео- і фотомонтажу, повнофункціональний брендинг, створення та управління ботами в Telegram і Facebook, розробка плагінів для WordPress. Зараз студія Тесселла представлена в Дубаї й Ташкенті, також є представники в Україні.

Студентів дуже зацікавила інформація і вони брали активну участь в дискусії. Серед основних питань, що цікавили студентів, були: як потрапити працювати в іноземну компанію, який рівень англійської мови потрібен, чи потрібно вивчати математику і як Надія її застосовує в роботі, які розрахунки проводяться в ОАЕ, які особливості роботи банківської системи.

Дуже цікавим було питання щодо правильності обрання спеціальності. Студентам було цікаво, а чи не жалкує Надія, що обрала саме спеціальність «Фінанси і кредит». Відповідь була наступною: «Якщо ви опануєте спеціальність «Фінанси, банківська справа та страхування», ви зможете працювати в будь-якій галузі та сфері. А якщо ви опанували такі спеціальності, наприклад «Туризм», «Менеджмент», «Міжнародна економіка», а потім закінчили курси з фінансів чи бухобліку, ви фінанси не зрозумієте. Цього буде замало».

Кафедра фінансової аналітики та міжнародного аудиту дякує Надії за цікаву дискусію і передання практичного досвіду студентам.