Нова співпраця – нові можливості!

За результатами підписання протоколу про співпрацю між Університетом імені Альфреда Нобеля та Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) з 2021-2022 н.р. буде впроваджено новий навчальний курс, направлений на ознайомлення здобувачів з особливостями демократичного врядування.

Основною метою навчального курсу «Демократія: від теорії до практики» є зміцнення знань, навичок і ставлень, які пов’язані з ефективною громадянською активністю серед студентів. Очікується, що за результатами курсу здобувачі не тільки отримають знання щодо особливостей функціонування демократичних держав, а й розвинуть навички критичного мислення та аналізу.

Впровадження курсу супроводжуватиметься активною підтримкою з боку Міжнародної фундації виборчих систем. Зокрема, на першому етапі реалізації програми передбачається проходження тренінгів науково-педагогічними працівниками.

«Це дуже добре, що в нашому Університеті впроваджуються такі ініціативи. Надзвичайно важливо, аби якомога більше молодих людей знали про особливості функціонування демократичних держав. При чому, не тільки засадничі принципи, але й конкретні інструменти взаємодії з органами публічної влади» – зазначив учасник проєкту, викладач кафедри права, політології та міжнародних відносин Генріх Матухно.

За результатами проходження тренінгів викладачі, які візьмуть участь у проєкті, отримають право на викладання курсу на базі Університету. Очікується, що навчальна дисципліна «Демократія: від теорії до практики» стане доступною для здобувачів вже у наступному навчальному році.

Довідка: Міжнародна фундація виборчих систем (IFES) – неприбуткова міжнародна організація, яка була заснована у 1987 році. Основні напрями її діяльності полягають у здійсненні допомоги у сфері реформування виборчого законодавства, адміністрування виборів, а також посилення спроможності громадянського суспільства. Наразі IFES здійснює свою діяльність на території більш ніж 145 країн, серед яких вагоме місце посідає й Україна.