Польсько-німецька школа для регіональних журналістів з України

14 журналістів регіональних мас-медіа з України відвідали польсько-німецьку літню Школу для молодих журналістів у Жешуві (Польща), яку організували європейські партнери та Університет імені Альфреда Нобеля.

Щодня українські регіональні журналісти були на заняттях, виконували практичні завдання, працювали у групах та спілкувалися з колегами польських редакцій.

Програма школи включала різні аспекти сучасної журналістики: від крос-медійної подачі інформації, реалізації онлайн-проектів до написання репортажу та маніпулювання громадською думкою. Крім того, дискусії та цікаві творчі завдання не давали сумувати медійникам з України. Щодня журналісти відвідували редакції місцевих медіа. Побували в центрі інновацій та виставкової діяльності у Жешуві, бачили, як український підприємець налагодив виробництво дронів, а також дізналися, як працюють місцеві фермери та зрозуміли в чому секрет розвитку фермерства у Польщі від керівників агенції з реструктуризації та модернізації сільського господарства.

Конкурсним відбором та організацією поїздки займалася команда Центру Європейських проєктів Університету імені Альфреда Нобеля (Дніпро, Україна).

Ідея Школи належить Інституту наук про політику Жешувського університету, а сама Школа реалізована у партнерстві з Університетом Бамбергу (Німеччина). Фінансово школу підтримали фонд польсько-німецького співробітництва, жешувська агенція з регіонального розвитку, агенція з реструктуризації та модернізації сільського господарства (філія у Жешуві), підкарпатське воєводство та місто Жешув.

Подібний досвід є цінним для українських журналістів, адже дозволяє не тільки отримати актуальну інформацію щодо європейських трендів у журналістиці, але й обговорити з європейськими колегами спільні проблеми, які постають перед редакціями локальних медіа та знайти цікаві теми для журналістських матеріалів.

Слідкуйте за новинами, якщо цікаво дізнатися більше про польсько-німецьку літню Школу для журналістів, можливо наступного року навчання для молодих журналістів відбудеться в Україні, в Університеті імені Альфреда Нобеля.

Розповісти