«Розвиток критичного мислення для медіаграмотності: воркшоп для викладачів практичних курсів з англійської мови»

3 березня 2020 року на Кафедрі міжнародного туризму, готельно-ресторанного бізнесу, мовної підготовки Університет імені Альфреда Нобеля було проведено воркшоп «Розвиток критичного мислення для медіаграмотності: воркшоп для викладачів практичних курсів з англійської мови (мова викладання англійська)»

Тренери:

Людмила Павленко, кандидат філологічних наук, доцент, доцент кафедри української та іноземних мов Дніпропетровського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, тренер програми IREX in Ukraine «Very Verified: Online Course on Media Literacy»;

Галина М'ясоїд, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри міжнародного туризму, готельно-ресторанного бізнесу та мовної підготовки Університету імені Альфреда Нобеля, учасник TESOL Ukraine Teacher Development Institutes Одеса, 25 - 27 червня 2019 р., Інституту Розвитку Вчителів "TESOL - Україна "Критичне мислення для медiаграмотностi" за підтримки Регіонального офісу англійської мови Посольства США в Україні.

Протягом воркшопу за методикою змішаного навчання учасники опанували змістом курсу «Very Verified: Online Course on Media Literacy» від EdEra, а саме:

- здійснили власний аналіз користування сучасними медіа, познайомилися з сучасними медіа та тим, як вони працюють, які типи інформації продукують (типи контенту), а також навчилися відрізняти факти від суджень та розпізнавати маніпулятивний контент — аналізували статті та пройшли онлайн квіз;

- протестували власні знання власників українських медіа та дізналися, чому важливо це знати, а також про те, хто вирішує, яку саме інформацію ми отримуємо;

- проаналізували соціальні медіа та обговорили, наскільки надійним джерелом новин вони є, а також яким чином працюють алгоритми, як соціальні медіа та пошукові системи можуть ізолювати нас від інформації, яка суперечить нашим переконанням;

- коротко розглянули типи маніпуляцій у традиційних і соціальних медіа: фейки, дезінформація, боти, тролі та інші;

- дізналися про правило чотирьох перевірок та отримай поради, як захиститися від маніпуляцій.

Апробували багатий дидактичний матеріал:

1. My Media Landscape
  2. Six Types of Content
  3. Wheel of Emotions
  4. Fact vs. Opinion
  5. Final Project.

Сподіваємося, що наші учасники зможуть скористатися набутими навичками та досвідом, щоб спрямувати формування навичок критичного мислення та медіаграмотності у здобувачів усіх рівнів та форм навчання!

Розповісти