Студентський парламент про активну участь у волонтерстві та допомогу країні під час війни

У лютому 2022 року початок повномасштабної війни став для українців неочікуваним ударом. Університет імені Альфреда Нобеля та його мешканці не стали виключенням. За пару днів після початку, оговтавшись від страху команда нобелівців згуртувалась, щоб підтримати країну. Стіни університету стали притулком для потребуючих, в яких зігрілися сотні людей. Професорський склад начолі з ректором Сергієм Холодом створили Nobel Family, яка функціонує нині.

Студентський парламент університету теж не стояв осторонь. Під час написання статті було проведено опитування, де виявилось, що наші студенти зробили велику роботу за період бойових дій. Багато хто навчився вже майже професійно плести й заплітати маскувальні сітки та дбайливо наріза‌ти тканину на смужки, робити окопні свічки та пекти ароматну випічку. А також нашими студентами були проведені благодійні збори, заходи та розважальні програми для дітей та підлітків.

«В мене було дуже багато вільного часу і в одній з груп нашого університету попросили допомоги з плетінням сіток. І ось, вже більш ніж як пів року я волонтер не тільки для себе, а й для усіх! Я не тільки отримала задоволення від посмішок людей, мене ще й нагородили та замотивували. Я отримала не тільки досвід, а й офіційне визнання моєї роботи. Тепер в мене є посвідчення волонтера!» – пише студентка 2 курсу менеджменту Лянна Поліна.

Засновниці та лідери комітету «Благодійність» Неля Шіпілова та Тая Кисіль так пишуть про свою роботу:

«У листопаді минулого року вирішили, що посмішки інших людей після моєї допомоги — найбільша вдячність! Удвох та поодинці ми з Нелею відвідували притулки та збирали гуманітарну допомогу. В перший день війни ми поїхали до котячого притулку, привітали хвостатиків та передали корм. Згодом створили власну організацію. Наш центр зміг допомогти сотням потребуючим. На зібрані кошти ми купували подарунки дітям біженцям, відвозили корм для тварин, відвідували дитячі будинки, а найголовніше годували та купувала ліки людям, які втратили домівку та допомагала ЗСУ. Все про діяльність комітету Благодійність можна дізнатися на сторінці Голови — Нелі Шипілової.»

«Той страшний ранок четверга став для мене поштовхом до свідомих дій "Треба щось робити". На наступний день наш молодіжний центр InTern став працювати як волонтерський. За цей час я разом з командою навчилася правильно плести та заплітати маскувальні сітки, робити "Кікімор" для наших воїнів. У центрі навчили робити окопні свічки, пекти запашну випічку та шити різноколірні подушки яких за короткий термін декількома сотнями відправили на фронт. До того ж наша аніматорська команда неодноразово проводила розважальні заходи для дітей» – Альона Гушул, готельно-ресторанна справа.

«У моїй школі організували штаб допомоги біженцям і військовим. Як тільки я дізналась про це, одразу почала вчитися там плести сітки, допомагати готувати місця для ночівлі та збирати речі. Для мене стало над важливо брати участь у наближені нашої Перемоги!» – Інна Ушакова, психологія.

«Мій тато воєнний і зараз у лавах ЗСУ боронить нашу державу. Щоб його підтримати я без роздуму почала шукати можливість допомогти військовим. Як тільки я дізналася, що в моїй школі діє волонтерський центр — долучилася до плетіння стінок, підготовки тканини та збором смаколиків на фронт. Для мене особисто це дуже важливо — зробити внесок у нашу перемогу!» – Поліна Павленко, психологія.

Кожен з нас щодня вже понад 300 днів робить все, щоб наблизити нашу перемогу. Студентські роки багатьох наших студентів минають на передовій, у прифронтових і окупованих містах. Їхні пари проходять в онлайн-режимі, а вільний час – у волонтерських спільнотах, на спорудженні барикад, чергуванні на блокпостах, у всебічній допомозі територіальній обороні й людям, які потребували ліків і харчування в університетських укриттях.

Nobel family та одне ціле, яке справно працює як живий механізм. Старання, наполегливість небайдужість та співчуття до оточуючих робить нас мужніми людьми з великими серцями.

Долучайтесь до команди сильніших!??

З освітою переможемо!??