Логотіп університета імені Альфреда Нобеля

Гаряча лінія

0-800-75-51-57

КУЛЬТУРА ЯКОСТІ ОСВІТИ

Світлої пам'яті Бориса Холода

З сумом повідомляємо, що 2 листопада 2021 року відійшов у вічність Борис Іванович Холод, засновник та президент Університету імені Альфреда Нобеля, заслужений діяч науки і техніки України, доктор економічних наук, професор. Саме його інноваційні погляди на світ та освіту, далекоглядність, мужність та харизма дозволили тисячам випускників Університету імені Альфреда Нобеля навчатися за високими стандартами вищої освіти та отримати сучасну, якісну та чесну освіту в Україні.

Борис Іванович Холод народився 3 січня 1941 року в с. Городище Сумської області. Вищу освіту отримав у Дніпропетровському державному університеті, дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата філософських наук захистив в Академії суспільних наук, став доктором економічних наук після захисту дисертації у Інституті економіки промисловості НАН України, навчався за міжнародною програмою Master of Business Administration «Стратегічний маркетинг» та за програмою «Менеджмент освіти» у Міжнародному університеті Шиллера…

Життєвий шлях Бориса Холода – це послідовна реалізація принципу «Якщо ти уже щось робиш, то роби це якісно!», який сформувався ще у роки початку роботи в колгоспі у рідному селі, укріпився під час служби в армії та послідовно втілювався в життя на усіх посадах, які йому довелося обіймати. Чи то керуючи Жовтневим районом міста Дніпропетровська, чи працюючи першим заступником міністра освіти України, чи очолюючи Національне агентство з питань телебачення і радіомовлення, Борис Іванович завжди демонстрував державницький підхід, добре розуміючи потреби суспільства та знаходячи шляхи їх вирішення.

Справою життя Бориса Холода стало створення закладу освіти нового типу. У 1993 році він став засновником Університету імені Альфреда Нобеля (на той час Дніпропетровської академії управління, бізнесу та права), який і очолював протягом усього періоду. Саме завдяки своєму лідеру Університет став одним з кращих закладів освіти України, добре відомим далеко за її межами.

Усі ініціативи Бориса Івановича Холода були стратегічними. Він автор ідеї і проекту унікального меморіально-паркового комплексу «Планета Альфреда Нобеля», мета якого славити і популяризувати науку і творчий геній людини. За його підтримки студенти запровадили та відзначають у жовтні День Єднання студентів Європи, Америки, Азії та Африки, нове студентське свято.

Життя обірвалося на злеті. Борис Холод мав дуже багато ідей, які прагнув реалізувати. Як людина планетарна, на 2023 рік він запланував провести міжнародний конгрес ректорів та спільними зусиллями шукати нові моделі вищої освіти у часи невизначеності. З його ініціативи Університет увійшов у процедуру чергової міжнародної акредитації …

Діяльність Бориса Івановича Холода відмічена високими нагородами. Його нагороджено Орденом «За заслуги» III ступеня, Орденом Данила Галицького, Знаком Державної служби України «За сумлінну працю», Золотою медаллю Американського Бібліографічного товариства; він є лауреатом Міжнародної премії Сократа і володарем почесного звання «Лицар Вітчизни». 

Сьогодні всі втратили великого науковця і велику людину. Глибоко сумуємо з усіма, хто знав Бориса Івановича Холода. Висловлюємо найщиріші співчуття рідним та близьким.

Вічна пам’ять

Спочивай з миром

school and education

Гаряча лінія

0-800-75-51-57