Участь у першому заході проєкту «Академічна доброчесність у системі внутрішнього забезпечення якості освіти в університетах»

Команда Університету імені Альфреда Нобеля у складі: проректора із забезпечення якості вищої освіти І.С. Шкура, голови Комітету з якості академічних стандартів Г.Я. Митрофанової, та начальника департаменту дидактики М.Ю. Онищенко взяли участь у першому заході проєкту «Академічна доброчесність у системі внутрішнього забезпечення якості освіти в університетах».

Детальніше про Проєкт

Перший день було присвячено знайомству з організаторами проєкту та розгляду фундаментальних принципів академічної доброчесності.

З вітальним словом до учасників проєкту звернулися Скотт Вітмор – заступник аташе з питань культури Посольства США в Україні; Ярема Бачинський – директор в Україні, Американські Ради з міжнародної освіти; Яна Чапайло – координаторка проєкту «Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти».

Спікери заходу: Девід Реттингер – Університет Мері Вашингтон, США; Тріша Бертрам Галлант – Каліфорнійський університет у Сан-Дієго, США; Аманда МакКензі – Університет Ватерлоо, Канада, ознайомили учасників з концептуальними засадами академічної доброчесності, порушили контроверсійні питання створення умов дотримання академічної доброчесності всіма учасниками освітнього процесу, поділилися досвідом своїх університетів.

Було порушено низку важливих питань, серед яких слід окремо зазначити питання фундаментальних цінностей академічної доброчесності, системного підходу до доброчесності, ролі університетів як постачальників суспільного блага, автентичності навчання, функцій академічної доброчесності у навчанні та викладанні, порушенні академічної доброчесності, відповідальності за це та системі попереджувальних заходів.