Воркшоп від практика

Студенти 1 курсу спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» в рамках вивчення дисципліни «Підприємництво» зустрічаються з успішними випускниками кафедри.

17 лютого 2020 р. на заняття завітав перший випускник кафедри Газімагомедов Ростислав Даніялович, генеральний директор і фундатор сімейного підприємства – ТОВ «РОСТ». Ростислав розповів першокурсникам про свої досягнення; про власний бізнес, започаткований після закінчення університету у 2003 р.; про стадії становлення бізнесу, його зміни під впливом різних факторів. Виділив, що на сьогодні найбільш ефективним є співпраця з відомими торговельними мережами.

У жвавому обговоренні студенти дізналися про етапи створення бізнесу, про проблеми, з якими стикаються підприємці. Студенти цікавилися, який вид підприємництва краще обрати для майбутньої діяльності, щоб він був прибутковим; як обрати партнера; як вивчати попит; які заходи є більш ефективними для просування товару.

Окремою частиною воркшопу стало обговорення того, які знання повинен мати підприємець у разі, якщо він власник бізнесу або найманий працівник. Виявилося, що слід знати й про об’єкт діяльності (товар) та його властивості, і про порядок стандартизації продукції, організацію процесів виробництва, законодавчі нюанси, і про складання бізнес-плану. А досвід приходить, коли набуті знання реалізуються. Як висновок: серед компетенцій, якими обов’язково має володіти здобувач вищої освіти: необхідність фундаментальних знань в тій чи іншій сфері діяльності; розуміння того, що всі процеси прописані в законодавчих актах, інструкціях; вміння самостійно знаходити інформацію; навички самоосвіти: опрацювати – зробити висновки – пристосувати – застосувати; знаходження з ким проконсультуватися та про що (поставити чіткі питання).

Такі зустрічі дуже корисні для майбутніх підприємців. Вже після зустрічі прийшло осмислення щодо вибору підприємницької ідеї, яку першокурсники повинні представити в кінці вивчення курсу «Підприємництво» і захистити її.