Логотіп університета імені Альфреда Нобеля

Гаряча лінія

0-800-75-51-57

КУЛЬТУРА ЯКОСТІ ОСВІТИ

Як здобувачі спеціальностей «Готельно-ресторанна справа» та «Туризм» навчалися на «Днях гостинності у Запоріжжі»

Кафедра міжнародного туризму, готельно-ресторанного бізнесу та мовної підготовки Університету імені Альфреда Нобеля організувала виїзні заняття для студентів спеціальностей «Готельно-ресторанна справа» та «Туризм» у різних заходах в межах «Днів гостинності у Запоріжжі» у листопаді цього року. Серед цих заходів – «Форум рестораторів і готельєрів» у Khortitsa Palace Hotel, «Brand & Brand Форум» у туристичному інформаційному центрі м.Запоріжжя, «Музейний форум» у Запорізькому обласному краєзнавчому музеї.

Наскільки ж цікавим є таке навчання для студентів? Наскільки корисним воно є для їх професійного зростання? Ми отримали відгуки наших студентів – учасників заходів та підготували короткий огляд тем, розкритих на різних локаціях Днів гостинності.

Артур Сафикюрдський, студент другого курсу спеціальності «Туризм», який працює в технічному музеї Михайла Пруднікова «Машина часу» у Дніпрі, так оцінює роботу Музейного форуму у Запоріжжі 21 листопада: «У рамках Днів гостинності, що проходили в м. Запоріжжя за 21 по 24 листопада я, як співробітник музею «Машини часу» відвідав Музейний форум, що проходив в обласному краєзнавчому музеї 21.11.19. Там виступали спікери з провідних музеїв країни, зокрема Мистецького арсеналу, Музею Ханенків, Одеського художнього музею та ін. Також як спікер, був запрошений Павло Гудімов, куратор музейних виставок.

Найцікавіші тези я приведу тут:

1. Музей – неприбуткова установа, основні функції якої – освіта, навчання, розважання.

2. Не всі музеї мають місію, хоча вона повинна бути в кожного музею. Місія – головна ціль існування музею.

3. Музей – незамінне джерело дослідження інформації.

4. Музеї повинні активно взаємодіяти з містом. Популярний музей в містян – популярний у туристів.

5. Є різні види експозиції, зокрема хронологічний, коли експозиція будується на хронологічній основі та метод романізації – подібно до роману експозиція будується в декілька сюжетних ліній. Такий спосіб більш пластичний, якщо тема експозиції дуже об'ємна, наприклад, ціла країна, то можна вибрати кілька тем та від них відштовхуватися при розробці екскурсійної програми.

Отже, цей форум для мене, як для спеціаліста, був досить корисним, адже я дізнався про сучасні тенденції в музейній справі».

У суботу 23 листопада відбулося два цікаві форуми у різних локаціях – тож групи студентів з керівниками – доцентом Галиною М’ясоїд та доцентом Світланою Захаровою – розподілилися за локаціями та встигли відвідати обидві. Отже, короткий звіт та відгуки студентів.

Форум готельєрів у Запоріжжі: студенти спеціальності «Готельно-ресторанна справа» слухали Валерію Секісову про фактори успіху в готельному бізнесі, а також Анну Осипенко, яка розмірковувала над практичним, а не філософським питанням сьогодення: чому капсульні готелі є готелями майбутнього. Анна Осипенко є засновницею «Monotel Capsule Hotels» і знає цю справу як ніхто інший.

Зі студентами спеціальностей Туризм та Готельно-ресторанна справа на ФОРУМІ Готельєрів вивчали маркетинг у готельному бізнесі. Знайомилися з кейсами від Інни Ковальчук з ребрендингу готелю, трендами в індустрії гостинності від Юлії Косенко.

Знання від практиків – найцінніші, кредит довіри до них у студентів колосальний.

Слухали Інну Ковальчук про КНП: Концепція, Ніша, Позиціювання.

Розбирали кейс ребрендингу готельного комплексу «Космополіт» на міжнародний бренд «Mercure», Mercure Kyiv Congress.

Юлія Косенко про тренди в індустрії гостинності, їх цінність та доцільність.

Студенти «Готельно-ресторанної справи» та «Туризму» вважають цю доповідь найбільш винятковою сьогодні.

ФОРУМ Готельєрів на «Днях гостинності у Запоріжжі 2019» відвідали студенти спеціальностей «Готельно-ресторанна справа» та «Туризм» та керівник доцент Галина М'ясоїд.

Активну роботу забезпечив «Brand and Brand Forum» у ТІЦ Запоріжжя. Спочатку дізналися про тренди в туризмі 2020 від Антона Тараненко.

Потім ознайомилися з технологіями для бізнесу.

Здивував В'ячеслав Поліновський та його підбірка бачення каналу youtube, який ми, здебільшого, використовуємо для відпочинку. Це – ефективний інструмент бізнесу?

Також слухали Сергія Севидова з «Advanture Tours in Ukraine» про екстремальний та пригодницький туризм.

Ще один прекрасний відгук про участь у Днях гостинності у Запоріжжі 21-23 листопада 2019 року надіслав Артем Єрохін, студент 1 курсу спеціальності Готельно-ресторанна справа Університету імені Альфреда Нобеля, який, завдяки правильній організації участі здобувачів у заході, зміг відвідати ФОРУМ Готельєрів та Brand and Brand Forum:

«Цієї суботи я вирішив не сидіти вдома, а провести його з користю. І в університеті мені запропонували поїхати на Дні Гостинності у Запоріжжі. Першою локацією був готель з 4* «Khortitsa Palace». Там ми відвідали форум готельєрів, де виступали цікаві спікери. Першою була представниця «Premier Hotels and Resorts» – Валерія Секисова, яка розповіла про успіхи у готельному бізнесі на прикладі розвитку першої української готельної мережі. Прослухав дуже цікаву та корисну в майбутньому інформацію, на сцену вийшла засновниця «Monotel Capsule Hotels» Анна Осипенко. Яка розповіла про свій мінімалістичний та космічний капсульний готель, який згодом були в кожному мегаполісі. Потім ми трохи змінили нашу локацію на Туристичний інформаційний центр, де першим для нас спікером стала маркетинг-менеджер аудиторської компанії PKF, Надія Веселуха. Яка розповіла, як розподіляється внутрішній та зовнішній туризм в Україні. Як можна збільшити кількість іноземних туристів. В якому напрямку розвивати туризм, тощо. Наступним до нас вийшов засновник пригодницьких турів в Україні «Adventure Tours in Ukraine» – Сергій Севідов, який розповів, як правильно розвивати туристичний бізнес, з чого почати, і малі деталі, які грають вирішальну роль в тому, чи приїдуть до тебе ще раз, і чи покличуть вони друзів. Люди не тільки поділилася своїм досвідом, а і замотивував робити круті речі. Мені випала можливість з ним поспілкуватися, і мені здається саме такі люди повинні розвивати туризм в Україні.

І останньою в черзі, але не по важливості інформація від експерта з розвитку туризму та конференц-індустрії Мар'яна Олеськів. Всі спікери надали вичерпну інформацію, за допомогою якої можна творити фантастичні речі.»

Студенти спеціальності «Готельно-ресторанна справа» та доцент Світлана Захарова зі спікерами «Brand and Brand Forum» у Днях гостинності у Запоріжжі 2019.

Кафедра міжнародного туризму, готельно-ресторанного бізнесу, мовної підготовки Університет імені Альфреда Нобеля робить все можливе для всебічного професійного зростання своїх здобувачів!

Розповісти

school and education

Гаряча лінія

0-800-75-51-57