Університету імені Альфреда Нобеля

Гаряча лінія

067-626-25-52

КУЛЬТУРА ЯКОСТІ ОСВІТИ

Європейські стандарти якості вищої освіти у контексті проходження міжнародної акредитації

12 травня 2021 р. в Університеті імені Альфреда Нобеля відбувся міжнародний семінар, присвячений європейським стандартам якості вищої освіти у контексті проходження міжнародної акредитації.

Співорганізаторами та учасниками заходу стали Університет імені Альфреда Нобеля (Україна), Центральне агентство з оцінювання та акредитації ZEvA (Німеччина), Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти (Україна).

speaker_bУніверситет імені Альфреда Нобеля – єдиний заклад вищої освіти в Україні, який акредитував у 2016 році всі освітні програми у Центральному агентстві з оцінювання та акредитації ZEvA (Німеччина), усвідомлює необхідність подальшої інтернаціоналізації національної системи вищої освіти та сприяння формуванню культури якості українських ЗВО. Це і стало причиною ініціації проведення подібного заходу.

Борис Холод, президент та засновник Університету імені Альфреда Нобеля привітав всіх учасників семінару та зазначив, що у 2020 році запропонував ідею проведення цього семінару керівництву Центрального агентства з оцінювання та акредитації ZEvA та отримав їх згоду.

speaker_sСергій Холод, ректор Університету імені Альфреда Нобеля, під час привітального слова зазначив, що проблема забезпечення якості є однією з ключових для організацій будь-якого типу, у будь-якій сфері бізнесу. У сучасному світі, де все більше уваги приділяється клієнтоорієнтованості, соціальній відповідальності бізнесу, максимальна залученість основних стейкхолдерів стає все більше актуальною для гармонійного розвитку організації. У сфері вищої освіти України питанням забезпечення якості сьогодні приділяється особливу увагу усіма учасниками освітнього процесу. Університет розуміє необхідність входження українських ЗВО у зону європейської освіти як рівних партнерів. Забезпечення високої якості освіти є однією з головних умов довіри до нас міжнародних інституцій, наших стейкхолдерів. Тому, мета сучасного університету - організувати освітню діяльність таким чином, щоб створити умови для мобільності, мотивації студентів, забезпечити їх високу конкурентоспроможність на ринку праці.

Першими спікерами семінару були Хенінг Шефер, Ан’я Грубе, Леоні Песара, керівництво Центрального агентства з оцінювання та акредитації (ZEvA), які виступили з темою «Міжнародна акредитація: Процедури – Переваги – Досвід».

Сергій Квіт, голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, розповів про проблеми узгодження вимог різних національних систем забезпечення якості вищої освіти.

Наталія Стукало, заступник голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, розкрила проблему транскордонного забезпечення якості: проблеми та перспективи для України.

Ірина Тараненко, радник Президента Університету імені Альфреда Нобеля, член Комітету з якості академічних стандартів, завідувач кафедри міжнародного маркетингу, докладно розповіла про досвід проходження міжнародної акредитації освітніх програм Університету імені Альфреда Нобеля в агентстві ZEvA (Німеччина).

Ірина Шкура, проректор із забезпечення якості вищої освіти Університету імені Альфреда Нобеля, пояснила, що процес безперервного удосконалення внутрішньої системи забезпечення якості є основою успішного проходження міжнародної акредитації.

Григорій Монастирський, професор кафедри менеджменту, публічного управління та персоналу Західноукраїнського національного університету (м. Тернопіль), професор інституту економіки та менеджменту Вищої школи економіки в Бидгощі (Республіка Польща), доповів про досвід польської акредитаційної комісії в моніторингу та забезпеченні якості вищої освіти.

Ірина Скляр, завідувач відділу якості освіти, ліцензування та акредитації Сумського національного аграрного університету, розповіла про розвиток систем внутрішнього забезпечення якості.

Дмитро Шеренговський, заступник проректора з навчання, викладання та міжнародної діяльності Українського Католицького Університету, розкрив питання роботи зі стейкголдерами.

Семінар відбувся онлайн, на платформі ZOOM. Представники закладів вищої освіти з усієї України зібралися задля того, щоб дізнатися більше про проходження міжнародної акредитації, переваги цього процесу та ризики, застосування європейських стандартів якості освіти у вищій школі та мали можливість отримати відповіді на питання від спікерів семінару. Таким чином головну мету семінару – сприяння інтеграції системи вищої освіти України в Європейський освітній простір, обмін досвідом провідних закладів вищої освіти заради удосконалення внутрішніх систем забезпечення якості досягнуто.

Дякуємо співорганізаторам, спікерам та учасникам. Бажаємо успіхів та сподіваємось на подальшу плідну

співпрацю!


Дивіться також Анонс заходу

school and education

Гаряча лінія

067-626-25-52