Зустріч із доцентом Талліннського університету Мартом Райменном

У рамках свого візиту в Україну доцент Талліннського університету Mart Reimann відвідав 26 жовтня 2022 р. університет імені Альфреда Нобеля, де зустрівся з проректоркою з міжнародної діяльності Іщенко Тамарою Володимирівною, в.о. завідувача кафедри міжнародного туризму та готельно-ресторанного бізнесу Смєсовою Вікторією Леонідівною, викладачами кафедри - доцентом Захаровою Світланою Генадіївною та доцентом Бойко Любов Григорівною.

Проректорка з міжнародної діяльності Тамара Іщенко привітала Марта Райменна в Університеті імені Альфреда Нобеля, розказала про академічне середовище та спеціальності університету, про розвиток в університеті науки, а також запропонувала налагодити співпрацю між університетами, викладачами та студентами у сфері освітньої діяльності й проєктів міжнародної мобільності.

В.о. завідувача кафедри міжнародного туризму та готельно-ресторанного бізнесу Вікторія Смєсова ознайомила колегу з діяльністю кафедри, зазначила, що освітні програми кафедри "Туризм" і "Готельно-ресторанна справа" мають національну акредитацію, підтверджену Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти, та міжнародну акредитацію, надану ZEvA. Вікторія Леонідівна підкреслила важливість налагодження тісних зв'язків кафедр з метою розробки сумісних програм і проєктів у сфері туризму, проведення гостьових лекцій, участі у наукових конференціях та стажуваннях.

У зв'язку з цим доцент кафедри Світлана Захарова запропонувала Марту Райменну взяти участь у II Міжнародній конференції здобувачів та молодих вчених «Розвиток туристичної галузі та індустрії гостинності: проблеми, перспективи, конкурентоздатність», що відбудеться на кафедрі 18 листопада 2022 р. та налагодити обмін студентами між університетами.

Доцент Бойко Любов Григорівна провела чудову екскурсію для гостя в парку, бібліотеці та корпусах університету, розказала про його історію і традиції, про почесних професорів і гостей університету. Любов Григорівна поділилася цікавими історіями з життя студентів спеціальностей "Туризм" і "Готельно-ресторанний бізнес".

Доцент Март Райменн розповів про особливості системи вищої освіти у сфері туризму і готельно-ресторанного бізнесу в Естонії, про свій викладацький і практичний досвід роботи у цій сфері, поцікавився щодо особливостей проведення освітньої діяльності в Університеті в період воєнного стану. Марта Райменн відзначив, що Талліннський університет не залишився осторонь від проблем, які виникли у сфері туризму в Україні у зв'язку з війною, та в межах допомоги країн ЄС реалізує проєкт відновлення сільського туризму в Україні. З цією метою планується розробка викладачами Талліннського університету та українських університетів Стратегії розвитку сільського туризму в Україні, підтримка підприємців, які розвивають цей напрям економічної діяльності.

Гість університету зазначив, що потрібно імплементувати закордонний досвід розвитку туризму в економіку України, налагодити бізнес у сфері сільського туризму, який успішно працює в європейських країнах.

Учасники зустрічі вирішили продовжити співпрацю між університетами та кафедрами в рамках обговорених напрямів діяльності й майбутнього проєкту.