Логотіп університета імені Альфреда Нобеля

Гаряча лінія

0-800-75-51-57

КУЛЬТУРА ЯКОСТІ ОСВІТИ

Клуб аспірантів і докторантів

20 травня 2020

Засідання клубу аспірантів

15 квітня 2020

Засідання Клубу аспірантів

Активізуємо наукову складову PhD

15 квітня 2020 р. відбулося засідання Клубу аспірантів кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності Університету імені Альфреда Нобеля у форматі відеоконференції в Zoom.

Розглядалася актуальна для аспірантів тема щодо проведення наукових досліджень та їх апробації.

Обговорювались питання, пов’язані з вимогами до рівня наукової кваліфікації здобувача, апробацією матеріалів за тематикою дослідження.

Практична частина засідання дозволила сформувати й виявити уміння працювати з літературою та оформляти список використаних джерел, а також підготувати тези й статтю.

Домашнє завдання аспірантам систематизує їх робочий час для оформлення проведених досліджень й посилить відповідальність за результати.


Консультація-онлайн з організації експериментальної частини наукового педагогічного дослідження

03.04.20 року для аспірантів 2 та 3 курсів була проведена доктором педагогічних наук, професором Резван О.О. консультація-онлайн з організації експериментальної частини наукового педагогічного дослідження. Зокрема, обговорили питання вибору, теоретичного обґрунтування педагогічних або організаційно-методичних умов та технології реалізації експерименту; зауважили на умовах вибору та віднесення об'єктів дослідження до експериментальних та контрольних груп; визначили модульні питання для організації пілотажного дослідження. Аспіранти цікавились способами проведення лонгітюдного або паралельного експерименту.

Науковий керівник, доктор педагогічних наук, професор Резван О.О. зі здобувачами третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти – доктора філософії.


Засідання клубу аспірантів

12 лютого 2020 року в Університеті імені Альфреда Нобеля було проведено засідання клубу аспірантів, на якому були присутні випускники аспірантури Вошколуп Ганна, Бикова Вікторія, Токарєва Анастасія, Сороквашин Сергій, Устименко Юрій, випускниця докторантури д.пед.н. Лебідь Ольга Валеріївна та аспіранти 1-2 років навчання Коваль Діана, Андрєєв Віталій, Дербак Ольга, Феднова Ірина, Карпова Марина, Бобир Ольга.

На зустрічі були присутні д.пед.н., професор Волкова Наталія Павлівна, завідувач відділу аспірантури та докторантури Куянова Світлана Іванівна, докторант Шевченко Валентина Миколаївна.  

Випускники розповіли аспірантам про своє навчання в аспірантурі, взаємовідносини зі своїми науковими керівниками, захисти дисертацій в спецраді університету та інших ВНЗ. Дуже захоплено розповідали Ганна Вошколуп та Андрєєв Віталій про підготовку спектаклю «Бегущая по волнам» силами аспірантів університету. Як вони пройшли цей шлях, що вони здобули при цьому. Їх побажання продовжувати розвиватися в цьому напрямку в театрі аспірантів та докторантів.

Після цього перед присутніми виступив студент-скрипаль 1 курсу Дніпропетровської Академії Музики ім М. Глінки Олександр. І ми зрозуміли, що музика єднає душі. Закінчилось засідання клубу оваціями та захопленими «Браво!»


В Університеті Імені Альфреда Нобеля було проведено засідання клубу аспірантів, на якому були присутні аспіранти першого та другого року навчання за педагогічними спеціальностями. На зустрічі д.пед.н., професор Волкова Наталія Павлівна, завідувач відділу аспірантури та докторантури Куянова Світлана Іванівна розповіли про особливості підготовки здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії у вищих навчальних закладах.

Підготовка в аспірантурі передбачає засвоєння здобувачами третього рівня вищої освіти освітньо-наукової програми підготовки науково-педагогічних кадрів зі спеціальності 015 «Професійна освіта».

Професором Волковою Н.П. була проведена лекція на тему: «Дисертаційне дослідження: технологія підготовки».

Результатом такого тісного спілкування з аспірантами стали пропозиції щодо роботи клубу аспірантів, проведення відкритих лекцій для здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії.

Чергове засідання Клубу аспірантів і докторантів

Відділом аспірантури та докторантури спільно з кафедрою педагогіки та психології проведено засідання клубу аспірантів, відвідувачами якого стали аспіранти першого року навчання.

asp2

asp1

На зустрічі доктор педагогічних наук, професор Волкова Наталія Павлівна, завідувач відділу аспірантури та докторантури Куянова Світлана Іванівна розповіли про особливості навчання в аспірантурі. Також розглядалися питання щодо вимог до публікацій результатів кандидатських дисертацій, структури кандидатської дисертації та можливості і перспективи науковців в подальшій праці.

asp3

asp5

asp6

Результатом такого тісного спілкування стали пропозиції щодо організації семінарів, майстер-класів для аспірантів наукового ступеня доктора філософії.

Бажаємо аспірантам університету творчої наснаги у подальшій роботі над написанням дисертації!

Ювілей видатного вченого Володимира Андрійовича Ткаченка

Споконвіку гармонійний устрій кожного суспільного утворення – від маленької родини до великої держави - заснований на пошані до мудрих, тих, за ким досвід та розум.
Тому і не дивно, що в славний день 80-річчя Володимира Андрійовича Ткаченка - президента Міжнародної академії біоенерготехнологій, доктора економічних наук, професора кафедри економіки підприємства та міжнародного бізнесу ДУАН - привітати ювіляра та побажати йому здоров'я та подальших успіхів, життєвих та творчих - до актової зали Дніпропетровського університету імені Альфреда Нобеля прийшли керівники університету та його структурних підрозділів.

tkach2

tkach3

У цей святковий день привітати ювіляра пришли й численні гості – з різних країн, міст України, підприємств, наукових установ і університетів. Багато хто з них тепло привітали його, як свого вчителя та наставника в науці. А сьогоднішні аспіранти Університету підготували для нього спеціальну святкову концертну программу. Сам ювіляр вразив всіх присутніх готовністю весь час бути у діалозі – з часом, з молоддю, з самим собою… Саме так - "ДІАЛОГ З ЧАСОМ ТА З СОБОЮ" - називається книжна трилогія, фінальна частина якої вийшла з друку напередодні свята.

tkach4

За рішенням вченої ради Дніпропетровського університету імені Альфреда Нобеля, а також опікунської ради "Міжнародного благодійного фонду "ПЛАНЕТА АЛЬФРЕДА НОБЕЛЯ" Володимиру Андрійовичу Ткаченку в цей день було урочисто вручено орден "За наукові досягнення".

tkach1

Під час його вручення всі коллеги були одностайні в тому, що творчої енергії та натхнення ювіляру вистачить ще надовго.
Зазначимо, що в організації цього всеуніверситетського свята найактивнішу участь приймав Клуб аспірантів та докторантів начолі з Світланою Іванівною Куяновою.

Не наукою единою...

18 березня 2015 року, крім відкриття Днів Науки, в Університеті імені Альфреда Нобеля відбулася ще одна значна подія ...

Все у цій події було не цілком звично - і не цілком сучасно ... точніше, все було дещо з іншого часу. Все - починаючи від імені Олександра Гріна на афіші (для постановки учасники обрали "Блискучий світ", який і в куди більш театральні часи не вважався постановочної прозою!), і, продовжуючи традицією домашнього театру, яка так слабо поєднується з сьогоднішнім мобільним, віртуальним, прагматичним ... і прочая, і прочая ... зовсім не блискучим нашим світом.

teatr6

Отже, клуб аспірантів після кількох місяців театральних задумів і репетицій, запросив перших глядачів на "домашній" показ, названий на запрошеннях "творчим вечором аспірантів" за мотивами однойменного твору Олександра Степановича Гріна. Ролі виконували:

 • ДРУД - Світличний Дмитро
 • РУНА - Поліковська Євгенія
 • ТАВІ - Тараненко Яна
 • CУДДЯ (ТЬОТЯ РУНИ)- Куянова Світлана
 • ГАЛЛЬ- Резяпов Кирило
 • ДИРЕКТОР ЦИРКУ - Барташевська Юлія
 • КЛОУН АРСІ- Васильєва Ольга
 • КАСИР-Мішустіна Тетяна

МИЛІОНЕРИ:

 • 1-ий (БАТЬКО РУНИ)- Курін Павло
 • 2-ий - Гудим Михайло
 • 3-ий- Гарус Кирило

Режисер-постановник Світлана Світлична так побудувала сценічний простір, що проекція старовинних фотографій та листівок стала не тільки фоном змінюваних сцен - на вулиці, в ресторані, під куполом і на арені цирку, в парку, - але й пронизала собою костюмованих персонажів, розфарбовуючи все, що відбувається у фантастичні тони і створюючи ілюзію польоту і в сценах з Друд і Таві.

teatr1-1

Про що ця постановка? Про диво, яке так легко зламати або розтоптати, про талант, який крихкий і незахищений, про мрію про політ, який може бути споганений і перетворений на шоу…

teatr9teatr8

У кращих традиціях домашнього театру всі виконавці перетворювалися на дійових осіб прямо на наших очах: циліндри, перуки, серпанкові сукні ... і трохи іншого погляду на наше життя, в якому іноді так не вистачає казки. І Світлана Іванівна Куянова, сувора начальник відділу аспірантури, була так виразна в ролі владної дами з вищого світу (Суддя), і відразу декілька "королів епізоду" вразили уяву "шановної публіки" - Юлія Барташевська, Тетяна Мішустіна, В'ячеслав Косарєв, Ольга Васильєва ... І, звичайно , перетворені в головних персонажів Дмитро Світличний, Євгенія Поліковська, Кирило Разяпов, Яна Тараненко ... Для них години репетицій і хвилини сценічного життя, - досвід перший, важливий, дорогоцінний.

І, наостанок, кілька слів про вдячну публіку. Яка пробачила невмілість. І чесно захопилася перевтіленням. І щиро аплодувала ... І вимагає сценічного продовження! ..

Засідання Ради молодих вчених і клубу аспірантів
на тему „Забезпечення ефективної системи запобігання
та виявлення академічного плагіату у наукових працях молодих вчених”

asp6

18 грудня 2014 року відбулось чергове засідання Ради молодих вчених і клубу аспірантів університету. Темою засідання було „Забезпечення ефективної системи запобігання та виявлення академічного плагіату у наукових працях молодих вчених”.

Завідувач аспірантури та докторантури Світлана Іванівна Куянова ознайомила аспірантів з вимогами нового Закону України „Про вищу освіту” щодо відповідальності за якість наукових робіт. Начальник наукового відділу Ольга Володимирівна Дашевська розповіла про типи плагіату і методи його виявлення у наукових працях. Було обговорено сучасні Інтернет-технології та програми аналізу текстів на запозичення.

asp5

На засіданні було прийнято пропозицію до ректорату щодо впровадження електронної системи перевірки текстів наукових робіт (тез доповідей, статей, дисертацій) на запозичення в університеті.

Відділом аспірантури та докторантури спільно з науковим відділом проведено засідання клубу аспірантів, відвідувачами якого на цей раз стали аспіранти та здобувачі першого року навчання.

aspokt2

На зустрічі д.е.н., професор Ткаченко Володимир Андрійович, д.пед.н., професор Волкова Наталія Павлівна, к.е.н., доцент Дашевська Ольга Володимирівна, завідувач відділу аспірантури та докторантури Куянова Світлана Іванівна розповіли про особливості навчання в аспірантурі та можливості і перспективи молодих науковців у вищій освіті та бізнесі України і світу.

aspokt3 sapokt4

На засіданні було обговорено оновлення складу Ради молодих вчених університету та запропоновано обрати головою Кириченко Олену Валеріївну – аспірантку спеціальності «Економіка та управління національним господарством».

aspokt5aspokt6

Результатом такого тісного спілкування з аспірантами стали пропозиції щодо роботи Ради молодих вчених, організації семінарів для аспірантів, здобувачів наукового ступеня доктора філософії.

Відділом аспірантури спільно з науковим відділом проведено засідання клубу аспірантів.

asp1

На засіданні розглядалися питання щодо вимог до публікацій результатів кандидатських дисертацій та розглядалася структура кандидатської дисертації.
На засіданні були присутні аспіранти та здобувачі 1-2 років навчання за економічними та педагогічними спеціальностями.

Відбулося чергове засідання клубу аспірантів Університету імені Альфреда Нобеля, проведеного відділом аспірантури і докторантури та науковим відділом за участю кафедри загальної та соціальної педагогіки.

klub

Засідання розпочалося зі вступного слова доктора економічних наук, професора Ткаченка Володимира Андрійовича та доктора педагогічних наук, професор Волкової Наталі Павлівни.На засіданні клубу відбулися презентації дисертаційних робіт аспірантів Бикової Вікторії Олександрівни, Ніколенко Людмили Миколаївни та Манохіної Ірини Вікторівни.
В обговоренні робіт приймали участь доктор психологічних наук, професор Ткач Т.В., кандидат педагогічних наук Нестеренко О.А. та аспіранти університету, які навчаються за спеціальністю «теорія та методика професійної освіти».

Бажаємо аспірантам та здобувачам університету творчої наснаги у подальшій роботі над написанням дисертації!

school and education

Гаряча лінія

0-800-75-51-57