Логотіп університета імені Альфреда Нобеля

Гаряча лінія

0-800-75-51-57

КУЛЬТУРА ЯКОСТІ ОСВІТИ

Бібліотека

Чергінець Світлана Володимирівна

Директорка бібліотеки

«Книга – альфа й омега
будь – якого знання,

початок кожної науки»

С. Цвейг

Регламент Роботи

щоденно: 8.30 – 17.00
субота : 8.00 - 16.00
неділя : вихідний
останній четвер місяця — санітарний день


Становлення бібліотеки університету пов’язане з історією становлення та розвитку самого вишу. Отже, наша бібліотека розпочала своє існування у 1993 році у невеличкому приміщенні на другому поверсі єдиного тоді навчального корпусу.

Зростання контингенту студентів, книжкового фонду та сучасних вимог до бібліотеки створили умови для реформування та реконструкції бібліотеки.

Завжди велику увагу цьому питанню приділяє Президент університету професор Холод Б.І. Відвідуючи виші за кордоном, він прагнув створити сучасну бібліотеку, яка б відповідала вимогам часу.

15 лютого 1998 року була відкрита бібліотека у нових приміщеннях, які були обладнанні спеціальними меблями. Шафи. книжкові стелажі, зручні столи та м’які стільці створюють комфортні умови для наших читачів.

Бібліотека університету функціонально орієнтована на забезпечення навчально-виховного та науково-дослідних процесів. Бібліотека залишається основним джерелом інформації для професорсько-викладацького складу та студентів.

Комплектування бібліотечного фонду літературою ведеться за профілем вишу.

Фонд бібліотеки складає понад 200 тис. примірників.

У фонді бібліотеки зібрана література з економіки, менеджменту, маркетингу, товарознавства, правознавства. історії, соціології, психології, філософії, культурології з філології іноземних мов (англійської, німецької, французької, польської, іспанської).

Сучасний період інформатизації суспільства поставив перед колективом бібліотеки Університету завдання – переорієнтувати стратегію володіння інформаційними ресурсами на стратегію оперативного доступу до них. Цьому сприяє комп’ютеризація бібліотеки, якою охоплені всі відділи.

Сьогодні майже всі процеси автоматизовані завдяки АС «УФД «Бібліотека».

У бібліотеці читач може переглянути електронний каталог і електронну картотеку статей і замовити необхідні видання, ознайомитися з базами даних, створеними в структурних підрозділах бібліотеки.

У структурі бібліотеки представлені: абонемент навчальної літератури та два спеціалізованих читальних зали.

На абонементі навчальної літератури знаходяться підручники, навчальні посібники з дисциплін, що вивчаються. Студенти обслуговуються за електронними читацькими квитками. Література бібліотечного фонду містить штрихкод, що дає можливість оперативного обслуговування наших користувачів. На території бібліотеки діє зона WI-FI, що дає можливість користуватись інформацією у мережі Інтернет. Студенти отримують літературу на навчальний семестр.

У читальних залах до уваги наших читачів не тільки навчальна література, але й наукові видання. Довідковий фонд складає: енциклопедії, довідники, словники з іноземних мов, тематично-бібліографічні покажчики.

Доступно представлені автореферати, дисертації, монографії та багато цінних видань, як українських так і закордонних авторів.

Значну частину фонду бібліотеки складають передплатні видання. Для зручності користування вони зібрані у спеціалізованій читальній залі. Бібліотека підписує газети та журнали українських, російських та закордонних видавництв (понад 200 назв).

У залах бібліотеки студенти мають можливість отримати на електронних носіях конспекти лекцій з дисциплін, що вивчаються в університеті.

Колектив бібліотеки університету освоює інформаційний простір і прагне бачити бібліотеку доступною та комфортною до потреб наших користувачів.

Концепція створення сучасної бібліотеки – предмет нашої повсякденної роботи.

Увага! Новина!

Завдяки членству Університету імені Альфреда Нобеля у Міжнародній Асоціації Університетів http://www.iau-aiu.net/ (IAU), у нас є доступ до міжнародної бібліотеки. Так New in HEDBIB являє собою ресурс, що містить посилання на нові публікації в HEDBIB, IAU Міжнародна Бібліографічна База Даних з Вищої Освіти http://hedbib.iau-aiu.net/.

New in HEDBIB виходить п'ять разів на рік та надсилається електронною поштою членам IAU і партнерським організаціям, а також дає можливість завантажити цю інформацію з сайту IAU.

New in HEDBIB ділиться на шість основних пріоритетних тем IAU:

  • Рівний Доступ і Успіх в галузі Вищої Освіти;
  • Дослідження та Докторантура;
  • Інтернаціоналізація;
  • Вища Освіта та Освіта для Всіх;
  • Міжкультурний діалог;
  • Сталий Розвиток, а також інші теми.

Теми IAU поділяються за регіонами.

Кожен номер доповнюється щомісячним відбором IAU «Ми рекомендуємо», який передбачає великий план однієї або кількох публікацій.

Ми сподіваємося, що New in HEDBIB є для Вас корисним та інформативним.

Чергінець Світлана Володимирівна

Директорка бібліотеки

  • +38 (0562) 31-24-73
  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Гусейнова Каміла Адалетівна

Читальна зала № 1 (Книги)

  • +38 (0562) 31-24-73
  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Анісімова Марина Іванівна

Читальна зала № 2 (Перiодика), Бібліограф

Шевченко Валентина Михайлівна

Абонемент

school and education

Гаряча лінія

0-800-75-51-57