Університету імені Альфреда Нобеля

Гаряча лінія

067-626-25-52

КУЛЬТУРА ЯКОСТІ ОСВІТИ

День Єднання студентів Європи, Азії, Африки і Латинської Америки

У Дніпрі вперше відзначили День Єднання студентів Європи, Азії, Африки і Латинської Америки. Масштабна подія відбулася 10 травня в Університеті імені Альфреда Нобеля, де навчаються студенти з майже 40 країн світу.

Саме іноземні студенти з різних країн та континентів виступили з ініціативою проведення такого яскравого травневого свята. Тим самим започатковано нову традицію, яка має всі шанси на всеукраїнське та міжнародне визнання.

1e

«Ми розглядаємо цю подію, як простір для мультикультурного спілкування, як представницький міжнародний форум, в рамках якого політики, громадські діячі, експерти зможуть проводити обговорення проблем, пов'язаних з політичною, економічною і гуманітарною ситуацією на різних континентах», – підкреслила, виступаючи перед представниками ЗМІ, Тамара Іщенко, директор департаменту міжнародного співробітництва Університету імені Альфреда Нобеля. Ідею проведення міжнародного свята вже підтримали українські освітяни, а також вищі навчальні заклади Польщі, Іспанії, Бразилії.

2e

23e

У яскравому святі, яке відбулося у меморіально-парковому комплексі «Планета Альфреда Нобеля», в Університеті імені Альфреда Нобеля та перемістилося на Січеславську Набережну, взяли участь почесні гості: Ельман Іскіндерович Багіров, заступник посла Республіки Азербайджан, Олег Вікторович Василенко, почесний консул Бразилії у Дніпрі, Олена Олександрівна Шаповалова, директор Українського державного центру міжнародної освіти Міністерства освіти і науки України, Петер Шмаль, заступник генерального консула ФРН, Майкл Уокер, заступник керівника групи спостерігачів спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні, а також представники Гани, Марокко, Нігерії, Єгипту та інших країн, керівники ВНЗ Дніпра та інші посадові та дипломатичні особи. Серед почесних гостей були й керівники двох найпотужніших в Україні фірм з рекрутації іноземних студентів – Євген Анатолійович Голубов («Адванта») та Ашраф Альматрабіі («Світ Освіти»), які виступили партнерами проведення заходу.

20e

21e

22e

Виступаючи на урочистостях, Борис Холод, президент Університету, відзначив, що саме студентство є флагманом багатьох економічних, соціальних і політичних трансформацій.

5e

Приклади успішних людей свідчать, що переважна більшість із них завдячують своїм успіхом саме alma mater… Втім, не можна забувати і про проблеми, якими супроводжується науково-технічний прогрес. «Людству ще не пізно визначитися з головними пріоритетами подальшого розвитку цивілізації… Тому вважаємо за необхідне виступити зі зверненням до ООН, знаних міжнародних інституцій, парламентів всіх країн розглянути нашу пропозицію і звернення, щодо створення умов для забезпечення миру й стабільності, приборкання міжнародного тероризму, гібридних війн, ядерної загрози. У зв’язку з цим закликаємо до більш рішучих дій, спрямованих на захист прав і свобод людини і громадянина, зокрема щодо здобуття вищої освіти», – підкреслив президент Університету. Він звернув увагу присутніх на те, що саме Альфред Нобель намітив дорогу до створення кращого світу на основі освіти, наукових досліджень, художньої творчості і прагнення до мирних відносин між народами. «Варто відзначити роль ОБСЄ, яка бере участь у моніторингу конфлікту нового, гібридного формату, в реаліях якого перебуває наша країна. Велику надію ми покладаємо і на Європейський Союз, який був удостоєний Нобелівської премії миру в 2012 р. за вагому роль у захисті прав людини в Європі та досягнення в об’єднанні європейських країн і народів. Україна в змозі стати тим освітнім осередком, що об’єднає Європу, Азію, Африку, і Латинську Америку через запозичення світового досвіду, впровадження вітчизняних освітніх технологій і залучення до своїх вишів молоді, яка прагне знань».

Борис Холод зауважив, що Університет імені Альфреда Нобеля, який цього року відзначає своє 25-річчя, завжди був у центрі подій наукового життя України, Європи і світу. Тому запровадження Міжнародного Дня Єднання стане гарною традицією як для самого університету так і для студентів усього світу. Президент вишу пропонує провести у червні 2019 р. на базі Університету імені Альфреда Нобеля Міжнародний конгрес «Освіта заради рівних можливостей кожного: глобальні виклики». «Майбутнє людства – це майбутнє без ненависті, бідності, фанатизму і війн, це майбутнє гармонійного світу, що буде єдиним у своєму розмаїтті», – сказав Борис Холод.

За рішенням Вченої Ради Університету, під час урочистостей було вручено атрибути Почесного професора доктору Гіфті Акушіка Лампті (Республіка Гана), голові потужної жіночої благодійної організації “Ladies of the Cross” та уповноваженій у справах жінок в Африці.

6e

lampti

Промова доктора Гіфті Акушіка Лампті
голови благодійної організації “Ladies of the Cross”, уповноваженої у правах жінок в Африці, виконавчого директора компанії Sidalco Group (Республіка Гана)
на День Єднання студентів Європи, Азії, Африки і Латинської Америки
Дніпро, Україна
10 травня 2018

Велике-велике спасибі доктору Борису Холоду, президенту Університету імені Альфреда Нобеля, представникам дипломатичних місій, і міністерств!

Почесні гості, пані та панове, вчені, викладачі!

Я дуже вдячна за надану мені сьогодні честь. Я хотіла б щиро подякувати Університету імені Альфреда Нобеля за присвоєння цієї нагороди. Я вірю, що стою тут сьогодні по милості бога. Я подолала цей шлях сьогодні сюди не одна. Мене підтримували різні люди, багато підтримки я отримала від моєї країни Гани (Африка), моїх партнерів по всьому світу, моїх друзів, колег і моєї сім'ї. Я так вдячна Богу за це!

Мені дуже подобається бізнес і він був моєю метою з моменту закінчення університету, однак програми, присвячені гуманітарним проблемам та проблемам жінок, займають важливу частину мого життя. Я вважаю, що зобов'язана служити суспільству в подяку за свої успіхи в бізнесі. Це пояснює чому у мене так багато титулів. Моя найбільша рушійна сила – це жінки і знедолені й тому я присвячую цю нагороду всім жінкам в Африці й Гані. Єдине, що я знаю, не важливо хто ти, важливо, що ти робиш у своєму бізнесі або в особистому житті. Я закликаю вас, студентів і тих, хто чує мене, йти шляхом служіння суспільству!

Будьте стараннішими і будьте готові до жертв, щоб досягти всього цього. І будьте готові допомогти іншим досягти висот!

Кілька років тому я овдовіла і цей досвід відкрив мені очі на ті труднощі, які переживає жінка в цій частині світу, в Африці. Це дало мені ще більше підстав, для того, щоб стати голосом жінок. За цим пішло створення жіночої благодійної організації «Жінки хреста», задача якої створювати й впроваджувати програми для розширення прав жінок, підтримки жінок, та можливості змінювати життя. Саме такі зміни в суспільстві привели мене так далеко. Мої ідеї вийшли далеко за межі Гани та Африки і сьогодні я перебуваю в Україні.

Сьогодні – День Єднання і я хочу привітати доктора Бориса Холода, Президента Університету імені Альфреда Нобеля з цією дивовижною ініціативою, яка, як я вірю, обійде весь світ. Це видатний Університет, багатий на історію та культуру, і я вдячна за честь надану мені сьогодні. Я також вдячна за запрошення бути почесним гостем сьогоднішнього Дня Єднання. Я твердо вірю, що День Єднання – необхідна ініціатива, яка повинна бути прийнята по всьому світу. Я говорю як посол прав жінок в Африці, оскільки я прибула в це прекрасне місто Дніпро, в цей Університет.

Я відчуваю мир в повітрі, і я бачу, що з цього Університету б'є промінь надії та спрямованість у світле майбутнє. Освіта для життя – це девіз Університету! Я вважаю, що знання будують мости, а освіта об'єднує людей, саме про це ми сьогодні говоримо.

Я впевнена що це свято продовжить своє існування за сприянням викладачів і студентів, що допоможе зробити майбутнє світліше. Освіта – один з найважливіших інструментів, які ви можете отримати в житті, вона може принести успіх не тільки в кар'єрі, але і підштовхнути до всебічного розвитку, важливого для всіх людей. Саме це може змінити світ на краще!

Можна створити унікальну перспективу життя завдяки активній взаємодії людей. Прискорюється не тільки обмін знаннями, а також зміцнюється обмін досвідом у світі.

Ось чому я все ж вважаю, що навчання є ключем до розвитку світу. Через благодійну організацію «Жінки хреста», я особисто допомогла тисячам знедоленим дівчаткам і жінкам поліпшити своє життя, надавши їм необхідні інструменти, такі як навчання, освіта, праця на користь громаді. Я побачила, що такі дії допомогають суспільству розвиватися. У нас в Африці є вислів: «Якщо ви навчите одну жінку, ви навчите ціле суспільство, ви навчите всю націю».

Пані та панове, ми повинні просувати співпрацю з науковими колами, промисловістю і міжнародними товариствами, власне, зробити те, що почав цей Університет, щоб завершити День Єднання та надати підтримку, яка дозволить використовувати креативність по всьому світу. Дуже важливо щоб ми підготували нашу молодь до того, що світ стає менше і ми зобов'язані працювати разом, щоб забезпечити економічний розвиток наших країн і континентів. Нам необхідно запровадити принципи соціальної відповідальності та рівності. Освіта – це інструмент єднання, і єднання починається з цієї ініціативи. Університет імені Альфреда Нобеля довів свою стійкість та допомагає світу розвиватися: студенти з об'єднаного світу стоять пліч-о-пліч й будують свої мрії разом. Одного разу з'явилася ідея і ця ідея привела до чудового руху і сьогодні ми всі спостерігаємо за цим рухом. Я вірю, що цю оптимістичну та обнадійливу ідею прийме весь світ! Ідею Єднання потрібно реалізувати, тому що вона позитивно відобразиться на всіх нас. З упевненістю можу заявити, що буду захищати цю ідею в своїй країні та в Африці, буду послом ідеї Єднання в Гані.

В закінчення, наше процвітання та об'єднане майбутнє залежить від цього Дня Єднання, який насичений дружбою, тут, зараз в Університеті імені Альфреда Нобеля. Я дякую вам усім за те, що ви прийшли, і окремо хочу подякувати Університету за покладену честь. Є одна важлива річ, яку ми повинні зробити, тому що сьогодні День Єднання.

Я хотіла б, щоб мене зараз переклали. Я хочу, щоб ви зараз підняли палець вгору і сказали: «Сьогодні, я частина цього історичного дня і я хочу бути послом Єднання і в якості посла Єднання по всьому світу, в Європі, в Азії, в Африці та на Близькому Сході я проголошую мир!». Отже, доторкніться до пальця людини, яка стоїть поруч з вами та скажіть: «В єдності ми завжди будемо в цьому русі, завжди будемо в єдності! Процвітай Європа, процвітай Азія, процвітай Африка, процвітай Близький Схід, процвітай весь єдиний світ!».

Бережи вас Бог!

Дякую!

7e

Міжнародне свято у Дніпрі вражало своєю креативністю. Однією з його складових став фестиваль «Хліб мого дитинства», який представив як різноманітність, так і єдність усього світу.

8e

На фестивалі свій національний хліб презентували представники багатьох національних організацій, школярі та ліцеїсти. Деякі хлібні вироби, наприклад, з Бразилії, Литви та Гани, доставили в Дніпро літаком. На свято запросили всіх бажаючих городян. Гості фестивалю також мали змогу ознайомитись з народними промислами, зокрема, з корейським мистецтвом розмальовувати ритуальні маски.

12e

11e

Не менш яскравою частиною заходу стала виставка живопису «Голоси світу». Її автор, художниця Тетяна Дробахіна, зазначає, що намагалася в картинах передати своє відчуття міст різних країн, в яких їй довелося побувати. «Роботи присвячуються світу – нашій планеті і суспільству без війни. Уміння чути іншу людину, довіряти їй, проявляти толерантність – це головний крок назустріч світу», – сказала вона. Художниця подарувала університету своє полотно під назвою «Мир». На ньому зображено рукостискання, як символ міжнародної дружби та світу без війни. Цей символ вже став своєрідним брендом нового студентського свята.

13e

День Єднання студентів Європи, Азії, Африки і Латинської Америки завершився видовищною частиною свята – грандіозним флешмобом «Єднаймося!».

16e

В ньому взяли участь майже 1000 студентів та школярів – на найдовшій в Україні набережній Дніпра.

14e

Навпроти Університету імені Альфреда Нобеля, вони побудували композицію, центром якої стало серце. Підготовкою вуличного флешмоба керували представники міжнародної організації «Стріт-Воркаут». Розпочали флешмоб заступник Голови вченої ради, проректор з організації та розвитку науково-інноваційного процесу Університету імені Альфреда Нобеля, доктор економічних наук Сергій Холод та керівник міжнародної організації «Стріт-Воркаут» перший посол миру та дружби асамблеї народів Казахстану Денис Мінін.

15e

«За останні сім років наша організація підготувала безліч флешмобів в різних країнах, в яких брало участь від тисячі до 10 тисяч чоловік. У Дніпрі ми спільними зусиллями організували флешмоб, який ще ніхто не проводив, а тепер через соціальні мережі передамо свій виклик студентам інших країн», – сказав керівник акції Г. Шуліка.

Учасники заходу підписали на 5 мовах світу звернення до ООН, ЄС, Червоного Хреста та до інших міжнародних організацій. Вони сподіваються, що це свято стане щорічним…

17e

Читайте про подію в газеті "Наше Місто"

http://nashemisto.dp.ua/2018/05/21/startuvalo-nove-studentske-svyato-mizhnarodnij-den-yednannya/

Розповісти

school and education

Гаряча лінія

067-626-25-52