Логотіп університета імені Альфреда Нобеля

Гаряча лінія

0-800-75-51-57

КУЛЬТУРА ЯКОСТІ ОСВІТИ

Кафедра підприємництва, торгівлі та біржової діяльності

Місія кафедри – надання сучасної професійної освіти, що базується на кращих освітніх стандартах, національних й міжнародних традиціях, досягненнях науки і практики у сфері підприємництва, торгівлі та біржової діяльності з урахуванням вимог міжнародної та європейської систем стандартів та сертифікації.

Викладачі та студенти кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності є членами Дніпровського осередку Українського товариства товарознавців і технологів (УТТТ), який входить до складу Міжнародного товариства товарознавців і технологів (IGWT) (сертифікат від 02.10. 2012 р.).

Вікторія Орлова - В.о. завідувача кафедри

Вікторія Орлова

В.о. завідувача кафедри

Оксана Кузьменко - Заступник завідувача кафедри

Оксана Кузьменко

Заступник завідувача кафедри

Валентина Павлова - Професор

Валентина Павлова

Професор

Галина Рижкова - Доцент

Галина Рижкова

Доцент

Олена Сергєєва - Доцент

Олена Сергєєва

Доцент

Павлова Валентина Андріївна

Павлова Валентина Андріївна

Доктор економічних наук, професор


Профіль науковця

Освіта: закінчила Донецький інститут радянської торгівлі за спеціальністю «Економіка торгівлі» і Полтавський університет споживчої кооперації України за спеціальністю «Професійна освіта» з кваліфікацією викладач спеціальних дисциплін за фахом «Товарознавство та комерційна діяльність».

Захистила докторську дисертацію за темою: «Стратегія забезпечення конкурентоспроможності підприємств – виробників споживчих товарів» у спеціалізованій раді Д 11.055.01 Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського Міністерства освіти і науки України за спеціальністю 08.06.01 «Економіка, організація і управління підприємствами».

Викладає дисципліни: Методологія і організація наукових досліджень, Економіка торгівлі, Міжнародна торгівля, Товарознавство (Харчові продукти).

Очолює наукову школу «Дослідження шляхів підвищення конкурентоспроможності вітчизняних підприємств», керує підготовкою аспірантів, здобувачів та докторантів. Має захищених доктора наук та 5 кандидатів наук.

Має:

  • 7 патентів на корисну модель та 14 свідоцтв на реєстрацію авторського права на праці наукового характеру;
  • 10 монографій та 5 навчальних посібників з грифом «Рекомендовано МОН України»;
  • більше 150 наукових праць.

Визнання:

  • Член Міжнародного товариства товарознавців і технологів (IGWT).
  • Член Українського товариства товарознавців і технологів (УТТТ).
  • Керує Дніпропетровським осередком УТТТ.
  • Член підкомісії з товарознавства і торговельного підприємництва МОН України.
  • Член редакційної колегії наукових журналів «Академічний огляд», «Європейський вектор економічного розвитку», «Економічний нобелівський вісник».

Нагороди: за вагомий особистий внесок у розвиток освіти та багаторічну сумлінну працю була нагороджена Почесною грамотою Кабінету Міністрів України (постанова КМУ від 15 травня 2003 р., № 5493), знаком Асоціації навчальних закладів України недержавної форми власності «За розбудову освіти» (наказ від 14 травня 2003 р., №15), Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України (2008 р, № 132926) та Почесною відзнакою голови Дніпропетровської обласної ради (2010 р., № 446), Золотою медаллю «Професійна слава України» (2010 р., № 0606), Подякою від міського голови (2012 р., № 259-рк), грамотою науково-методичної комісії МОН України (18 листопада 2013 р. управління освіти та науки Дніпропетровської міської ради (12 квітня 2014 р.)

Кузьменко Оксана Василівна

Кузьменко Оксана Василівна

Кандидат економічних наук, доцент


Профіль науковця

Освіта: закінчила Університет імені Альфреда Нобеля за спеціальністю «Товарознавство і комерційна діяльність» і Дніпропетровську державну фінансову академію за спеціальністю «Фінанси».

Захистила кандидатську дисертацію в Університеті імені Альфреда Нобеля за темою «Стратегічне управління ресурсним потенціалом підприємства». Спеціальність 08.00.04 «Економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності)».

Викладає дисципліни: Товарознавство (Теоретичні основи товарознавства), Основи екології та безпеки споживчих товарів.

Здійснює наукове керівництво дипломними, курсовими роботами.

Має понад 63 наукових та навчально-методичних розробок.

Орлова Вікторія Миколаївна

Орлова Вікторія Миколаївна

Кандидат технічних наук, доцент


Профіль науковця

Освіта: закінчила Український державний хіміко-технологічний університет за спеціальністю «Хімічна технологія палива і вуглецевих матеріалів» та Університет імені Альфреда Нобеля за спеціальністю «Товарознавство і комерційна діяльність».

В Українському державному науково-дослідному вуглехімічному інституті Міністерства промислової політики України захистила кандидатську дисертацію за темою «Інтенсифікація процесу газифікації малометаморфізованого вугілля України з використанням металургійних шлаків». Спеціальність 05.17.07 «Хімічна технологія палива і пально-мастильних матеріалів».

Викладає дисципліни: Товарознавство (Паливно-мастильні матеріали), Хімія, Мікробіологія, Біохімія та фізіологія харчування, Управління якістю. 

Є автором конспектів лекцій, має понад 85 наукових та навчально-методичних видань, у тому числі є співавтором 1 навчального посібника з грифом «Рекомендовано МОН України», 2 монографій, 1 патенту на корисну модель та 3свідоцтв на реєстрацію авторського права на праці наукового характеру.

Член Міжнародного товариства товарознавців і технологів (IGVT) та Українського товариства товарознавців і технологів (УТТТ).

Постійно приймає участь в науково-практичних та методичних конференціях.

Має практичний досвід роботи у сертифікованій в УкрСЕПРО лабораторії з якості нафтопродуктів.

Рижкова Галина Анатоліївна

Рижкова Галина Анатоліївна

Кандидат економічних наук, доцент


Профіль науковця

Освіта: закінчила Донецький інститут радянської торгівлі за спеціальністю – Товарознавство і організація торгівлі непродовольчими товарами.

Захистила кандидатську дисертацію в Університеті імені Альфреда Нобеля за темою «Організаційно-економічний механізм управління маркетинговими комунікаціями підприємства». Спеціальність 08.02.03 «Організація управління, планування і регулювання економікою».

Викладає дисципліни: Товарознавство (Непродовольчі товари), Послуги, Комерційна логістика, Маркетингові комунікації.

Здійснює наукове керівництво дипломними, курсовими роботами.

Постійно приймає участь в науково-практичних та методичних конференціях.

Сергєєва Олена Романівна

Сергєєва Олена Романівна

Кандидат наук з державного управління, доцент


Профіль науковця

Освіта: закінчила Харківську державну академію технології та організації харчування за спеціальністю «Товарознавство та організація торгівлі продовольчими товарами».

Захистила кандидатську дисертацію в Дніпропетровському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при президенті України за темою «Оцінювання рівня розвитку місцевого самоврядування в Україні як фактору становлення громадянського суспільства». Спеціальність 25.00.04– «Місцеве самоврядування».

Викладає дисципліни: Товарознавство (Харчові продукти. Пакувальні матеріали і тара), Ідентифікація та фальсифікація товарів, Сенсорний аналіз, Технічне регулювання (Оцінювання відповідності), Обладнання підприємств торгівлі.

Здійснює наукове керівництво дипломними, курсовими роботами.

Постійно приймає участь в науково-практичних та методичних конференціях.
Має понад 60 наукових та навчально-методичних праць.

Запрошуємо учнів 10-11 класів до участі в навчальному проекті «Школа бізнесу і логістики»

Кафедра підприємництва, торгівлі та біржової діяльності запрошує учнів 10-11 класів до участі в навчальному проекті «Школа бізнесу і логістики».

20 листопада 2019 р. о 16.00 відбудеться зустріч на тему «Маленькі таємниці ресторанного бізнесу».

Місце проведення: Університет імені Альфреда Нобеля, ауд. 3214.

Зустрічі проводяться у форматі тренінгу.

Участь в проекті безкоштовна за умови реєстрації.

Реєстрація за посиланням.


Запрошуємо учнів 10-11 класів закладів загальної середньої освіти взяти участь у ІV обласному турнірі з основ підприємництва «PRO БІЗНЕС»

До участі у Турнірі запрошуються команди учасників з 4-6 осіб. Кількість осіб в групі підтримки необмежена.

Для участі у Турнірі необхідно до 1 грудня 2019 року (включно) надіслати на електронну адресу оргкомітету (Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.) заповнену заявку (завантажити бланк) або зареєструватися тут.

Після отримання заявки Оргкомітетом буде надіслано підтвердження та, за необхідністю, офіційне запрошення.

За результатами участі у заході всі учасники отримають відповідні сертифікати.


КОНТАКТИ ОРГКОМІТЕТУ
Кафедра підприємництва, торгівлі та біржової діяльності Університету імені Альфреда Нобеля.
вул. Січеславська Набережна 18,
м. Дніпро, 49000, Україна
E-mail оргкомітету: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.


КООРДИНАТОРИ КОНКУРСУ
Орлова Вікторія Миколаївна, к.т.н., доцент кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності,
тел. 067-561-21-99
Кузьменко Оксана Василівна, к.е.н., доцент кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності, тел. 099-269-75-50.


ДОДАТОК 1

ПРАВИЛА ТА РЕГЛАМЕНТ ПРОВЕДЕННЯ ТУРНІРУ

Оцінку конкурсів Турніру проводить журі, що складається з фахівців-практиків та викладачів кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності Університету імені Альфреда Нобеля.

Початок Турніру о 12.30.

Турнір складається з чотирьох етапів:

І ЕТАП. Творча презентація команди: назва, девіз, кредо команди тощо (до 5 хв.).

ІІ ЕТАП. Локація “Розумний споживач”
Командам буде запропонована ситуація щодо грамотного спілкування. Потрібно проаналізувати ситуацію, знайти суперечності відносно наголосу деяких слів та вказати помилки у діях учасників ситуації (до 10 хв.).

ІІІ ЕТАП. Бліц-опитування на визначення загальної ерудиції, знання основ підприємництва, брендингу, асортименту товарів, маркування, реклами тощо (до 10 хв.).
Кожна команда відповідає на питання, які будуть транслюватися на екрані.

ІV ЕТАП. Локація “Домашнє завдання “Аукціон””
Кожна команда самостійно обирає лот товару. Для переконання покупця придбати цей лот слід розробити креативний текст, в якому:
- презентувати товар;
- виділити переваги від придбання товару;
- продумати рекламний слоган тощо.
Команда або її представники захищають власну позицію (до 5 хв.), яку оцінюють інші команди.

Підведення підсумків Турніру (журі підраховує бали, визначає команду-переможця).

Оголошення результатів Турніру, нагородження переможців, вручення сертифікатів учасників.


ДОДАТОК 2

ОРІЄНТОВНА ПРОГРАМА ТУРНІРУ

12.15 – збір учасників у холі Палацу студентів (Актова зала) Університету імені Альфреда Нобеля.

12.20 – 12.30 – реєстрація команд учасників.

12.30 – 12.40 – урочисте відкриття Турніру.

12.40-13.00 – І етап Турніру. Творча презентація команди.

13.00-13.20 – ІІ етап Турніру. Розумний споживач.

13.20-13.35 – ІІІ етап Турніру. Бліц-опитування.

13.35-14.05 – ІV етап Турніру. Домашнє завдання “Аукціон”.

14.05-14.20 – технічна нарада журі для визначення результатів Турніру.

14.05-14.20 – цікава експрес інформація для учасників Турніру.

14.20-14.30– урочисте закриття Турніру: підведення підсумків, нагородження команд-переможців та учасників.

school and education

Гаряча лінія

0-800-75-51-57