Інформаційний семінар з основ споживчих знань

Продовжуються інформаційні семінари з підвищення рівня правової освіти, передбачені проектом «Правосвідомість кожного – запорука сильної та спроможної громади міста Дніпра», який є частиною Програми розвитку місцевого самоврядування та висвітлення діяльності Дніпровської міської ради, її виконавчих органів та комунальних підприємств на 2017 – 2020 роки.

24 жовтня 2018 р. здобувачі вищої освіти спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» Університету імені Альфреда Нобеля прийняли участь в черговому інформаційному семінарі, який провів голова громадського об’єднання «Служба захисту прав споживачів України» Грищенко Геннадій Федорович.

На семінарі обговорювалися питання, пов’язані зі специфікою торговельної діяльності та прав споживача, а також особливостями продажу та гарантійного забезпечення складно побутової техніки.

Лекція Г.Ф. Грищенко викликала запитання учасників семінару та їх активної участі в практичній частині.

Розглянуто практичні ситуації, що стосуються: прав споживача на придбання товару належної якості; захисту у разі придбання продукції неналежної якості; переліку товарів, які неможливо повернути; прав споживача на інформацію про продукцію; фото- та відео зйомки у закладах торгівлі та ресторанного бізнесу, прав на експертизу.

Частина ситуацій була пов’язана з гарантійними зобов'язаннями та гарантійним обслуговуванням складно побутової техніки.

Такі семінари надають студентам не лише корисну інформацію та підвищення особистої правової освіти, а й допомагають визначати специфіку майбутньої діяльності в напрямі знаходження точки збігу інтересів покупця і продавця. Знаходячись по різні боки процесу купівлі-продажу майбутні фахівці-підприємці знайомляться з особливостями зазначеного процесу і обирають свої правила поведінки в конкретній практичній ситуації.

На наступному семінарі будуть розглянуті питання щодо потенційних небезпек інтернет торгівлі.

Розповісти