Про послугу "Здорова спина"

Практично кожна людина хоч раз у житті стикається з проблемою болю у спині. Згідно зі статистичними даними, цей симптом займає друге місце по частоті серед причин звернення за медичною допомогою.

Біль у спині може бути гострим або ниючим, постійним або періодичним. Він може локалізуватися у різних ділянках хребта та віддавати у плечі, шию, грудну клітину або кінцівки.

Біль – це тільки симптом, викликаний певним захворюванням. Хоча при різних патологіях характер болю, як правило, відрізняється, визначити правильний діагноз за суб’єктивними відчуттями не можна, необхідна діагностика.

Причинами болю у спині можуть бути:

• Пошкодження м’язів, з в’язок, та\або сухожиль;
  • Асиметричний розвиток м язів спини;
  • Травми хребта та суглобів;
  • Викривлення хребта (сколіоз, кіфоз, лордоз);
  • Протрузії, грижі між хребцевих дисків та інші захворювання хребта;
  • Хвороби суглобів, у тому числі такі, як остеохондроз;
  • Запальні та інфекційні захворювання;
  • Радикуліт;
  • Хвороби внутрішніх органів.

У разі травми або запалення м яких тканин біль у спині може бути ниючим. При цьому він не посилюється під час рухів або зміни положення тіла. Якщо це відбувається, біль свідчить про розвиток хвороби хребта.

Різкий біль з являється при травмах хребта та суглобів, протрузіях або грижах між хребцевих дисків. Ці патології також можуть супроводжуватися зменшенням рухливості хребта, онімінням кінцівок та іншими неврологічними симптомами.

Коли болить спина, важливо звернутися до фахівця. Лікар проведе огляд, виконає пальпацію, збере скарги та анамнестичні дані. Досить часто таких методів достатньо для з’ясування діагнозу.

Якщо необхідно, призначаються додаткові дослідження, зокрема МРТ, КТ, функціональні рентгенологічні проби. Робити обстеження без призначення лікаря небажано. Оскільки в кожному конкретному випадку вони можуть бути неінформативними.

Лікування болю у спині найчастіше починається зі зняття гострих симптомів. В медичному центрі для цього застосовують лікувальні блокади хребта та фізіотерапевтичні процедури. Блокади – це ін’єкції протизапальних та знеболюючих препаратів, які вводять в осередок патологічного процесу. За рахунок місцевого введення вони забезпечують дуже швидкий ефект.

Застосування різних методів дозволяє вплинути на всі ланки патологічного процесу та забезпечити найкращій результат. Завдяки комплексному підходу вдається прискорити процес лікування, запобігти прогресуванню захворювання та розвитку частих загострень.

Для лікування спини пацієнтові можуть призначити:

• Корекцію хребта;
  • Фізіотерапевтичні процедури;
  • Лікувальний масаж;
  • Лікувальну гімнастику;
  • Лікувальний комплекс «Медбіотех»;
  • Рефлексотерапевтичні методи з можливістю введення біологічноактивних препаратів в акупунктурні точки;
  • Ургентну (за показаннями) інфузійну терапію з використанням високоефективних протизапальних та протибольових препаратів;
  • Виконання топічних ( зазоною ураження) блокад.

Для нормалізації стану м язів, їх зміцнення та усунення асиметрії застосовують лікувальний масаж, при цьому кваліфікований спеціаліст з масажу оцінює стан м язів, розраховує необхідний рівень навантаження та забезпечує напругу одних м язів, зберігаючи інші в розслабленому стані. Саме в цьому полягає принцип найновітнішого методу корекції хребта – міофасціальній реабілітації.

Таким чином, програма «Здорова спина» націлена на те, щоб впродовж перших 2-3 днів позбавити пацієнта гострої болі в спині.

Думати про спину, як правило, починають, коли вона вже болить. Якщо така проблема виникла хоч раз, необхідно проводити не тільки лікування, але й профілактику майбутніх загострень або подальшого розвитку захворювання.

Програму профілактики лікар також формує індивідуально. Найчастіше вона передбачає не тільки проходження курсу терапії у медичному центрі, але й регулярні заняття гімнастикою вдома.

Програма терапії та кількість процедур залежать від виду захворювання та ступеня його розвитку.