Логотип Університету імені Альфреда Нобеля

Гаряча лінія

067-626-25-52

КУЛЬТУРА ЯКОСТІ ОСВІТИ

Юридична клініка

УВАГА! Юридична клініка кафедри права, політології та міжнародних відносин має свій власний telegram-канал - @JurKl

Долучайтесь, запитуйте, слідкуйте за анонсами та подіями!

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Юридична клініка кафедри права, політології та міжнародних відносин Університету імені Альфреда Нобеля є невіддільною складовою навчального процесу і сприяє залученню здобувачів вищої освіти до практичної діяльності.

Основним завданням Юридичної клініки є надання безкоштовної юридичної допомоги малозабезпеченим верствам населення.

До практичної роботи в юридичній клініці як консультанти та асистенти залучаються здобувачі вищої освіти спеціальності «Право».

Робота в Юридичній клініці надає можливість перевірити свої знання, заздалегідь якісно підготуватись до практичної юридичної діяльності, набути професійних навичок, здобути перший досвід спілкування з клієнтами та складання юридичних документів. Набуті практичні навички під час роботи в юридичній клініці надалі допомагають випускникам у практичні юридичній діяльності

Діяльність Юридичної клініки спрямована на розв'язання загальносоціальної проблеми – усунення правового нігілізму серед населення, надання громадянам соціально-вразливих категорій безоплатної юридичної допомоги, підвищення професійного рівня випускників юридичного факультету, сприяння запровадженню сучасних методів освіти з поєднанням теоретичних напрацювань та практичних навичок з конкретних питань.

Юридична клініка здійснює консультування населення з питань сімейного, спадкового, трудового, житлового, цивільного права, пенсійного законодавства, а також з питань захисту прав дитини та соціального забезпечення. В межах надання первинної правової допомоги консультанти допомагають в складанні документів правового характеру.

Отже, основана діяльність юридичної клініки спрямована на:

• консультування малозабезпечених верств населення;
• складання документів правового характеру;
• проведення правороз’яснювальної роботи;
• читання лекцій, організації круглих столів, виступів на правові теми.

image
image

Засідання Юридичної клініки на тему: «COVID-19 та інтернет свободи і свобода вираження поглядів онлайн»

Засідання Юридичної клініки кафедри права, політології та міжнародних відносин відзначилось прослуховуванням дискусії у форматі Zoom-конференції на тему: «COVID-19 та інтернет свободи і свобода вираження поглядів онлайн».

Студенти Юридичної клініки завжди тримають руку на пульсі подій і встигають взяти участь у наступних конкурсах від Асоціації юридичних клінік України:

- «FIN $kills» за темою «Фінансова грамотність та захист прав споживачів фінансових послуг»

- «Лідер онлайн-консультування

- «Майстер медіа»

Побажайте нам успіхів!

УВАГА! Юридична клініка кафедри права, політології та міжнародних відносин тепер має свій власний telegram-канал - @JurKl

Долучайтесь, запитуйте, слідкуйте за анонсами та подіями!


Онлайн-лекція «Булінг у навчальному закладі: служба порозуміння VS притягнення до відповідальності та судова практика»

До Дня захисту дітей 01.06.2020 р. на базі правового клубу «Правокатор» було проведено онлайн-лекцію на тему: «Булінг у навчальному закладі: служба порозуміння VS притягнення до відповідальності та судова практика».

Від Університету імені Альфреда Нобеля спікером виступала керівник Юридичної клініки кафедри права, викладач кафедри права, адвокат Макарова Тетяна Петрівна із лекційним матеріалом на тему: «Попередження булінгу у закладах освіти. Служба порозуміння».

Під час свого виступу Тетяна Петрівна звернула увагу аудиторії на правову основу створення безпечних умов шкільного навчання дітей, окреслила основні поняття миротворчості та миро будування, а також важливість участі дітей та сучасної молоді у ньому. Також Тетяна Петрівна не оминула своєю увагою і мирні шляхи врегулювання конфліктів, зокрема медіацію.

У моделі Служби порозуміння ключову роль відіграє саме медіатор — людина, яка має навички із мирного врегулювання конфліктів, непорозумінь та спорів. Вкотре Тетяна Петрівна підкреслила, що досягнення порозуміння саме через діалог є надзвичайно важливо для сучасного суспільства, особливо, якщо конфлікти відбуваються у навчальних закладах.

Висловлюємо щиру подяку Тетяні Макаровій за вагомий внесок у сучасне миробудування!


І Міжрегіональний науково-практичний форум «Актуальні питання взаємодії суб’єктів, які мають здійснювати заходи з реагування та профілактики на випадки насильства у закладах освіти»

Університет імені Альфреда Нобеля в особі Юридичної клініки кафедри права виступив одним з організаторів І Міжрегіонального науково-практичного форуму «Актуальні питання взаємодії суб’єктів, які мають здійснювати заходи з реагування та профілактики на випадки насильства у закладах освіти», який відбувся 27 травня 2020 року у форматі онлайн. Висловлюємо велику подяку співорганізаторам за надану можливість та рівень організації!

У заході взяли участь студенти спеціальності «Право» Університету імені Альфреда Нобеля: Ліана Виноградова, Ельдар Усов, Альона Біла, Ангеліна Степаненко, Комарова Варвара. Дякуємо студентам за активну участь!

Окрему подяку висловлюємо студентам, які підготували свої тези до збірника, який видається за результатами проведення Форуму: Ліані Виноградовій, Альоні Білій, Ангеліні Степаненко, Комаровій Варварі, Клімчук Юлії.

Під час Форуму велися жваві дискусії на актуальні теми, із якими виступали спікери. Отримано цікаву та корисну інформацію як для студентів, які взяли участь, так і для викладачів. Дякуємо організаторам за можливість долучитись до такого заходу!

Від Університету імені Альфреда Нобеля спікером була адвокат, керівник Юридичної клініки та викладач кафедри права Тетяна Макарова із темою доповіді «Участь дітей у миробудуванні нової Української школи. Вирішення конфліктів мирним шляхом. Створення шкільної служби порозуміння». Під час своєї доповіді Тетяна Петрівна звернула увагу на те, як важливо дітям бути почутими, бути зрозумілими дорослими та долучатися з дитинства до будування світу навколо себе.

Дякуємо Тетяні Макаровій за високий професіоналізм та відповідальний підхід до актуальних питань суспільства!Круглий стіл онлайн на кафедрі права

20 травня 2020 року Юридичною клінікою кафедри права Університету імені Альфреда Нобеля проведений круглий стіл онлайн за темою: «Особливості збору доказів у справах про позбавлення батьківських прав та про поновлення батьківських прав»

Доповідач: Усов Єльдар,

Спікери: Біла Альона, Тітова Віталіна, Степаненко Ангеліна.

Дискусія проведена за матеріалами творчих робіт студентів та судової практики.

Висловлюємо щиру подяку Шкабаро Вероніці Миколаївні та Палєєвій Юлії Сергіївні, а також здобувачам кафедри права за участь та підтримку!


Урок правосуддя для студентів-правознавців

Студенти УАН спеціальності "Право" відвідали Дніпропетровський окружний адміністративний суд, у якому було проведено День відкритих дверей.

Суддя Ільков В.В. та суддя Луніна О.С. провели для студентів університету Урок правосуддя.

Дякуємо голові суду Кореневу А.О., усьому керівництву суду та суддям за запрошення та цікавий проведений захід.

Сподіваємось на плідну тривалу співпрацю та наступні заходи.Сертифікати юридичної клініки за осінній семестр 2020-2021 н.р.

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image

school and education

Гаряча лінія

067-626-25-52