Регіональний семінар «Досвід розбудови внутрішніх систем якості вищої освіти»

19 вересня 2019 р. в Університеті імені Альфреда Нобеля (м. Дніпро) відбувся семінар "Досвід розбудови внутрішніх систем якості вищої освіти" за участю голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Сергія Квіта та заступників голови Олени Єременко, Наталі Стукало, Івана Назарова, Андрія Бутенка. У заході взяли участь понад 160 представників закладів вищої освіти та наукових установ Дніпропетровського регіону і Запорізької, Полтавської областей.

Вони представляли 20 університетів, академій, інститутів, 15 коледжів та 7 технікумів.

З вітальним словом до гостей звернувся Президент Університету імені Альфреда Нобеля – Борис Іванович Холод.

Доповідь Сергія Квіта про рекомендації щодо розвитку внутрішніх систем забезпечення якості вищої освіти в Україні викликала багато запитань.

У панельних дискусіях брали участь представники Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, департаменту освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації, наукових установ міста, представники закладів вищої освіти, роботодавців та здобувачів вищої освіти.

Досвід розбудови системи якості вищої освіти обговорювали:

• Г.Я. Глуха, голова Комітету з якості академічних стандартів Університету імені Альфреда Нобеля;
  • М.В. Кравченко, заступник начальника управління – начальник відділу науки, вищої освіти та атестаційної експертизи управління науки, вищої та професійно-технічної освіти департаменту освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації;
  • О.О. Дробахін, перший проректор Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара.

І.В. Тараненко, радник з міжнародної освіти Президента Університету імені Альфреда Нобеля поділилась прогресивним досвідом щодо проходження міжнародної акредитації освітніх програм (25 освітніх програм Університету акредитовані німецьким акредитаційним агентством ZEvA (Ганновер)).

Відбулася плідна дискусія стосовно участі стейкхолдерів у забезпеченні якості освіти. У ній взяли участь:

• І.С. Шкура, проректор із забезпечення якості вищої освіти Університету імені Альфреда Нобеля;
  • І.В. Мешкова, заступник директора з управління персоналом компанії «Метал Експерт»;
  • О.В. Галаган, Голова Дніпропетровської міської організації роботодавців;
  • С.Є. Таран, здобувач ступеня магістра зі спеціальності «Менеджмент», член Громадської ради при Міністерстві освіти і науки України.