Які вступні випробування треба складати та як вступити на спеціальність С4 Психологія?

Спеціальність С4 «Психологія» стабільно входить до рейтингу найпопулярніших спеціальностей серед абітурієнтів. Інтерес до професії психолога зростає щороку, адже попит на фахівців, що допомагають людям долати труднощі, зберігати ментальне здоров’я та розвивати емоційний інтелект, стабільно високий. Тож давайте розберемося, які предмети треба здавати, як поступити та скільки років треба навчатися, щоб здобути якісну освіту та стати спеціалістом в цій галузі.
Що треба складати при вступі на спеціальність С4 Психологія: перелік предметів
Щоб вступити на спеціальність С4 «Психологія», абітурієнти складають Національний мультипредметний тест (НМТ) або подають сертифікати НМТ попередніх років (з трьох предметів 2022 або 2023 років, або чотирьох предметів 2024 року). Тож предмети для вступу:
- Українська мова
- Математика
- Історія України
- Один предмет на вибір вступника (іноземна мова, українська література, географія, біологія, фізика чи хімія).
Біологія як четвертий предмет під час вступу на спеціальність С4 Психологія має вищий коефіцієнт, ніж інші. Тому для вищого конкурсного балу абітурієнтам краще обирати саме цей предмет.
Також варто пам’ятати, що участь у конкурсному відборі можлива лише в тому випадку, коли вступник набрав щонайменше 100 балів з кожного предмета (встановлений поріг “склав/не склав”).
А ще підготуйте мотиваційний лист. Він також є обов’язковим документом, який всі вступники додають до електронних заяв. У ньому потрібно обґрунтувати своє бажання вчитися саме на цій спеціальності у вибраному закладі вищої освіти.
Як вступити на спеціальність С4 Психологія: покрокова інструкція
Після того як ви успішно склали Національний мультипредметний тест, наступним кроком є участь у вступній кампанії. Весь процес відбувається онлайн через систему ЄДЕБО — Єдину державну електронну базу з питань освіти. Щоб не проґавити важливі дедлайни та правильно оформити всі документи, дотримуйтесь такої послідовності дій:
- Створіть електронний кабінет вступника на сайті (з 1 липня 2025 року). Ви зможете подати заяви лише після активації кабінету.
- Завантажте необхідні документи.
- Подайте електронну заяву до закладу вищої освіти.
- Слідкуйте за зміною статусу заяви та рейтинговими списками, які оновлюються щодня. У списках буде зазначено ваш рейтинговий бал та місце серед інших вступників.
- Отримайте в особистому електронному кабінеті статус заяви “Рекомендовано до зарахування” і підтвердіть своє бажання навчатися особисто в приймальній комісії чи за допомогою кваліфікованого електронного підпису та виконайте всі вимоги для зарахування.
- Отримайте в особистому електронному кабінеті статус “Зараховано” та перевірте наявність свого прізвища в наказі про зарахування — офіційному документі, який підтверджує, що ви стали студентом.
Скільки вчитись на спеціальності С4 Психологія?
Освіта психолога в Україні передбачає два основні рівні: бакалаврат та магістратура. Навчання на бакалавраті триває 4 роки, після чого випускники отримують диплом бакалавра та можуть розпочати професійну діяльність або продовжити навчання в магістратурі, яка триває 1,5 року. Таким чином, повний цикл навчання на психолога становить приблизно 5,5 років.
Спеціальність C4 Психологія – ким працювати?
Освітня програма “Психологія” відкриває широкий вибір професійних напрямків.Хочете дізнатися більше про те, які саме професії доступні психологу, скільки заробляють фахівці та які навички потрібні в кожній сфері? Ми зібрали все у зручному PDF-гайді. Завантажуйте безкоштовний лід-магніт із професіями для випускників психології та плануйте свій кар’єрний шлях вже зараз!
Розпочни свою пригоду до професії психолога вже сьогодні — опануй знання, що допоможуть підтримувати інших, і зроби крок до кар’єри, яка надихає!
Вступ на психолога — це захоплива пригода та крок до цікавої, затребуваної професії. Не відкладайте на потім: почніть свій шлях уже сьогодні і відкрийте для себе світ психології!
Читайте також

У 2025 році Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №10399 у першому читанні, який передбачає, що студенти-бюджетники будуть зобов’язані відпрацювати щонайменше два роки за направленням держави після закінчення навчання, або ж повністю компенсувати витрати на своє навчання у разі відмови чи невиконання умов, що перетворює “безкоштовне” навчання на контракт з державою із чіткими вимогами та санкціями, на відміну від контрактної освіти у приватних університетах, яка пропонує більше свободи та гарантій працевлаштування.

Це не просто випускний. Це — символ Коли Бахмут охопили бойові дії, тисячі родин були змушені залишити рідне місто. Але навіть у розлуці з домом, у невизначеності та викликах війни, життя не зупиняється. Діти дорослішають, мріють, складають іспити. І святкують свій випускний. Другий рік поспіль Університет імені Альфреда Нобеля з гордістю приймає у своїх стінах […]

Сучасний світ активно використовує безпілотні літальні апарати в різних сферах — від військових операцій до кінематографії, що робить професію інженера з безпілотних систем однією з найзатребуваніших і найперспективніших, а ринок дронів щорічно зростає на 15–20%.