Університет
Абітурієнтам
Навчання
Наука
Міжнародна діяльність
Якість
Кар'єра
Home Департамент міжнародної діяльності SPRINGBOARD – Подолання недостатнього представництва жінок на керівних посадах у вищій освіті: Україна та Велика Британія

SPRINGBOARD – Подолання недостатнього представництва жінок на керівних посадах у вищій освіті: Україна та Велика Британія

Команда проєкту

  • Проф. Гейзел Барретт, Ковентрійський університет 
  • Д-р Кінді Сандху, Ковентрійський університет
  • Д-р Надія Гербут, Київський національний університет будівництва і архітектури (КНУБА)
  • Пані Наталія Шпак, Університет імені Альфреда Нобеля (ANU)
  • Д-р Ірина Малиновська, ARPI

Фінансування

British Council

Тривалість проєкту

7 лютого 2025 – 2 березня 2026

Загальна вартість проєкту

£25,000

Вартість для Університету Ковентрі

£25,000

Опис проєкту

Проєкт спрямований на подолання недостатнього представництва жінок на керівних посадах у вищих навчальних закладах України та Великої Британії, зосереджуючись на викликах лідерства для жінок у часи кризи. У Проєкті досліджуються спільні бар’єри, які посилились через пандемію COVID-19, політику жорсткої економії (що непропорційно впливає на жінок), а також соціальні, економічні й безпекові кризи, викликані агресією Росії проти України.

Основним результатом проєкту стане розробка, пілотування та оцінювання онлайн-курсу для підтримки жінок-науковців, які прагнуть подолати бар’єри на шляху до лідерства у вищій освіті. Дослідження доводять, що збільшення участі жінок у керівництві освітніх установ позитивно впливає на економічне зростання та соціальну згуртованість. Онлайн-курс зосереджуватиметься на лідерських навичках і новаторстві, забезпечуючи довготривалий позитивний ефект для обох країн.

SPRINGBOARD — це гендерно-трансформаційний підхід до подолання проблеми недостатнього представництва жінок на керівних посадах вищої освіти у Великій Британії та Україні.

Цілі проєкту

  • Провести аналіз бар’єрів, які заважають жінкам займати керівні посади у вищій освіті у Великій Британії та Україні.
  • Розробити, протестувати та оцінити онлайн-курс для жінок-науковців.
  • Щомісячні вебінари «Лідери думок» залучатимуть аудиторію перед запуском курсу в Україні.
  • Надати рекомендації ЗВО, міністерству освіти та іншим зацікавленим сторонам щодо покращення жіночого представництва у керівництві вищої освіти.

Цілі онлайн-курсу

  • Збільшити кількість жінок на керівних посадах у період післявоєнного відновлення в Україні шляхом розширення їхніх можливостей у кризових умовах.
  • Надати жінкам навички лідерства для активної участі у відбудові країни, ЗВО, спільнот і родин.

Очікуваний вплив

Проєкт сприятиме науковим дослідженням та обговоренням проблем, які заважають жінкам ставати лідерками у сфері вищої освіти у кризові часи. Результати будуть представлені у рецензованих наукових статтях і на міжнародних конференціях.

Крім того, проєкт матиме безпосередній суспільний вплив через аналіз бар’єрів і впровадження онлайн-курсу, а також розповсюдження політичних рекомендацій через вебінари, аналітичні записки та фінальну онлайн-конференцію.

Прогрес буде відстежуватись через:

  • показники представництва жінок у керівництві ЗВО-партнерів;
  • досягнення інституційних цілей;
  • підвищення впевненості жінок-науковців, зокрема за підтримки Центру Гендерних досліджень та підтримки гендерної рівності при АНУ.

Результати проєкту

  1. Дві рецензовані наукові публікації про бар’єри для жінок у керівництві вищої освіти у Великій Британії, Україні та поза ними.
  2. Аналітична записка з рекомендаціями щодо подолання бар’єрів.
  3. Онлайн-курс для жінок-науковців з ЗВО Великої Британії та України.
  4. Заключна онлайн-конференція.
  5. Вебінари «Лідери думок».
Університет імені Альфреда Нобеля
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.