
SPRINGBOARD – Подолання недостатнього представництва жінок на керівних посадах у вищій освіті: Україна та Велика Британія
Команда проєкту
- Проф. Гейзел Барретт, Ковентрійський університет
- Д-р Кінді Сандху, Ковентрійський університет
- Д-р Надія Гербут, Київський національний університет будівництва і архітектури (КНУБА)
- Пані Наталія Шпак, Університет імені Альфреда Нобеля (ANU)
- Д-р Ірина Малиновська, ARPI
Фінансування
British Council
Тривалість проєкту
7 лютого 2025 – 2 березня 2026
Загальна вартість проєкту
£25,000
Вартість для Університету Ковентрі
£25,000




Опис проєкту
Проєкт спрямований на подолання недостатнього представництва жінок на керівних посадах у вищих навчальних закладах України та Великої Британії, зосереджуючись на викликах лідерства для жінок у часи кризи. У Проєкті досліджуються спільні бар’єри, які посилились через пандемію COVID-19, політику жорсткої економії (що непропорційно впливає на жінок), а також соціальні, економічні й безпекові кризи, викликані агресією Росії проти України.
Основним результатом проєкту стане розробка, пілотування та оцінювання онлайн-курсу для підтримки жінок-науковців, які прагнуть подолати бар’єри на шляху до лідерства у вищій освіті. Дослідження доводять, що збільшення участі жінок у керівництві освітніх установ позитивно впливає на економічне зростання та соціальну згуртованість. Онлайн-курс зосереджуватиметься на лідерських навичках і новаторстві, забезпечуючи довготривалий позитивний ефект для обох країн.
SPRINGBOARD — це гендерно-трансформаційний підхід до подолання проблеми недостатнього представництва жінок на керівних посадах вищої освіти у Великій Британії та Україні.
Цілі проєкту
- Провести аналіз бар’єрів, які заважають жінкам займати керівні посади у вищій освіті у Великій Британії та Україні.
- Розробити, протестувати та оцінити онлайн-курс для жінок-науковців.
- Щомісячні вебінари «Лідери думок» залучатимуть аудиторію перед запуском курсу в Україні.
- Надати рекомендації ЗВО, міністерству освіти та іншим зацікавленим сторонам щодо покращення жіночого представництва у керівництві вищої освіти.
Цілі онлайн-курсу
- Збільшити кількість жінок на керівних посадах у період післявоєнного відновлення в Україні шляхом розширення їхніх можливостей у кризових умовах.
- Надати жінкам навички лідерства для активної участі у відбудові країни, ЗВО, спільнот і родин.
Очікуваний вплив
Проєкт сприятиме науковим дослідженням та обговоренням проблем, які заважають жінкам ставати лідерками у сфері вищої освіти у кризові часи. Результати будуть представлені у рецензованих наукових статтях і на міжнародних конференціях.
Крім того, проєкт матиме безпосередній суспільний вплив через аналіз бар’єрів і впровадження онлайн-курсу, а також розповсюдження політичних рекомендацій через вебінари, аналітичні записки та фінальну онлайн-конференцію.
Прогрес буде відстежуватись через:
- показники представництва жінок у керівництві ЗВО-партнерів;
- досягнення інституційних цілей;
- підвищення впевненості жінок-науковців, зокрема за підтримки Центру Гендерних досліджень та підтримки гендерної рівності при АНУ.
Результати проєкту
- Дві рецензовані наукові публікації про бар’єри для жінок у керівництві вищої освіти у Великій Британії, Україні та поза ними.
- Аналітична записка з рекомендаціями щодо подолання бар’єрів.
- Онлайн-курс для жінок-науковців з ЗВО Великої Британії та України.
- Заключна онлайн-конференція.
- Вебінари «Лідери думок».