Міжнародні економічні відносини: старт кар’єри в глобальному бізнесі

Як побудувати кар’єру, яка вийде за межі країни? Як стати фахівцем, якого цінують міжнародні компанії та транснаціональні корпорації? Відповідь — у правильному виборі освіти.
Програма «Міжнародні економічні відносини» — це сучасна відповідь на глобальні виклики. Вона створена для тих, хто мислить масштабно, хоче зрозуміти, як працює світова економіка, вміє бачити перспективи та мріє про роботу в міжнародному середовищі.
Чому варто обирати спеціальність «Міжнародні економічні відносини» сьогодні?
Світ стрімко глобалізується: бізнес працює без кордонів, економіки країн взаємопов’язані, а попит на фахівців, які розуміють правила гри на міжнародному ринку, тільки зростає. Міжнародні економічні відносини – це про майбутнє.
Ця професія – для тих, хто мріє працювати з іноземними компаніями, займатись міжнародною торгівлею та комерцією, вести переговори англійською, управляти міжнародними проєктами, управляти міжнародною логістикою, займатись аналітикою міжнародних ринків та орієнтуватися в геополітичних трендах і формувати ефективні стратегії в складному світі економіки.
Що вивчають студенти програми?
Студенти не просто вивчають загальні економічні закони – вони аналізують, як працює глобальна торгівля, як формуються міжнародні угоди та зовнішньоекономічні контракти, як ведуть бізнес транснаціональні корпорації, які правила існують у міжнародній логістиці, управлінні міжнародними фінансовими портфелями, оподаткуванні, дипломатії. Опановується аналітика глобальних ринків, макроекономічні основи міжнародного бізнесу, стратегічне планування, прогнозування та оцінка ризиків у міжнародному середовищі, PR в міжнародних відносинах тощо.
Програма формує фахівця нового покоління – гнучкого, з міжнародним мисленням, з високим рівнем комунікації англійською мовою, здатного швидко адаптуватися до нових викликів на міжнародних ринках.
Що входить до навчального плану?
На освітній програмі “Міжнародні економічні відносини” студенти отримують широку економічну освіту з фокусом на глобальні аспекти. До навчального плану входять:
- Бізнес-економікс
- Економіка зарубіжних країн
- Країнознавство: нові геостратегічні реалії
- Міжнародний етикет та протокол
- PR в міжнародних відносинах
- Міжнародні економічні відносини
- Зовнішньоекономічна діяльність підприємства
- Міжнародна фінанси
- Економічна дипломатія
- Міжнародне економічне право
- Міжнародна інвестиційна діяльність
- Стратегія розвитку бізнесу в глобальному середовищі
- Міжнародна статистика
- Дві іноземні мови (Advanced English рівня В2-C1 і друга мова за вибором студента)
Дізнайся більше про навчальний план
Практичний підхід до навчання
Практичні кейси, командна робота, бізнес-ігри та реальні проєкти – невід’ємна частина занять. До занять залучаються експерти з міжнародного бізнесу, представники ТПП і транснаціональних компаній.
Викладачі з міжнародним досвідом
На кафедрі глобальної економіки Університету імені Альфреда Нобеля працюють одні з найкращих викладачів – з досвідом викладання та роботи в міжнародному бізнесі, участі в консалтингових проєктах, тренінгах для бізнесу та міжнародних грантах. Їхній досвід і мещрежа контактів – це додаткові можливості для студентів.
Участь у програмах Erasmus+ і міжнародних проєктах
Erasmus+ та інші грантові програми – також є невід’ємною частиною навчання та міжнародної активності студентів, які кафедра постійно виграє та успішно реалізує вже більше 20 років.
Кафедра реалізує два міжнародних проєкти Erasmus+ Модуль Жан Моне, завдяки яким при кафедрі глобальної економіки створено Лабораторію міжнародного регіонознавства (Lab-IRS), де студенти активно приймають участь у щорічних Європейських читаннях, програмах стажування, а також мають можливість проходити практику та користуватись віртуальною бібліотекою Lab-IRS.
«Наші випускники володіють не лише знаннями, а й сучасними аналітичними навичками, здатні адаптуватися до змін і приймати рішення в умовах невизначеності. Це – головне, що цінують міжнародні роботодавці,» – зазначає Світлана Федулова, професор, завідувачка кафедри глобальної економіки університету імені Альфреда Нобеля.
Які кар’єрні можливості відкриває програма «Міжнародні економічні відносини»?
Випускники працюють у найрізноманітніших сферах:
- міжнародний та мультінаціональний бізнес;
- міжнародна торгівля і комерція;
- аналітика міжнародних ринків та економічні дослідження;
- зовнішньоекономічна діяльність на підприємствах;
- міжнародна логістика та митне оформлення;
- консалтинг та інвестиційні проєкти;
- міжнародні організації, банки, логістика.
Типові посади: менеджер зовнішньоекономічної діяльності, економіст з міжнародної торгівлі, фінансовий аналітик з управління активами в міжнародних економічних відносинах, консультант з міжнародної комерції, фахівець з міжнародних інвестицій, міжнародний проектний менеджер, менеджер з міжнародної логістики, аналітик міжнародних ринків.
Скільки заробляють випускники?
Рівень оплати праці в сфері міжнародного бізнесу стабільно вищий за середній по країні. Аналітики Glassdoor та Work.ua вказують: молоді фахівці можуть розраховувати на стартову зарплату від 30 000 грн, а з досвідом – у кілька разів більше. Так, менеджер ЗЕД (junior): 30 000 – 40 000 грн/міс,
бізнес-аналітик: 40 000 – 65 000 грн/міс, експорт-менеджер: 35 000 – 60 000 грн/міс, міжнародний консультант: 45 000 – 70 000 грн/міс і вище. З досвідом, знанням другої іноземної мови, сертифікаціями зарплата може перевищувати 100 000 грн або дорівнювати €2000 – 4000.
Перевір сам: work.ua, jooble.ua, glassdoor.com.
Чому саме Університет імені Альфреда Нобеля?
Міжнародний підхід
Програма Міжнародні економічні відносини відповідає європейським освітнім стандартам та має міжнародну акредитацію в німецькій агенції ZEvA.
Подвійні дипломи
У рамках партнерства з британським університетом University of Wales Trinity Saint David, Університет імені Альфреда Нобеля пропонує трирічну англомовну бакалаврську програму BA (HONS) International Management. Випускники цієї програми отримують британський диплом, який визнається в ЄС і багатьох інших країнах світу.
Програма включає поглиблене вивчення іноземних мов, а також створює умови для подальшого вступу до магістратури за кордоном.
Навчання українською та англійською мовами
Навчання на програмі «Міжнародні економічні відносини» здійснюється як українською, так і англійською мовами, що дозволяє студентам розвивати фахову термінологію двома мовами, підвищуючи свою конкурентоспроможність на міжнародному ринку праці.
Професійні стажування
Студенти мають можливість проходити професійні стажування як в Україні, так і за кордоном. Крім того, університет активно реалізує програми міжнародної академічної мобільності Erasmus+, співпрацюючи з понад 25 університетами світу. Це дає студентам шанс навчатися семестр або рік за кордоном, здобуваючи безцінний досвід.
Співпраця з бізнесом
Програма включає участь у реальних бізнес-проєктах, гостьові лекції від фахівців міжнародних компаній і представників бізнесу. Така співпраця забезпечує тісний зв’язок із ринком праці та дозволяє студентам застосовувати набуті знання у практичних ситуаціях ще під час навчання.
Семестр за кордоном – це реальний досвід! Студенти програми Міжнародні економічні відносини мають шанс навчатися у провідних університетах ЄС.
«Міжнародні економічні відносини» – ця програма не просто про економіку. Вона про майбутнє в глобальному світі, де твоя кар’єра може починатися з України, а продовжитися в Лондоні, Берліні чи Сінгапурі.
Розвивайся, навчайся, досягай разом з нами!
Дізнайся більше про програми:
Читайте також

ГО «Просвіта імені Тараса Шевченка» спільно з доцентками кафедри психології та педагогіки Університету імені Альфреда Нобеля, фахівчинями Клініки психічного здоров’я при університеті розпочинають проєкт психологічної підтримки внутрішньо переміщених осіб у місті Дніпро та Дніпропетровській області. Ініціативу реалізують за підтримки Дніпровської міської ради та міського голови Бориса Філатова. Проєкт має назву «Підтримка і опора» і спрямований […]

Університет імені Альфреда Нобеля запрошує взяти участь у першому вебінарі з серії з 12 онлайн-зустрічей, присвячених гендерній рівності в освіті, науці та лідерстві. Вебінари відбуваються в рамках міжнародного проєкту SPRINGBOARD, що реалізується за підтримки British Council. 📅 Дата: 22 липня 2025 року🕑 Час: 14:00 (EEST) / 12:00 (BST)💻 Формат: онлайн (Zoom) Почесна гостя:🔹 Preet Kaur […]

16 липня 2025 року став знаковим днем в історії Університету імені Альфреда Нобеля. У місті Свонсі, Велика Британія, в концертній залі Brangwyn Hall відбулася офіційна церемонія вручення дипломів Університету Уельсу Трініті Сент Девід (UWTSD). Серед учасників урочистостей — сім студенток групи МЕВ-21-англ, які навчалися за британською програмою BA (Hons) International Management. Усі вони успішно завершили […]