Наукові дослідження з архітектури європейської безпеки (Міжнародний проєкт EuSANU Еразмус+ Модуль Жан Моне)


Протягом навчального року команда проєкту Еразмус+ Модуль Жан Моне «Висвітлення нової архітектури європейської безпеки у викладанні та наукових дослідженнях» № 101126795 — EuSANU — ERASMUS-JMO-2023-HEI-TCH-RSCH продовжувала свої дослідження в сфері європеїстики.
Так, були опубліковані праці д.е.н., професора Анатолія Задої «Transformation and Post-War Economic Recovery of Ukraine» та «Global security as a condition for human social security».
Д.е.н., професор Світлана Федулова розглянула основні аспекти Геополітичної рецесії як наслідку численних структурних зрушень у світовій економіці та наукової дипломатії в геополітичному та геоекономічному суперництві.
Праці к.політ.н., доцента Руслана Ключника були присвячені Глобальному виміру безпеки та її сучасним викликам.
Ці дослідження допомогли досягти нових результатів у тематиці проєкту та будуть неодмінно використані при оновленні навчально-методичних комплексів дисциплін у новому навчальному році. У науковий обіг було введено чимало тлумачень статистичних даних та новинної інформації українською та англійською мовами.
Наукова робота в рамках проєкту триває! Готуються нові актуальні публікації.
Читайте також

У 2025 році Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №10399 у першому читанні, який передбачає, що студенти-бюджетники будуть зобов’язані відпрацювати щонайменше два роки за направленням держави після закінчення навчання, або ж повністю компенсувати витрати на своє навчання у разі відмови чи невиконання умов, що перетворює “безкоштовне” навчання на контракт з державою із чіткими вимогами та санкціями, на відміну від контрактної освіти у приватних університетах, яка пропонує більше свободи та гарантій працевлаштування.

Це не просто випускний. Це — символ Коли Бахмут охопили бойові дії, тисячі родин були змушені залишити рідне місто. Але навіть у розлуці з домом, у невизначеності та викликах війни, життя не зупиняється. Діти дорослішають, мріють, складають іспити. І святкують свій випускний. Другий рік поспіль Університет імені Альфреда Нобеля з гордістю приймає у своїх стінах […]

Сучасний світ активно використовує безпілотні літальні апарати в різних сферах — від військових операцій до кінематографії, що робить професію інженера з безпілотних систем однією з найзатребуваніших і найперспективніших, а ринок дронів щорічно зростає на 15–20%.