Успішне завершення COIL проєкту «Глобальні виклики: минуле, сьогодення та майбутнє» з Університетом імені Адама Міцкевича в Познані

Студенти Університету імені Альфреда Нобеля нещодавно завершили неймовірний англомовний COIL проєкт під назвою «Глобальні виклики: минуле, сьогодення та майбутнє»!
З 17 березня по 9 травня 2025 р. 22 наші здобувачі зі спеціальностей «Маркетинг», «Менеджмент», «Міжнародні економічні відносини» та «Туризм» працювали в командах з 16 польськими студентами з Університету імені Адама Міцкевича. Під керівництвом міжнародної команди викладачів (Світлани Мединської, Вероніки Гайдар та Джузеппе Раффаелі), цей проєкт мав на меті сприяти критичному та поінформованому обговоренню спільних аспектів польського та українського суспільств.
Результати були справді надихаючими! Студенти глибоко занурились у різноманітні теми, пов’язані з роботою, освітою та можливостями працевлаштування, впливом соціальних мереж, правами жінок, соціальною травмою, політичною напругою, а також зі ставленням до тварин, порівнявши досвід Польщі та України. Їхній ентузіазм та дух співпраці проявилися у неймовірній глибині досліджень та аргументації.
Серед аспектів, які учасники відзначили як найбільш позитивні, були: «нові знайомства, тепла дружня атмосфера, підтримка викладачів, свобода вибору тем», «можливість зустрічатися з новими людьми та працювати в команді, де кожен має різний погляд на проєкт», «концепція, ідея цього проєкту», «можливість обмінюватися думками та поглядами з іншими студентами, з іншої країни, щоб створити спільний проєкт з усіма нашими ідеями», «цікаві теми, обрані учасниками» та багато іншого.
Незважаючи на певні виклики, такі як координація та часові обмеження, учасники успішно вчилися знаходити компроміси та адаптувати свій стиль спілкування. Як зазначив один з учасників проєкту: «Я дізнався про важливість адаптації свого стилю спілкування, терпіння та оцінки різних культурних перспектив для успішної роботи в різноманітній команді».
Цей проєкт COIL став яскравим прикладом успішної міжнародної співпраці та значним кроком у розвитку міжкультурних компетенцій наших студентів, готуючи їх до викликів глобалізованого світу.
Читайте також

У 2025 році Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №10399 у першому читанні, який передбачає, що студенти-бюджетники будуть зобов’язані відпрацювати щонайменше два роки за направленням держави після закінчення навчання, або ж повністю компенсувати витрати на своє навчання у разі відмови чи невиконання умов, що перетворює “безкоштовне” навчання на контракт з державою із чіткими вимогами та санкціями, на відміну від контрактної освіти у приватних університетах, яка пропонує більше свободи та гарантій працевлаштування.

Це не просто випускний. Це — символ Коли Бахмут охопили бойові дії, тисячі родин були змушені залишити рідне місто. Але навіть у розлуці з домом, у невизначеності та викликах війни, життя не зупиняється. Діти дорослішають, мріють, складають іспити. І святкують свій випускний. Другий рік поспіль Університет імені Альфреда Нобеля з гордістю приймає у своїх стінах […]

Сучасний світ активно використовує безпілотні літальні апарати в різних сферах — від військових операцій до кінематографії, що робить професію інженера з безпілотних систем однією з найзатребуваніших і найперспективніших, а ринок дронів щорічно зростає на 15–20%.