Університет
Абітурієнти
Навчання
Наука
Міжнародна діяльність
Якість
Кар'єра
Повернутись
Інші
16.10.2024
1 хв. на читання

Нобелівська премія з економічних наук 2024: Як інституції впливають на глобальне процвітання

Нобелівську премію з економічних наук 2024 року отримали Дарон Аджемоглу, Саймон Джонсон і Джеймс Робінсон за дослідження впливу інституцій на економічне процвітання країн. Їхні дослідження показують, як інклюзивні інституції сприяють довгостроковому розвитку та зменшенню різниці в доходах між країнами. Ці відкриття є важливим внеском у розуміння глобальної економіки та сучасних викликів.
Нобелівська премія з економічних наук 2024: Як інституції впливають на глобальне процвітання

Оголошено лауреатів Нобелівської премії з економічних наук 2024 року

Шведська королівська академія наук 16 жовтня оголосила лауреатів Нобелівської премії з економічних наук за 2024 рік. Ця престижна нагорода була заснована в 1968 році на честь Альфреда Нобеля, засновника Нобелівської премії, і є визнанням значущих досягнень у сфері економіки.

Цього року лауреатами стали Дарон Аджемоглу, Саймон Джонсон та Джеймс Робінсон, які отримали нагороду “за дослідження того, як формуються інституції та впливають на процвітання”. Їхня робота відкриває нові перспективи для вирішення глобальних економічних викликів, зокрема щодо розуміння того, чому одні країни багаті, а інші бідні.

Дослідження та його значення

Дослідження лауреатів спрямоване на аналіз впливу інституцій на економічне процвітання країн у довгостроковій перспективі. Науковці продемонстрували, що відмінності в економічному добробуті країн пояснюються суспільними інститутами, запровадженими під час колонізації. Вони дійшли висновку, що інклюзивні інституції, які виникли у бідних колоніях, сприяли економічному процвітанню цих країн у майбутньому, тоді як багаті колонії, які запроваджували менш інклюзивні інституції, згодом стали біднішими.

Вплив на науку та суспільство

Завдяки роботі лауреатів, економісти та політики отримали нові інструменти для аналізу ролі інституцій у формуванні економічного добробуту. Їхні дослідження сприяють розвитку глобальної економіки та допомагають зрозуміти, чому різниця в доходах між країнами є одним із найбільших викликів нашого часу.

Важливість для студентів та майбутніх економістів

Для Університету імені Альфреда Нобеля ця подія має особливе значення, адже наш навчальний заклад офіційно носить ім’я засновника цієї престижної премії. Крім того, економічний напрямок навчання є однією з ключових спеціальностей в університеті, що відповідає за підготовку майбутніх фахівців з економіки, здатних вирішувати сучасні виклики.

Джерело: Оригінальна новина на сайті Нобелівської премії

Читайте також

Інформація про програму паралельних дипломів Університету Альфреда Нобеля та ISMA University of Applied Sciences. Програма доступна для студентів 2, 3, 4 курсів і магістратури. Отримайте європейський диплом разом із українським по паралельній спеціальності. Пропозиція для перших 10 студентів зі знижкою 10%.
Події
Програма подвійних дипломів Університету імені Альфреда Нобеля та ISMA University of Applied Sciences – твій шлях до європейської освіти та нових можливостей!

Отримай два дипломи – український та європейський – разом з програмою подвійних дипломів АНУ та ISMA!
Здобувай міжнародний досвід, нові знання та перспективи для кар’єри.
Поспішай подати заявку – кількість місць обмежена!

22.01.2025
1 хв. на читання
Рейтинг викладачів Університету імені Альфреда Нобеля
Інші
Результати опитування «Викладач очима здобувачів» за дисциплінами осіннього семестру 2024/2025 н.р.

У період з 02.12.2024 р. по 15.12.2024 р. за дисциплінами осіннього семестру 2024/2025 н.р. центром менеджменту та моніторингу якості освіти було проведено електронне опитування «Викладач очима здобувачів». Результати опитування такі: «Топ-10» викладачів Університету імені Альфреда Нобеля за результатами осіннього семестру 2024/2025 н.р. Викладачі кафедр, які набрали найбільшу кількість балів, порівняно з іншими викладачами тієї ж […]

22.01.2025
1 хв. на читання
DEMEu4U Jean Monnet
Інші
Презентація курсу «Цифровізація, цифрова освіта та міграційні процеси: досвід ЄС для України»

20 січня команда DEMEu4U за підтримки міжнародного відділу Університету ім. Альфреда Нобеля в рамках першого етапу роботи над проєктом провела презентацію курсу «Цифровізація, цифрова освіта та міграційні процеси: досвід ЄС для України» для усіх студентів, що виявили бажання стати слухачами. У презентації взяли участь викладачі проєкту: Модератором зустрічі виступила Карпенко Влада – перекладач Центру міжнародної діяльності та академічної […]

20.01.2025
1 хв. на читання