Семінар з медіації для викладачів в Університеті Альфреда Нобеля – врегулювання конфліктів
23 грудня 2025 року в Університеті імені Альфреда Нобеля відбувся семінар Служби порозуміння та підтримки для науково-педагогічних працівників на тему: «Медіація та порозуміння в освітньому середовищі: можливості Служби порозуміння та підтримки для викладачів». Захід був спрямований на підвищення професійної компетентності викладачів у сфері врегулювання конфліктів та розвитку безпечного і сприятливого освітнього середовища.

У межах семінару учасники ознайомилися з теоретичними засадами медіації як альтернативного способу вирішення спорів, а також із практичними аспектами її застосування в освітньому процесі. Було розкрито роль Служби порозуміння та підтримки як інституційного механізму, що забезпечує ефективне, неупереджене та конфіденційне врегулювання конфліктних ситуацій між здобувачами освіти, викладачами та іншими учасниками освітнього процесу.
Особливу увагу було приділено аналізу типових конфліктних ситуацій, що виникають у навчальному середовищі, а також механізмам їх раннього виявлення та попередження. Учасники обговорили межі участі викладача у врегулюванні конфлікту, етичні аспекти комунікації, а також доцільність залучення Служби порозуміння та підтримки як нейтральної сторони у складних випадках.
Практична складова семінару включала розгляд кейсів, обговорення алгоритмів дій у конфліктних ситуаціях та вироблення спільних підходів до забезпечення ефективної комунікації в освітньому середовищі.
Проведення заходу сприяло формуванню у науково-педагогічних працівників системного бачення процесів врегулювання конфліктів, підвищенню рівня їхньої правової та комунікативної культури, а також зміцненню принципів партнерства, взаємоповаги та академічної доброчесності в університетській спільноті.
Читайте також
Безкоштовний тижневий курс йоги онлайн для студентів, викладачів та дослідників. У програмі: асани, Сурья Намаскар, стрес-менеджмент та ментальне здоров’я. За результатами видається престижний міжнародний сертифікат. Реєструйтеся зараз!
Запрошуємо приєднатися до вебінару про європейську ідентичність та заходів Тижня Відкритого Уряду в Університеті імені Альфреда Нобеля з нагоди 15-річчя участі України в цій глобальній ініціативі.
Запрошуємо здобувачів пройти опитування «Викладач очима здобувачів» за дисциплінами весняного семестру 2025-2026. Шановні здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти та другого (магістерського) рівня вищої освіти, з метою дотримання процедури внутрішньої системи забезпечення якості освітньої діяльності в Університеті у період з 07 травня по 21 травня 2026 року, запрошуємо Вас пройти опитування «Викладач очима здобувачів» за […]