Засідання Студентського об’єднання з якості вищої освіти
19 січня 2026 р. відбулось чергове засідання Студентського об’єднання з якості вищої освіти. На засідання було запрошено Голову Комітету з якості академічних стандартів, д-ра екон. наук, професора Митрофанову Г.Я. Зустріч було присвячено обговоренню питань, пов’язаних з організацією освітнього процесу та комунікацією зі здобувачами освіти.
Дискусія стосувалась участі стейкхолдерів у коригуванні освітніх програм; обов’язкове інформування здобувачів про мету дисципліни, політику та критерії оцінювання; використання викладачами студентоцентрованих підходів у викладанні та оцінюванні; надання зворотного зв’язку за результатами контрольних заходів.
Учасники засідання розповіли, що їх точка зору та пропозиції щодо покращення якості освітніх програм враховуються при внесенні змін до програм. Так, аспірант Булгак М. навів приклад про перерозподіл кредитів з дисципліни «Психологія педагогічної діяльності викладача» (4 кредити зменшено до 3), оскільки частина практичних завдань і тем (комунікація, рефлексія, педагогічна взаємодія) дублювалася у змісті вибіркових дисциплін. Вивільнений кредит було спрямовано на розширення вибіркових компонентів для більшої індивідуалізації освітньої траєкторії.
Здобувачі також зазначили, що всі викладачі пояснюють мету курсів, критерії оцінювання та адаптують курси на основі зворотного зв’язку, що відповідає принципам студентоцентрованого навчання. Викладачі заохочують здобувачів самостійно пропонувати теми для письмових робіт/проєктів, підтримують орієнтованість на результат, що свідчить про підтримку академічної свободи здобувачів.
Також здобувачі виокремили позитивну відповідність педагогічних практик сучасним підходам до навчання, що свідчить про високий рівень прозорості та орієнтацію на усвідомлене навчання здобувачів; підкреслили, що НПП заохочують здобувачів презентувати їхні письмові роботи/проєкти, що підкреслює розвиток комунікативних навичок та публічної аргументації; надають здобувачам чіткі і зрозумілі критерії оцінювання робіт. Отримані результати свідчать про орієнтацію на студентоцентроване навчання та активне залучення здобувачів до освітнього процесу.
Центр менеджменту та моніторингу якості освіти щиро вдячний всім учасникам засідання за активну участь та бажання покращити організацію освітнього процесу.
Читайте також
На базі Університету імені Альфреда Нобеля 23 червня 2026 року в межах діяльності Альянсу українських університетів відбулася науково-практична онлайн-конференція «Впровадження гендерної рівності та інклюзії у закладах вищої освіти». Захід об’єднав представників закладів вищої освіти, науковців, експертів та фахівців, які працюють над формуванням гендерно чутливого та безбар’єрного освітнього середовища. З вітальним словом до учасників конференції звернувся […]
У період з 11.05.2026 р. по 21.05.2026 р. за дисциплінами весняного семестру 2025/2026 н.р. центром менеджменту та моніторингу якості освіти було проведено опитування «Викладач очима здобувачів». Результати опитування такі: «Топ-10» викладачів Університету імені Альфреда Нобеля за результатами весняного семестру 2025/2026 н.р. Вельчєва Ксенія Олександрівна кафедра європейських і східних мов та перекладу Середньозважений бал 12,00 Чупікова […]
Розвінчуємо найпоширеніші 3 міфи про виїзд, освіту та життя після повернення в Україну