Лекція «Методи психологічної самодопомоги»

Для психологічної підтримки та практичної допомоги здобувачам, науково-практичним працівникам та співробітникам Університету імені Альфреда Нобеля, які, разом з усією Україною, знаходяться в стані поточної важкої кризової події, Єрмолаєвою Т.В., старшим викладачем кафедри інноваційних технологій з педагогіки, психології та соціальної роботи, практичним психологом, була проведена лекція «Методи психологічної самодопомоги», на яку завітали всі охочі.

Цей захід було спрямовано на надання інформації з психологічних питань, емоційної підтримки, допомоги у прийнятті усвідомлених рішень та оцінці власних психологічних ресурсів, на розвиток відповідальності за власну поведінку, самосвідомості та зміну ставлення до проблеми, підвищення стресостійкості і запобіганню виникненню психологічних кризових станів.

Єрмолаєва Т.В. пояснила механізми виникнення тривожних станів з точки зору фізіології та психології, детально розповіла про психологічні прийоми запобігання думкам-«нагнітачам», небезпеку думок-«знецінювачів».

Були продемонстровані способи психологічного захисту, роз’яснено алгоритм «думка – оцінка ситуації – дія» для повернення рівноваги. Також були надані правила самодопомоги, практичні поради щодо технік зняття напруги, показані прості фізичні вправи, які можуть допомогти розслабитись та вийти з психологічних кризових станів.

Фахівцями кафедри інноваційних технологій з педагогіки, психології та соціальної роботи проводяться та плануються заходи для здобувачів, професорсько-викладацького складу, співробітників Університету, які спрямовані на всебічну психологічну підтримку та допомогу. Велика вдячність лекторці та колективу кафедри! Тримаймося разом! Слава Україні!