Модуль Жан Моне: академічний складник. Курс «ЄС як модель регіональної інтеграції»

Кафедра міжнародного маркетингу Університету імені Альфреда Нобеля з 2022 року реалізує міжнародний проєкт Еразмус+ Модуль Жан Моне «Стратегії ЄС щодо конкурентоспроможності, зростання та процвітання для викладання на освітніх програмах в Університеті імені Альфреда Нобеля».

Одне із ключових завдань проєкту – надання студентам та молодим професіоналам знань про Європейський Союз. Україна вже є кандидатом на членство в ЄС. Подальший євроінтеграційний поступ впливатиме на всі сфери життя українського суспільства, тому європейські студії все більше актуалізуються.

Проєкт передбачає викладання за трьома курсами. Перший з них – «ЄС як модель регіональної інтеграції». Координатором курсу є кандидат політичних наук, доцент, доцент кафедри міжнародного маркетингу Ганна Щолокова.

Завдання цього курсу – показати унікальність ЄС як регіонального інтеграційного утворення, яке дійсно не має аналогів у світі, висвітливши основні його характеристики. Жителі країн, які вже є членами Європейського Союзу, підкреслюють багато переваг такого статусу: перш за все йдеться про високі стандарти життя. Це, у свою чергу, є можливим завдяки ефективному функціонуванню системи інститутів та спільних політик.

Ці та багато інших питань будуть обговорюватися під час викладання курсу «ЄС як модель європейської інтеграції». Зокрема увага буде також приділена теоріям європейської інтеграції, еволюції Європейського Союзу, його економічному потенціалу, перспективам подальшого розширення.

Лекційні та практичні заняття з курсу будуть проводитися із застосуванням інтерактивних методів, що сприятиме кращому засвоєнню навчального контенту та формуванню у студентів практичних навичок.