Модуль Жан Моне: курс «Стратегічні ініціативи ЄС»

В березні стартує викладання навчального курсу «Стратегічні ініціативи ЄС» в рамках міжнародного проєкту Еразмус+ Модуль Жан Моне «Стратегії ЄС щодо конкурентоспроможності, зростання та добробуту для викладання на освітніх програмах в Університеті імені Альфреда Нобеля».

Координатором курсу є доктор економічних наук, професор кафедри міжнародного маркетингу Ірина Тараненко. Вивчення особливостей стратегічного планування в ЄС має важливі соціально-економічні та інноваційні наслідки для повоєнної розбудови України.

Запропонований курс спрямований на опанування здобувачами особливостей стратегічного планування на макрорівні на прикладі ЄС та можливостей імплементації такого досвіду в Україні в період післявоєнного відновлення; отримання знань стосовно стратегій ЄС і практичних навичок, необхідних для розробки національних, міжнародних і глобальних стратегій для країн та інтеграційних угрупувань; усвідомлення механізмів стратегічного планування в ЄС як складного, систематичного та довгострокового процесу, із чітко визначеними кількісними та якісними критеріями. Це надзвичайно важливі компетентності в контексті удосконалення професійної підготовки випускників, можливостей працевлаштування та покращення суспільних навичок. Також здобувачі отримають навички проведення міждисциплінарних наукових досліджень, результати яких зможуть доповісти на круглому столі «Стратегічне управління конкурентоспроможністю в контексті євроінтеграційних процесів» під час XIV Міжнародної науково-практичної конференції молодих вчених і студентів «Маркетингове управління конкурентоспроможністю в умовах глобальних викликів», яку щорічно проводить кафедра міжнародного маркетингу.

Вивчення та узагальнення досвіду ЄС щодо реалізації стратегічних ініціатив ЄС має створити надійне підґрунтя для системних перетворень в Україні. Слухачами курсу будуть здобувачі, які навчаються на бакалаврських освітніх програмах «Маркетинг» та «Міжнародні економічні відносини», та освітньо-науковій програмі доктора філософії «Менеджмент». Після успішного завершення здобувачам будуть видані сертифікати учасника проєкту «Модуль Жан Моне».