Модуль Жан Моне: навчальні заняття. Курс «ЄС як модель регіональної інтеграції»

Міжнародний проєкт Еразмус+ Модуль Жан Моне «Стратегії ЄС щодо конкурентоспроможності, зростання та процвітання для викладання на освітніх програмах в Університеті імені Альфреда Нобеля» реалізується кафедрою міжнародного маркетингу. Він передбачає викладання трьох курсів, яке було розпочато в рамках першого із них – «ЄС як модель регіональної інтеграції». Координатором курсу є кандидат політичних наук, доцент Ганна Щолокова.

Під час лекційних та практичних занять в інтерактивному форматі було розглянуто цілий ряд актуальних та важливих питань. Зокрема, йдеться про унікальні характеристики ЄС у порівнянні з іншими регіональними інтеграційними утвореннями сучасності; компаративний аналіз теорій європейської інтеграції; специфіку інституційної системи ЄС та процесу прийняття рішень; спільні політики ЄС; особливості його співробітництва з країнами-партнерами та процесу розширення тощо.

У процесі навчання було як досліджено теоретичні та ціннісні засади процесу європейської інтеграції, так і проаналізовано конкретні кейси. У своїй сукупності це дозволило сформувати у студентів цілісне уявлення про специфіку розвитку Європейського Союзу на сучасному етапі з акцентом на особливостях євроінтеграційного шляху України.

Запропонована для викладання тематика зацікавила й колег-викладачів, які мали можливість відвідати лекційні заняття.