Обов’язкове медичне страхування – де взяти гроші в Україні?

17 листопада студенти 4 курсу спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» провели останнє заняття тижня дебатів, на яке було винесено цікаву і актуальну тему «Обов’язкове медичне страхування – де взяти гроші в Україні?».

Після вивчення статистичних даних щодо структури доходів і витрат державного бюджету, соціального забезпечення пенсіонерів, кількості працюючого населення, процесу реформування медицини та досвіду інших країн було запропоновано кілька варіантів рішень, кожне з яких має свої сильні та слабкі сторони:

- збільшувати податкове навантаження на громадян, тобто підвищити ПДФО – навряд чи більшість населення захоче дбати про своє здоров’я у такий спосіб;

- зменшити податки для фізичних осіб і ввести додатковий обов’язковий збір – це зменшить доходи місцевих бюджетів, які отримують більшу частину ПДФО;

- зменшити єдиний соціальний внесок і ввести обов’язковий внесок на медичне страхування для працедавців – доведеться надавати з бюджету ще більше дотацій Пенсійному та іншим позабюджетним фондам;

- збільшити єдиний соціальний внесок і створити ще один фонд – це може змусити працедавців порушувати законодавство і брати на роботу людей без належного оформлення;

- оплачувати страхування за рахунок державного бюджету – але в ньому не вистачає грошей навіть на фінансування НСЗУ, а на думку деяких студентів це лише відволікатиме кошти з інших сфер і може навіть створити підґрунтя для зловживань і корупції.

Отже, думки розділилися. Висновок, який нам вдалося зробити, – обов’язкове медичне страхування є корисним і доцільним, але, на жаль, це справа поки що віддаленої перспективи.