Важливі заходи Національного банку України

Національний банк України 12-13 листопада 2020 року провів семінар для науковців та провідних викладачів закладів вищої освіти “Практичні аспекти формулювання та реалізації монетарної політики”.

Для роботи у семінарі була запрошена Болгар Тетяна Миколаївна, доктор економічних наук, професор, професор кафедри інноваційного менеджменту та фінансової аналітики.

У своєму вітальному слові Дмитро Сологуб, заступник Голови НБУ наголосив на важливості та актуальності таких зустрічей, адже підготовка сучасного фахівця залежить як від теоретичної, так і практичної складової, уміння проводити та застосовувати результати аналітичної, дослідницької роботи у своїй професійній діяльності. Саме таких фахівців сьогодні чекає сфера фінансів, банківської діяльності, Національний банк України. З цією метою, як повідомив Дмитро Сологуб, на наступний рік Національним банком України планується проведення низки заходів не лише для викладачів економічних ЗВО, а й для здобувачів.

На семінарі була можливість почути думку провідних фахівців НБУ та науковців з питань останніх рішень з монетарної політики: макроекономічний контекст (Володимир Лепушинський, директор Департаменту монетарної політики та економічного аналізу); глобальна економіка: у пошуках рівноваги в період хаосу (Інна Співак, д.е.н., начальник відділу аналізу міжнародної економіки Департаменту монетарної політики та економічного аналізу); нові інструменти роботи на фінансових ринках (Олександр Арсенюк, начальник управління оперативного регулювання грошово-кредитного ринку Департаменту відкритих ринків); співпраця України з МВФ (Олександр Петрик, д.е.н., член Ради НБУ, заступник виконавчого директора від України при МВФ (2013-2017); міграція та фіскальна стійкість (Сергій Кіяшко, головний експерт відділу досліджень Департаменту монетарної політики та економічного аналізу); практичні аспекти інфляції: сприйняття та проблеми її вимірювання (Тетяна Юхименко, заступник начальника відділу аналізу реального та фіскального секторів Департаменту монетарної політики та економічного аналізу).