Значення курсу «Стратегічні ініціативи ЄС» для повоєнної розбудови України

Професор Ірина Тараненко завершила викладання надзвичайно актуального курсу «Стратегічні ініціативи ЄС» за проєктом Модуль Жан Моне. Слухачами курсу були студенти спеціальностей «Маркетинг» та «Міжнародні економічні відносини», аспіранти, викладачі кафедр міжнародного маркетингу, інноваційного менеджменту та фінансової аналітики Університету імені Альфреда Нобеля, а також викладачі інших вишів.

В рамках лекційного курсу було обґрунтовано необхідність розробки та імплементації стратегій ЄС; показано спадкоємність Лісабонської стратегії, Стратегії ЄС «Європа 2020» і Стратегічного порядку денного ЄС на 2019-2024 роки; розглянуто основні принципи, складові та етапи стратегічного планування та програмування в ЄС. Слухачі ознайомилися з Планом відновлення Європи NextGenerationEU і особливостями фінансування заходів з відновлення економіки ЄС. Особливу увагу було приділено заходам, спрямованим на всебічну підтримку України та її інтеграцію до реалізації стратегічних ініціатив Європейського Союзу.

Під час дискусії на практичних заняттях було обговорено можливості використання досвіду стратегічного планування ЄС для перегляду і удосконалення Національної стратегії економічного розвитку України до 2030 року. Слухачі висловили свою думку стосовно того, які інструменти стратегічного планування ЄС доцільно використати в Україні у контексті як сьогодення, так і післявоєнного відновлення. Всі погодились з тим, що вивчення особливостей стратегічного планування в ЄС має важливі соціально-економічні та інноваційні наслідки для повоєнної розбудови України.