Планета Альфреда Нобеля

СКУЛЬПТУРНА КОМПОЗИЦІЯ
«ПЛАНЕТА АЛЬФРЕДА НОБЕЛЯ»,
аналога якій немає ані в Україні, ані в світі

АВТОРИ ПРОЕКТУ
ЄВГЕН ГРОШЕВ
БОРИС ХОЛОД

planet

У 2003 році в Університеті імені Альфреда Нобеля було створено меморіальну залу лауреатів Нобелівської премії з економіки.За час свого існування вона стала провідним центром наукової і освітньої діяльності, де проходять найрізноманітніші заходи, що стають подією у світовій науці і привертають велику увагу вчених, науково-педагогічних працівників України, та інших держав.

Продовжуючи справу увічнення найвидатніших представників світової інтелектуальної еліти - ЛАУРЕАТІВ НОБЕЛІВСЬКОЇ ПРЕМІЇ, у 2008 році університетом було прийнято рішення про встановлення у Дніпропетровську на честь 40 – річчя заснування банком Швеції премії з економіки в пам'ять Альфреда Нобеля унікального пам’ятного знака - скульптурну композицію «ПЛАНЕТА АЛЬФРЕДА НОБЕЛЯ», аналога якому немає ані в Україні, ані в світі.

Скульптурна композиція висотою п’ять метрів із символічною земною кулею діаметром три метри, із зображеннями всіх, з 1901 року, лауреатів Нобелівської премії (в 6 номінаціях) на бронзових медалях (діаметр медалей 115 мм) було встановлено в Університеті імені Альфреда Нобеля.

Мета створення скульптурної композиції – славити і популяризувати науку і творчий геній людини, її прагнення до світла і добра, возвеличувати імена талановитих піонерів наукової думки на планеті ЗЕМЛЯ.

Цей унікальний пам’ятний знак виготовлено фахівцями ДП «ВО Південмаш ім. О.М.Макарова» з корозійностійких металів, в основному з матеріалів утилізованих стратегічних ракет як символ внеску народу України у справу ядерного роззброєння на нашій планеті і, водночас, як символ могутності України – світового лідера космічно - будівної галузі.

Урочисте відкриття скульптурної композиції – «ПЛАНЕТА АЛЬФРЕДА НОБЕЛЯ» відбулося 12 вересня 2008 року у рамках Першого Міжнародного Нобелівського економічного форуму.